2021.VI.23. Ferencváros – Ludogerec: 3-1

Egy hozzászólás a(z) 11111100101ejegyzéshez

90+1. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

89. perc Varga véd még egy nagyot a végére, robinzonáddal. Tschibota próbálkozott ismét.

87. PERC ÚJABB GÓL, AISSA LAIDOUNI lő jobbal a bal alsó sarokba középről, 23 méterről.

87. perc Nagy jobb oldali beadását tízről valamiért csak oldalra fejeli Baturina.

86. perc Boli 21 méteres lövése nem az igazi, Jones szereli szépen a balon Tchibotát.

82. PERC ITT A SZÉPÍTÉS, Tchibota lő ballal kapura hétről, Ikoko bal oldali beadása után, jobbal két méterről a léc alá lő PIEROS SOTIRIOU. 2–1!

77. perc Nagy passzol jobbról jobbal laposan középre, Baturina jobbal 12-ről a jobb alsó mellé töri a labdát!

76. perc Jankov le, Pieros Sotiriou be.

74. PERC ITT A GÓL, Jones ad be szépen balról, ballal, FRANCK BOLI nyolcról, kissé balról a jobb felsőbe lő jobbal. 2–0!

72. perc Nagy passzol szépen Baturina elé, aki jobbal kapura lő az ötös jobb sarka elől, véd jobbra vetődve Padt, Boli nem éri el a kipattanót, majd szabálytalankodik is.

70. perc Plasztun le, Josué Sá be, Keserü le, Elvis Manu be.

67. perc Boli passzol Hajdúnak, aki jobbal 12-ről kapura lő, de a labda Boli hátán zörren!

65. perc Boli nem lő kapura az ötös bal sarka elől, középre passzol Baturinának, akit szerelnek, mert négy védő veszi őt körül. Így könnyű.

63. perc Tchibota indul meg egy eladott labdából, de közbelép szépen a fiatal Nagy.

62. perc Bolgár ziccer, Keserü futtatja szépen Tchibotát, aki az ötös bal sarka elől ballal a léc fölé lő.

Ferencváros, a 61. perctől: Varga Á. – Nagy O., Iyinbor, Csontos D., Z. Jones – Redzic, Katona B., Laidouni, Hajdú R. – F. Boli, Baturina.

61. perc Sorcsere itt is és ott is. Wanderson le, Kiril Deszpodov be, Tekpeteyt Mavis Tchibota, a kapuban Kahlinát meg Sergio Padt váltja.

55. perc Igor Plasztun kap sárga lapot Gera felvágásáért. Nem viccelt a négyszeres ukrán válogatott játékos, aki a Genttől érkezett a minap, egymillió euróért!

54. perc Wingót átjátsszák, de figyel Blazic.

Verdon benini-francia, a Bordeaux neveltje, egymillió euróért vették meg őt a nyáron az Alavéstől!

52. perc Verdonnal ütközve nagyot esik Mmaee, ápolás a pályán.

51. perc Keserü hátán csattan Wanderson indítása, oda a helyzet, kontra, Haratinba nagyot rúg Jankov.

47. perc Civic bal oldali beadása éppen csak magas Gerának, majd Vécsei nem mer lőni kissé balról, 13-ról. Kontra, de Dvali szereli becsúszva Tekpeteyt.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Stöger most nem cserél komplett csapatot, csak kapust, Szécsit Varga Ádám váltja.

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

44. perc Tekpeteyt kell ápolni.

Cauly brazil-német, az 1. FC Köln neveltje.

42. perc Helyzet, Cauly jobbal kapura lő, laposan, 21-ről, középről, Szécsi védi a bal lábához tartó lövést.

41. perc Nguen lőne középről, 16-ról, de közbelép az utolsó pillanatban, és blokkol Plasztun.

39. perc Helyzet. Kissé jobbról, 23-ról ballal a bal alsó mellé nyes egy szabadrúgást Keserü, Szécsi vetődve biztosított.

35. perc Dvali majdnem kirúgja a labdát a stadionból, akkorát ment a középen meginduló Goncalves elől.

34. perc Wanderson megindul középen Jankov passzával, de ismét tanári módon lép közbe Haratin.

31. perc Vécsei véletlenül Wandersont indítja, a brazil sokat variál a 16-os előtt, odalép neki Haratin.

29. perc Wingo megindul a jobb szélen, de rossz a Vécsei-emelés.

27. perc Dvali szereli Keserüt, aki nagyot rúg a védőbe… De nincs sárga lap. A sporinál?

25. perc Szép kontra, de a 16-os elől nem lő Mmaee, és eladja a labdát aztán.

Nem állt a helyzet magaslatán Plasztun, de a visszafutó Gonsalves sem.

23. PERC VEZET A FRADI, a Mmaee indította Civic bal oldali, ballábas beadását öt méterről, középről a bal alsóba fejeli MYRTO UZUNI. 1–0!

20. perc Sokkal többet támad a Ludogorec, de nagyon pontatlan a 12 méteres fejes Jankovtól.

18. perc Wingo ment a balon és a jobb is, szögletre, Keserü, ill. Wanderson elől.

