1953. Bp. Kinizsi – Dorogi Bányász: 1-0, NB1
1960. S. Mitrovica – Ferencváros: 2-0, nemzetközi barátságos
1972. Japán – Ferencváros: 1-3, nemzetközi barátságos
1974. Ferencváros – Bp. Honvéd: 1-1, NB1
1975. Újpesti Dózsa – Ferencváros: 1-4, NB1
1980. Vasas – Ferencváros: 0-1, NB1
1986. Tatabánya – Ferencváros: 1-2, NB1
1989. Sparkasse Ternitz – Ferencváros: 0-6, nemzetközi barátságos
2000. Dunaferr – Ferencváros: 5-2, NB1 alapszakasz

Összes díjmérkőzés: 16 mérkőzés, 11 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 41-21 gólkülönbség

Tallózás a korabeli sajtóhírekből:

“A maga nemében páratlan volt Payer gólja, aki egy szabadrúgást 40 méternyi távolságból — a közönség ujjongása mellett — a kapuba röpített. Ehhez a bravúrjához hasonlóan szép volt az egész játéka, amelyen egyáltalán nem látszik meg, hogy a háború kitörése óta a harctéren volt.” (1915.09.06 – III. Kerület, Hadikupa)

“A pályára lépő két rivális csapata némi meglepetésekkel szolgált a tribünön felsorakozó hívőknek. Az FTC-ből a jelzett Nikolsburgeren és Hégeren kívül Amsel is hiányzott, aki komoly vándorlási szándékot ápol, Anconába készül s ezért átadta a helyét Hubernek. Illetve talán nem is így. Alighanem azért megy Amsel Anconába, mert ez a Huber egészen veszélyes konkurense. A bemutkozása legalább is kifogástalanul sikerült s az FTC-nek nem kell, hogy a kapus miatt fájjon a feje. A Vasas csaknem a legjobb összeállításában startolt s az új összeállítában kiálló FTC-ért bizony aggódtak hívei. Valóban a játék háromnegyed részében nyílt volt a küzdelem, s ha a Vasas csatársor kombinációs képességeinek egy részét góllövésre használta volna fel, másként is billenhetett volna a mérleg. 1:1-es állásnál az volt a helyzet, hogy a Vasas támadott, gólhelyzeteiben azonban nem volt szerencséje, s az előrehúzódott védelem mellett a gyors FTC csatársor elszaladt gólt rúgni. Az FTC taktikája jobb volt és így győzelme megérdemelt.” (1925.09.06 – Vasas, NB1)

“A jó sportot megzavarta a közönség botrányos viselkedése, amit viszont néhány vitatható bírói ítélet váltott ki. 25 percig szünetelt a játék, 10 percig a bíró nem akart vezetni, 15 percig a III. kerület nem akarta folytatni a meccset. Szócsövön pályakiürítéssel fenyegették meg a fegyelmezetlen, “hülyéző” közönséget, de a III. kerület a szünet miatt ekkor is csak óvás alatt állt ki a folytatásra. A ferencvárosi közönség hosszú szünet után különös örömmel látta viszont csapatát, de a viszontlátás örömével eleinte baj volt. A III.kerület jól tartotta magát az elején, sőt negyedórai játék után 11-esből a vezetést is megszerezte. A 11-es természetesen nem tetszett a hazai közönségnek, s noha a Ferencváros hamarosan kiegyenlített, a közönség elkeseredése, amelyet egy a III. kerületi kapu előtt esett hendsz meg nem büntetése is fokozott, a már újkeletű “hülyézésben” robbant ki. Iváncsics bíró egy darabig tűrte a dolgot, de a hülyézés nem szűnt meg, sőt fokozódott, amikor a Papp hendsze maitt újabb 11-est ítélt a Ferencváros ellen. Ezt ugyan Háda kivédte, sőt rögtön utána Szedlacsik berúgta a Ferencváros harmadik gólját is, de a közönségének még ez sem volt elég, utána is folyt a hülyézés. Iváncsics ezt megsokallta és fütyült, intette a csapatoknak, hogy maradjanak a pályán, maga pedig megvonult az öltözőbe. 10 percig csend honolt a pályán, közben a III. kerület is levonult. Majd visszajött a bíró, de hiába fütyült, a III. kerület nem jött ki. Teljes negyedóra telt el, amikor végre a III. kerület is kivonult és folytatódhatott a mérkőzés. Közben elkezdett sötétedni, ezért a folytatásban Iváncsics szünetet sem adott, hogy még a sötétség beállta előtt befejeződhessék a mérkőzés. A III. kerület vezetői szerint ez a szünet hiány is egyik indoka lesz az óvásuknak.” (1931.09.09 – III. Kerület, NB1)Tempó Fradi!: A mérkőzést végül is fölényesen 7:2-re nyerte meg a Fradi, a III. kerület óvását meg elutasították. Az őszi mérkőzést nem játszották újra, de a tavaszi “visszavágót” már igen. Akkor nem a közönség “hülyézése” és a szünet nélküli játék okozta a gondot, hanem a május eső, mely a Fradinak ugyan aranyat ért (már bajnokként léptek pályára, céljuk a 100 %-s teljesítmény megtartása), de a vihar miatt újra kellett játszani a mérkőzést, ahol meglett a győzelem és a bajnoki cím mellé a 100 % is.

