2022.VI.28. Ferencváros – Karlsruhe: 4-1

2 hozzászólás a(z) 2022.VI.28. Ferencváros – Karlsruhe: 4-1 bejegyzéshez

• Másodszor játszottunk velük. 1997. január 28-án simán kikaptunk tőlük 3:0-ra. Most mi győztünk ugyanolyan simán 4:1-re. 25 év a különbség.

2. FÉLIDŐ

90. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, A FERENCVÁROS 4–1-RE LEGYŐZTE A KARLSRUHÉT.

Zachariassen ma is hatalmas mezőnymunkát végez, a pálya minden szegletében feltűnik.

89. perc: Bassey játszott a jobb oldalra Botkához, akinek a lapos beadása után Zachariassen öt méterről látványos mozdulattal mellé sarkazott.

Innentől tíz emberrel a Fradi, mert nincs már több mezőnyjátékos-cseréje Csercseszovnak.

Lebicegett az ukrán játékos a pályáról, bement az öltözőbe, nem tudja folytatni a játékot.

Zubkov a bokáját fájlalja, leült a földre, ápolni kell.

83. perc: Nebel gyenge lövését Dibusz könnyedén fogta.

80. perc: Kovacevic és a szünetben becserélt Auzqui lement, Besic és Zubkov beállt a zöld-fehéreknél.

79. perc: Esiti lőtt messziről, messzire…

75. perc: Mercier tanári labdája lesen találta meg Zachariassent (akinek a kapáslövése egyébként jócskán elkerülte a kaput).

74. perc: Civic le, Pászka Lóránd be.

71. perc: Mercier ívelt a bal szélre Marquinhoshoz, a védő elszámolta magát, így a brazil támadó betörhetett a tizenhatoson belülre, de lövésébe bele tudtak lépni a védők.

68. perc: Thelander bemutatkozik az FTC-ben 57-es mezszámmal, Knoester helyére állt be, Mercier pedig Laidounit váltotta.

67. perc: GÓL, ÚJABB FERENCVÁROSI TALÁLAT! Laidouni tálalt finoman Bassey elé a tizenhatoson belül, aki 12 méterről, kissé balról higgadtan a bal alsó sarokba gurított a kapus mellett. 4–1

62. perc: Cserélt mindkét csapat, a magyar együttesben Nguen és Boli helyére Marquinhos és Bassey érkezett.

60. perc: Zachariassen éles szögből, az alapvonal közeléből mellé lőtt.

58. perc: A Karlsruhe térfelének közepén Nguen játszott Bolihoz, aki meglódult a kapu felé, de nem tudta kicselezni védőjét.

54. perc: Loncar helyére Zachariassen állt be.

52. perc: Az első ferencvárosi lehetőség a második félidőben, Botka lövését blokkolta a védő.

Kisebb pocsolyák is kialakultak már a pályán a nagy esőben…

48. perc: A csereként beálló Lucas Cueto lövése elzúgott az FTC kapuja fölött.

A szünetben hármat cserélt a Fradi: Wingo, Vécsei és Adama Traoré helyett Botka, Esiti és Auzqui folytatja.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

1. FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, a szünetben 3–1-re vezet a Ferencváros!

45+2. perc: Újabb életerős lövés, ezúttal Wingótól, körülbelül 25 méterről, jobbról, a kapus szögletre paskolta a labdát.

45+2. perc: Ellentámadásból kapufa! A gólszerző Heise távoli lövésénél Dibusz a mezőnybe bokszolta a labdát, és ebből fordulhatott a Fradi: négy a három ellen jöhettek a zöld-fehérek, Traoré jobbról középre húzott, majd a bal oldalon érkező Laidounihoz passzolt, aki a tizenhatoson belülre lépve tüzelt, a kapus hozzáért még a labdához, amely a lécen csattant.

45+1. perc: Dibusz védett nagyot a Karlsruhe támadójának lövésénél, a labda a bal felső sarokba tartott.

Mezőnyjáték folyik az első félidő utolsó perceiben.

40. perc: Arase veszélyes jobb oldali beadása után Knoester mentett.

37. perc: GÓL, 3–1 A FERENCVÁROSNAK! Traoré elhúzott a jobb szélen, az ötös magasságában lefékezett, középre gurított Loncarhoz, aki 13 méterről egyből lőtt, a labda a kapus kezéről a háló közepébe pattant.