17. perc Dvali blokkolja Ikoko 14 méteres lövését.

15. perc Haratin, majd Uzuni kap nagyot.

14. perc Gera nagyot esik Cicinho mellett a 16-oson belül, tovább… BÜNTETŐ JÁRT VOLNA, volt egy nem is kicsi lökés.

14. perc Letámad a Ludogorec, de higgadtan passzolgat hátul Szécsi és Blazic.

11. perc Wingo passzát elvéti a balon Vécsei.

10. perc Wingo már sokadszor segíti ki a rossz passzt kapó Vécseit.

8. perc Helyzet lehetne, de Nguen a két csatártársa helyett a 16-os elől a visszafutó szűrőhöz, Goncalveshez passzol. Kontra, a végén egy pocsék, 24 méteres Tekpetey-lövéssel.

7. perc Mezőnyharc, közepes iramban és minőségben.

Ő nem a volt realos Cicinho, 32 éves, brazil, és hétszeres bolgár válogatott.

1. perc Dvali szereli acélkeményen, de szabályosan a felezőnél Cicinhót. Civic passza hosszú a balon Mmaee felé.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Elbújt a Nap, Ausztriában már nincs hőség, fúj a szél is.

A Fradi zöld-fehér mezben és zöld nadrágban, a Ludogorec tiszta rózsaszínben.

A Fradiban 14 cserejátékos van, a bolgároknál 13.

„Nagyapám magyar volt, és sok mindenre próbált megtanítani, de így is mindössze öt szót tudok magyarul. A vezetéknevem ugye keserűt jelent, így már előre látom a nevemmel a címlapokat: keserítsük meg a magyarok életét” – mondta egy évvel korábban. Akkor huszonhat éves volt, ma 34.

Keserű. „Egy pár szót tudok magyarul. Amikor kicsi voltam, az édesapám felőli rokonság igyekezett tanítani, de nem nagyon voltam rá kapható. Szenzációs lenne, ha gólt lőnék a magyar válogatottnak. Már látom a lelki szemeim előtt a magyarországi szalagcímeket a mérkőzés után: Keserü megkeserítette az életünket” – mondta 2014-ben Keserü.

A Mmaee testvérek pályafutásuk során eddig négy mérkőzésen játszottak együtt, a belga U21-es válogatott, valamint a Standard Liege színeiben.

A belgiumi születésű, utánpótlásszinten a belga U19-es és U21-es csapatban, majd felnőttként a marokkói válogatottban szereplő támadó első profi klubja a Standard Liege volt, ahol első idényében Belga Kupát nyert csapatával. Innen az útja előbb kölcsönben a Waasland-Beverenhez és a dán Aarhushoz, majd végleg, 2019-ben legutóbbi, ciprusi klubjához vezetett, a következő idénytől pedig a Ferencváros labdarúgója lesz.

Ma is kezd. Ryan Mmaee – a Ferencvárost február óta erősítő védő, Samy Mmaee testvére – a ciprusi élvonal legfrissebb álomcsapatának tagjaként, a bronzérmet szerző AEL Limassolból érkezik a zöld-fehérekhez.

A két csapat korábban 4-szer találkozott egymással, egyszer a bolgárok, kétszer a magyarok nyertek.

Úgy néz ki, csúszik picit a kezdés.

Ők is a BL-re készülnek

A találkozóról ezúttal is videós közvetítést ad a fradi.hu.

LEGUTÓBB. A Bajnokok Ligájára készülő Ferencváros 2–0-ra megverte a jó erőkből álló lengyel Legia Warszawát németországi edzőtáborozása közben, győzelemmel debütált tehát a zöld-fehérek kispadján az új vezetőedző, az osztrák Peter Stöger.

A Ferencvárossal kapcsolatos hír, hogy a távozó Isael megtalálta új csapatát, a brazil támadó a katari Umm Szalal együttesében folytatja, és a klub közleménye szerint egy évre kötelezte el magát.

A hangulatos kikapcsolódás után keddtől ismét a futballé volt a főszerep, Peter Stöger vezetőedző a nagy hőség ellenére kemény tréninget vezényelt a futballistáknak. Szerda délután 16 órától régi ismerőssel találkozik a magyar bajnok. A Fradi az edzőtábor második edzőmérkőzésén a bolgár Ludogoreccel játszik, a lengyel Legia Warszawa elleni 2–0-s siker után újabb jelentős erőpróba vár a zöld-fehérekre. A csapat az edzőtáborból hazatérve június 30-án, szerdán a DAC ellen játszik BL-főpróbát a Groupama Arénában, hogy aztán megkezdje európai kupaszereplését.

A Ferencváros régi ismerőssel, a bolgár Ludogoreccel méri össze erejét. A HÉT ELEJÉN lazább program szerepelt a ferencvárosi labdarúgók napirendjén, a futballisták a németországi edzőtábor egyhangúságát golfozással törték meg. A fradi.hu oldalon közzétett videóból többek között az is kiderült, nagy szerencse, hogy Tokmac Nguen a labdarúgást választotta – a golfozással alaposan meggyűlt a baja.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ FTC–LUDOGOREC LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!

03.17.14:45 TV:M4Sport