tfu_19980100_trb_006-0007-19310906

“Kétszer vezetett a Haladás, a Ferencváros góljai közül a játékvezető hármad nem adott meg. A Haladás csatársora pompásan küzdött a dermedten játszó ferencvárosi védelem ellen. A Ferencváros csak a második félideji játékával érdemelte ki a győzelmet. A zöld-fehérek ekkor kissé erőteljesen játszottak. A Ferencváros különben nagy csalódást keltett. Csatárai közül Jászberényi kapu előtt, Tátrai a mezőnyben tűnt ki. Az utóbbi különösen a második félidőben végzett hasznos munkát. A legjobb csatár Toldi volt, de csak addig, amíg nyugodtan játszott – a kiállításáig: Égner Kálmán: – Toldit azért állítottam ki, mert többszöri figyelmeztetésem ellenére szándékosan belerúgott ellenfelébe.” (1936.09.06 – Haladás, NB1)

“Jól indult a mérkőzés. Az I. félidőben a játék időnként színvonalas volt. Ekkor túlnyomórészt a Kinizsi volt támadásban, a Kinizsi csatárok vívtak nagy párharcot a dorogi védelemmel, s a jól küzdő Bányász védelmet csak egy alkalommal sikerült áttörniük. Szünet után azt lehetett várni, hogy a Kinizsi széllel hátban még nagyobb fölényben lesz és további gólokat ér el. Ezzel szemben a II. félidőben a Dorog jóval több támadást dolgozott ki, mint az elsőben, bár ezúttal is a Kinizsi volt a többet támadó. A játék színvonala ebben a játékrészben erősen hanyatlott, sok volt a céltalan csapkodás és tervszerűtlenség. Mindkét csapat sok helyzetet hagyott ki, elsősorban a Kinizsi.” (1953.09.06 – Dorog, NB1)

“A Ferencváros kezdettől fogva megpróbálta érvényesíteni fiatalos lendületét. Valamennyi játékosan nagy akarással küzdött, kezdeményezésre, támadásra törekedett. Mozgásból volt az egész csapat. A Dózsa felkészült a várható rohamokra, mégpedig elsősorban a játék lelassításával. A lilák sokan voltak hátul, Dunai III és Tóth például csak a legritkább esetben ment előre, sokszor a szélsők is hátrajöttek, aztán a labda megszerzése után Zámbóval együtt próbáltak felzárkózni. De nagyon lassan tették ezt, s a sok átadással önmaguk játékát is lelassították. Ennek tudható be, hogy alig-alig volt helyzetük. A Ferencváros végül is csupaszív, lelkes rohamozó játékfelfogással felőrölte a biztosnak látszó védelmet. A zöld-fehérek óriási iramot diktáltak, A Dózsa 2:1 után egyre többet kapkodott, idegeskedett, csak 3:1 után próbálta teljes erővel magához ragadni az irányítást, de ekkor az önbizalomban megerősödött ferencvárosiak egységes csapatjátékkal állták a rohamokat, s nem mondtak le a további támadások lehetőségéről sem. A Ferencváros játékfelfogása azt tükrözte, hogy a csapat mindenáron győzni akart. S elmondhatjuk, hogy méltán jutottak a két ponthoz.” (1975.09.06 – Újpesti Dózsa, NB1)

NS-19750907-01-19750906

“Jaczina játékvezető óriási meglepetésref Bay partjelző beintése alapján, érvénytelenítette Szokolai teljesen szabályos gólját. Ebedli reklamált, ezért sárga lapot mutatott fel neki a bíró, majd a ferencvárosiak középpályása minden elkeseredését beleadta egy tizennyolc méteres lövésbe, és ezt a kitűnően védő Mészáros sem tudta hárítani. A találkozó második félidejében kapcsolt nagyobb sebességre a zöld-fehér csapat, és elsősorban cserejátékosai lendületének segítségével megérdemelten harcolta ki a győzelmet a tartalékos Vasas felett. Török is sárga lapot kapott. A Vasas a második játékrészben csak szabálytalanságok árán tudta szerelni a zöld-fehérek támadásait.” (1980.09.06 – Vasas, NB1)