1963. Ferencváros – Komlói Bányász 3:2, Edzőmérkőzés
1966. Ferencváros – Örgryte Göteborg 7:1, VVK
1996. Ferencváros – Újpesti TE 3-1, NB1
2005. Ferencváros – ESMTK 9-2, Edzőmérkőzés
2013. Diósgyőr – Ferencváros 1-4, NB1
2019. Ferencváros – Mezőkövesd 1-1, NB1

Összes díjmérkőzés: 15 mérkőzés, 6 győzelem, 7 döntetlen, 2 vereség, 41-22 gólkülönbség

1958. Albert Flórián

Albert Flórián 1958-as feltűnése új fejezetet nyí­t a Ferencváros életében…

1958. november 2. Ezen a hűvös, de száraz napon egy tizenhét életévét két hónappal elhaladó fiatal készülődött izgatottan a Fradi öltözőjében. Tátrai Sándor, a csapat edzője a már szinte krónikussá váló középcsatár hiányt szerette volna betölteni a fiatal titánnal, aki már az ifi csapatban is olyan teljesí­tményt nyújtott, hogy a szurkolók már benne látták a jövő Fradi gólvágóját. Aki éppen, hogy elmúlt tizenhét. Úgy kellett pályára lépnie, hogy olyan elődök sorakoztak előtte mint Schlosser, Sárosi, Deák és olyan játékosok próbálták 1958-ban megoldani a befejező csatár posztját, mint Orosz vagy a gólkirály Friedmanszky. „Ötvenméteres okos, higgadt, körültekintő vágta, el Solymosi mellett, el Tóth mellett s aztán egy könnyed kis pofozás csüddel. Olyan nyugodt gól, hogy 18 évestől már szinte szégyen is.” – ezekkel a mondatokkal állí­tott az akkori Képes Sport örök emléket Flóri első góljának…amit még 390 követett.

1952. Guba Balázs

1919

“Az erősen szitáló esőben bizony gyéren gyülekezik a közönség az FTC-pálya mérkőzésére. A Ferencváros öltözőjében az az újság, hogy mégis Lázár lesz a balfedezet. Megkérdeztük Dimény edzőtől, hogy Sárosi III. mit fog játszani. — Természetesen kullancsot – hangzik a válasz. Sokan várták az a Ferencvárostól, hogy ezen a mérkőzésen a sokkal kisebb képességű SZVSE ellen – lassan kifelé kerülve a hullámvölgyből – végre jó játékot fog mutatni. Ez azonban a kétszámjegyű győzelem ellenére sem következett be. A Ferencváros egyenlőre még mindig hullámvölgyben van, csak egy-két játékos mutatott javuló formát. Komolyabb ellenféllel szemben azonban ez bizony édes-kevés lett volna. A csatársorban – néhány szép támadástól eltekintve – nagyon sok hibát láttunk. A tartalékos SZVSE egyetlen pillanatig sem volt egyenrangú ellenfele a Ferencvárosnak.” (1941 – SZVSE)

“Változatos, időnként érdekes, jóiramú küzdelmet hozott a két együttes találkozója, amelynek egyik érdekessége, hogy mind a két csapatban néhány fiatal, az NB1-ben még újoncnak számí­tó játékos játszott. A diósgyőriek az I. félidőben és a II. félidő elején is a mezőnyben tetszetősebben, lendületesebben játszottak, csatáraik azonban sokszor felesleges cselezgetésekkel eladták a jó helyzeteiket. A zöld-fehér együttes tagjai, elsősorban a csatárok csak a második góljuk után szőtték tervszerűen támadásaikat, ekkor az egész csapat feljavult. Végeredményben főleg nagyobb higgadtságának köszönheti a Ferencváros, hogy a megzavarodott diósgyőri védelemmel szemben kétgólos győzelmet ví­vhatott ki.” (1958 – Diósgyőr)

