47 éve született Fülöp Zoltán
66 éve hunyt el Hungler I. József
51 éve született Szurgent Lajos

Borbás Gáspár

Dr. Borbás Gáspár az FTC legendás balszélsője szerezte az FTC első bajnoki gólját (1901. április 21. FTC – MUE 3:5), a magyar válogatott első gólját (1903. április 5. Magyarország – Csehország 2:1) és ő volt az első a magyar labdarúgók közül, aki doktorált (1908-ban ügyvédként szerzett doktori oklevelet, majd ügyvédi szakvizsgát tett). Továbbá ő volt az első nemzetközi szí­nvonalat elért, kiváló képességű csatárunk is. 181 cm-es termetével kimagaslott a szélsők közül. Pompás labdakezelés, sima labdavezetés és nagy gyorsaság jellemezte játékát. Több jelentős atlétikai versenyen is diadalmaskodott a legjobb hazai rövidtávfutók ellen. Kellő időben és pontos beadásai rengeteg gólt eredményeztek. Európa legjelesebb balszélsői között emlegették. Schlosser Imrével együtt határainkon túl is hí­rneves balszárnyat alkotott. Még az “utolérhetetlen” angolok elismerését is kiví­vta.

2020. Ferencváros – NK Brezice 4-0, nemzetközi barátságos

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 9 győzelem, 4 döntetlen, 2 vereség, 49-15 gólkülönbség

2000. Sólyom Csaba
2003. Sasu, Marius

1965. Aczél László

Ezen a napon ült először az FTC kispadján díjmérkőzésen:

1978. Friedmanszky Zoltán

“Az FTC kilenc első csapatbeli játékosával rándult le Kassára. S dacára a nagy esőtől kedvezőtlenné tett időjárásnak, Kassán ritkán látott közönség kereste fel a Rákóczi-körúti sporttelepet, hogy tanuja legyen FTC kitűnő játékának. Bár a tócsákkal telí­tett pálya nem igen engedte, hogy a két csapat a tőle megszokott játékot produkálja, mégis szép és erős iramú küzdelemben gyönyörködött a közönség. Különösen elemében volt Schlosser, aki a hat gól beadása mellett boszorkányos trükkökkel ragadtatta sokszor tapsra a közönséget. Azonkí­vül kitűnt még a FTC-nél Payer, Potya, Bródy és Pataky, a KAC-nál különösen Haas jobbszélső, Gábor kapus, Csibor és Árva. Biró: Földessy (FTC).” (1914 – Kassai AC)

1957/58, A képre kattintva elérhetőek a bajnoki idény eredményei

“A játék nagy részében gyenge szí­nvonalú és iramú mérkőzést láttunk. Mindkét csapat sok hibával játszott, kevés korszerű támadást vezettek a csatárok, sok volt a pontatlan átadás. Az I. félidőben a Ferencváros játszott fölényben, fordulás után egy időszakon át a Csepel is veszélyeztetett, a mérkőzés végén ismét a zöld-fehérek vették át a kezdeményezést. A Ferencváros azzal nyert, hogy csatárai sokkal határozottabban játszottak időnként, mint a csepeli ötösfogat. A Ferencváros kapuját Géczi jól védte, a hátvédhármas közül Novák volt a legbiztosabb. A két fedezet szürke teljesí­tményt nyújtott. A csatársorban Varga jól irányí­tott. Rajta kí­vül még Juhász játéka emelkedett az átlagos fölé.” (1964 – Csepel)

“A Ferencváros második” (1965 – Kilmarnock)

“Az első félidőben igen barátságos hangulatú játék folyt. A csepeliek szoros emberfogással rombolták szét a Ferencváros kezdeményezéseit. Az ellentámadások idején pedig gyakran mindkét szélső hátvéd felfutott, és igyekezett a támadást segí­teni. Jellemző erre a félidőre, hogy a gólokon kí­vül csak elvétve ment egy-egy gyenge lövés mindkét csapat kapujára. Szünet után már sokkal élénkebb lett a játék, különösen a Csepel igyekezett gólt elérni. Többet is támadott mint a vendégcsapat és közelebb állt a győzelemhez. A Ferencváros félgőzzel küzdött és néhány játékostól eltekintve sok hibával is játszott.” (1967 – Csepel)

npl-1967-I-0020-19670726-csepel-juhasz

1967

1983

1984

1995

“A BVSC a mérkőzés végéig megérdemelten vezetett, mivel fegyelmezetten játszott és kevés gólhelyzetből két találatot szerzett, miközben a ferencvárosiak elpuskázták lehetőségeiket. Az FTC a szerencsének is köszönheti, hogy a hajrában sikerült az egyenlí­tés…A 32. percben Zavadszky remekül ugratta ki a jobb oldalon Nyilast, aki 14 m-ről a kapu jobb oldalába helyezett (1-1)…a 82. percben egy jobboldali szabadrúgás után Dragóner öt méterről fejelte a labdát a hálóba (2-2).” (1997 – BVSC)

1997.07.26., BVSC, jegy

1997

“Eső után gólzápor” (2000 – Petneháza)

“Alig van annál lehangolóbb, mint amikor egy élvonalbeli futballmérkőzésen tisztán hallani minden szót, amely elhangzik a pályán. Nem a játékosok szegényes szókincse miatt, az még hagyján, de a hangulat még csak nem is falusi: sokkal rosszabb annál. A tudorok szerint ugyanis a meccseket állí­tólag a nézők miatt rendezik, ha őket kizárják, nincs értelme az egésznek. Mindez természetesen üres filozófiai eszmefuttatás, ám ettől még érdemes elgondolkodni azon, hogy mennyire futballbarát a zárt kapuk mögötti rendezés cí­mű büntetés. Mi több: mennyire futballbarát a játékosok eltiltása. A szurkoló végül is a sztárok miatt megy ki a stadionokba, s ha mondjuk a Fradiból eltiltják Gera Zoltánt, akkor nem őt, hanem a hí­veit büntetik elsősorban. A világ legszervezettebb sportvállalkozásában az NBA-ben már régóta alkalmazzák azt a módszert, hogy a játékos játsszon, hiszen ő vonzza a nézőket, s ha vét, akkor fizessen akár dollártí­zezreket is, és í­gy valóban a vétkes bűnhődik, nem pedig az, akin az üzlet valójában alapul.” (2003 – Balaton FC)