34. perc: Boli és Nguen vezette rá kettő a kettőben a labdát az ellenfél védőire, előbbinél volt a labda, szépen kicselezte az egyik hátvédet, így a kapussal szembe került, de 12 méterről mellé pöccintett.

Szakad az eső és dörög az ég Kössenben…

33. perc: Schleusener távoli próbálkozását Dibusz bravúrral védte.

32. perc: Tokmac Nguen emelt a Karlsruhe kapujába, „apró” szépséghiba, hogy ezt lesről tette.

28. perc: Beszorult a Fradi, az egyik német játékos húszméteres kapáslövése szabadította fel a zöld-fehérek kapuját.

24. perc: GÓL, ISMÉT VEZET A FERENCVÁROS! Adama Traoré vállalkozott lövésre 20 méterről, a labda egy pattanás után a jobb alsóban kötött ki. 2–1

22. perc: GÓL, EGYENLÍTETT A KARLSRUHE! Gondorf gurított keresztbe a tizenhatoson a jobb oldalról, a labda a támadást a bal oldalon kísérő Philip Heise elé került, aki 14 méterről, ballal kilőtte a jobb alsó sarkot. 1–1

Hajmeresztő módon képes passzolgatni a Karlsruhe a saját tizenhatosa előterében, nemegyszer labdát is veszített már ilyen helyzetben…

16. perc: Létszámfölényben vezethetett támadást a Fradi, Boli nem passzolt, hanem 18 méterről csavart, de a labda elsuhant a bal kapufa mellett.

16. perc: Laidouni beemelte a labdát Nguennek a németek védelme mögé, a norvég támadó az ötösről visszagurított Boli elé, akinek lapos, nyolcméteres lövése középre tartott, így a kapusnak nem okozott gondot védeni.

15. perc: Nguen indította Bolit, aki egy az egyben nem tudta megverni emberét, a hátvéd szögletre mentett.

14. perc: Adama Traoré nagy helyzetét a Karlsruhe kapusa kivédte, a mali támadó ismételhetett, de a kapuvédő másodszor is jól zárta a szöget.

A Karlsruhe eddig két edzőmeccset játszott a nyáron: a Wehennel 2–2-es döntetlenre végzett, míg a nagy múltú 1860 Münchentől 4–0-ra kikapott.

Hajnal Tamás, az FTC jelenlegi sportigazgatója a 2007–2008-as idényben a Karlsruhéban játszott. Tőlük vette meg több mint egymillió euróért a Borussia Dortmund.

8. perc: Tokmac Nguen előtt nyílt nagy terület a bal oldalon, de nagyon hosszú volt Loncar labdája.

2. perc: GÓL, VEZET A FERENCVÁROS! Lendületesen kezdett a Fradi, és már másfél perc játék után megszerezte a vezetést. Nguen, Wingo, Boli volt a labda útja, az elefántcsontparti csatár elől még sikerült menteniük a németeknek, de nem tudták eltakarítani a labdát, amelyre Stjepan Loncar lecsapott, és 13 méterről, ballal, fordulásból a jobb alsó sarokba lőtt. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

A Ferencváros tiszta fehérben, a Karlsruhe narancssárga-pirosban játszik. A Galatasarayéra hajaz a németek meze…

Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Ferencváros–Karlsruhe felkészülési mérkőzés online közvetítésében!

ELŐZMÉNYEK

• A Ferencváros kispadján ott ül az új szerzemény, a dán középhátvéd Rasmus Thelander. A kezdőcsapat hasonlóan erős, mint a Ludogorec ellen, hasonló tizenegy léphet majd pályára jövő héten a Tobol elleni BL-selejtező első, kazahsztáni mérkőzésén.

• A Karlsruhe a 12. helyen végzett a 2. Bundesliga előző kiírásában, 34 mérkőzéséből kilencet nyert meg, 14-szer döntetlent játszott és 11-szer kikapott. Vezetőedzője a mindössze 39 éves Christian Eichner.

• Harmadik előkészületi mérkőzésére készül a Ferencváros a második ausztriai edzőtáborában: a zöld-fehérek múlt hét szerdán, igencsak felforgatott összeállításban 3–0-ra kikaptak a Sepsi OSK-tól, majd szombaton 3–0-ra legyőzték a „régi ismerős” Ludogorecet. Ma eredetileg a CSZKA Szófiával játszottak volna, de az ellenfél kiléte hétfőn módosult, és a német másodosztályú Karlsruhe ugrott be a bolgárok helyére.

03.17.14:45 TV:M4Sport