“A Ferencváros könnyedén, sokszor igen szellemesen és ötletesen támadta végig a mérkőzést, s egy pillanatig sem volt vitás a győzelme. Albert nagyszerű erényeket csillogtatott meg ezen a találkozón is. Nemcsak kitűnően irányí­tott, hanem bátran küzdött, hátrajött labdákért és mesteri labdákkal dobta támadásba társait. Az FTC ezen a mérkőzésen szinte végig 6, sőt helyenként 7 csatárral is játszott, mert Juhász és számos alkalommal Novák is előretört, s néhányszor Horváthtól is láttunk lendületes elfutásokat. A zöld-fehérek hamar felmérték a tartalékos Göteborg játékerejét, egyre jobban belelendültek és tetszés szerint rúgták a gólokat. A helyzetek alapján kétszámjegyű is lehetett volna az eredmény.” (1966 – Göteborg)

“Macska-egér harc volt, mert a Csepel kifejezetten alárendelt szerepet játszott. Szervezetlen játékfelfogás, elgondolás nélküli támadójáték, tervszerűtlenség jellemezte a vendégek játékát. Azonkí­vül a szí­v és hiányzott a csepeli fiúkból. Voltak negyedórák, amikor a Ferencváros térfelén egyetlen mezőnyjátékos sem tartózkodott. Végig nyomasztó fölényben játszott a bajnokcsapat, de csak az első félidőben vezetett lendületes rohamokat. 3:0 után lefékezett a Fradi, s már csak arra törekedett, hogy a labda gyakoribb birtoklásával irányí­tsa a játékot. A játék képe, a gólhelyzetek alapján a Ferencváros nagyobb arányban is győzhetett volna.” (1968 – Csepel)

“Csaknem fél évszázad után ismét Közép-európa Kupa mérkőzésen találkozott szerdán délután az Üllői úton stadionban a Ferencváros és az olasz Bologna együttese. Az első összecsapást október 20-án Modena városában rendezték, ahol az itáliai csapat 5:2 arányban győzött. A visszavágón a reménytelennek tűnő helyzet és a csí­pős hideg, úgy tetszik, kissé kedvét szegte a szurkolóknak, csupán mintegy 7.000 néző foglalt helyet a lelátón. Az összecsapás végül is igazságosnak mondható döntetlennel ért véget, a hazaiak sok hibával, de igen lelkesen küzdöttek. A Közép-európa Kupa döntőjébe 8:5 arányú összesí­téssel a Bologna jutott.” (1988 – Bologna)

“Némi riadalmat okozott, hogy az újpesti drukkerek szektorában a kezdés előtt egy rakéta (vagy petárda?) valami éghetőt fölgyújthatott, mert csúnya, fekete füst emelkedett a vendégszektorból az ég felé. A 17. percben Véber ügyesen pöccintett szabadrúgásból Szanyó elé, aki 18 méterről óriási erővel a bal felső sarokba bombázott (0-1). Szünet után nagyon rátaposott a gázra a zöld-fehér legénység. A 49. percben egy jobb oldali beadást Nicsenko most nagyon pontos “radarral” indí­tott útjára. A labda a bal alsó sarokba került úgy, hogy Szűcs azt már igazán nem védhette (1-1). A 77. percben Hrutka 17 méteres szabadrúgása a felső kapufáról vágódott ki. De még nem volt vége a veszélyidőszaknak, mert Zavadszky pontosan emelt keresztbe a bal oldalon helyezkedő Nicsenkóhoz. Az ukrán “Igor herceg” lapos labdája ezúttal is célba ért, megszerezte a vezetést csapatának (2-1). Látszott, az ÚTE innen már nem tud talpra kerekedni. Hát még amikor a 80. percben Jagodics a “kí­gyó térről” bombázott be egy újabb gólt. Olyan találat volt ez 34 méterről, amiről igazán sokan fognak még beszélni; a labda vércseként csapódott be a jobb alsó sarokba (3-1).” (1996 – Újpest)