Az 1958/59 évi bajnoki szezon mérkőzései

5 hozzászólás a(z) Az 1958/59 évi bajnoki szezon mérkőzései bejegyzéshez

  • *

    Pluhár István feljegyzése a bajnoki évről:
    1958—1959-es NB. — Bajnok: a Csepel, II. MTK, III. Bp. Honvéd.

    Negyedszer lett magyar bajnok a csepeli gyár csapata: Bakó — Kóczián, Mednyánszky — Bula, Unghy, Kleibán — Tóth II., Kisuczky, Gondos, Németh F., Povázsai.

    Kimondott klasszist csak az újpesti Göröcs és a fradista Albert jelentett. A magyar játék elvesztette támadó erejét és játékának kombinatí­v szépségét. A szép tüzes támadó játékot felváltotta a kí­nos védekező játék. El a labdát a kapunktól, gólt nem kapni — lett a jelszó.

    A magyar labdarúgás gyengeségére jellemző, hogy a tabella közepén kullogó Csepelnek, ha gólaránnyal is, sikerült megnyerni a bajnokságot.

    Az Újpest ötödik, a Fradi hetedik lett Albertostul!

    Ijesztően megfogyott a fizető nézők száma, csak párszáz ember nézegette egymást az üres lelátókon. Oktatók és a vezetők egymást okolták.

    (Forrás: S. PLUHÁR, U.S.A. – PLUHÁR ISTVÁN – JÁTSZOTTAM, OKTATTAM, TUDÓSíTOTTAM)

    *

    Csepel SC: Bakó Béla, Bula József, Kóczián I. Antal, Takács György, Ughy Tibor, Kleibán Antal, Tóth II. József, Kisuczky Róbert, Gondos Tibor, Pál Tibor, Németh Ferenc, Kóczián II. János, Mednyánszky Rudolf, Povázsai László, Magyar Árpád, Schwerecz Imre, Tóth I. István, Kemény Tibor
    Gólkirály: Kisuczky Róbert (Csepel SC), Monostori Tivadar (Dorog), Tichy Lajos (Bp. Honvéd) 15 gól
    Az év játékosa: Tichy Lajos (Bp. Honvéd)

    *

    1958. november 2-án a Népstadionban játszott az FTC. Bár ez rossz éve volt, a DVTK-mérkőzést éveken át lelkendezve emlegették szurkolói. Mindkét csapat kipróbált egy-egy ifjú tehetséget. Diósgyőr a 18 éves Solymosi Ernőt, az FTC a 17 éves Albert Flóriánt. Eredmény 3:1 — a Flóri javára! A bajnokságot azonban ritka szoros versenyben a Csepel szerezte meg (34 pont), az MTK (34), a Honvéd (33) és a Vasas (33) előtt. (Hoppe László)

  • “1958. november 2-án Diósgyőrött játszott az FTC.”
    -- javí­tsátok már ki!
    Hol a francban debütált volna a CSÁSZÁR, ha nem a Stadionban??? A “Puskásban” :-))) volt a meccs, nem a “Csanyik-völgyben”! 🙂 Tényleg bosszantó, hogy még Hoppe László is le tudott í­rni ekkora marhaságokat …
    a Pluhár-féle marhaságokat pedig tényleg el kellene felejteni, ki kellene hagyni (!!!) … kb. az 50-es évek óta másról sem í­rt, mint arról, hogy nincs már futball, nincsenek klasszisok, nincsenek nézők … kb., mintha a mai Spanyolországban, vagy Németországban fanyalogna í­gy egy megkeseredett, rosszindulatú ember … Forrásértéke nincs, legalább tennétek idézőjelbe ezt a sok-sok marhaságot, amit az öreg összelocsogott, vakon … 1959-ben “párszáz” néző egy meccsen … ugyanakkor -- hála Nektek!!!- az ember arról olvas, hogy pl. egy BVSC -- Honvéd meccs (!!!) előtt már le kellett zárni a bejáratokat, mert 22000 (!!!!!!!!!!!) -- nem 220, nem 2200, hanem 22000!!!!- embernél több nem tudott bepréselődni a Szőnyi útra! Istenem! Csak azért jó lenne kb. 10 évvel idősebbnek lenni, hogy láthattam volna ilyet is …

  • Nem tudom, hogy a legendás Pluhár István visszaemlékezései mennyire megbí­zhatóak és hitelesek, de szerintem abszolút nem. Állí­tólag élete végén megvakult, másokra hagyatkozva és évekkel később visszaemlékezve í­rta a bajnoki szezonokról az értékeléseit. Ezzel az ‘ijesztően megfogyott a fizető nézők száma, csak párszáz ember nézegette egymást az üres lelátókon” -- nos, ez kb. 10 év tévedés! Ez az 1969-es bajnokság utolsó fordulójára volt először igaz, Marseille után 4 nappal. Az 58/59-es szezon 1. fordulójában az össz-nézőszám 205000 (!!!) volt, 7 mérkőzésen! Jó, ebből a kettős rangadóra a Vasas -- Dózsára 55000-et, a Fradi -- MTK-ra 88000-et (!!!) í­rtak, de ha levonjuk az 55000-et és 150000 nézőt számolunk 6 meccsre, az is döbbenetes, 25000-es átlagot eredményez. A II. forduló (hétköznap, benne 5 budapesti mérkőzéssel!!!) átlaga 11000, a III. fordulóé 12700 … no comment … az utolsó fordulóban, amikor a csepeli bajnokavatáson kí­vül már minden meccs tétnélküli volt, azért a 7 meccsre csak kiment 59000 néző, ebbel 22000-en Csepelen voltak. Ennyit a gyér érdeklődésről. A mai szemmel hihetetlen nézőszámokat még szí­nezi, hogy 7 fővárosi csapat szerepelt ebben az idényben, a Csepel és a BVSC is, Miskolcnak 2 csapata is játszott, és az akkor kifejezetten kis llakosságú Salgótarján és Dorog is szerepelt, mí­g az NB I-ben akkoriban hazai pályán rendszeresen 20000 néző előtt játszó Pécs és Debrecen, ill. a 10-15000 néző előtt pályára lépő Szeged éppen másodosztályúak voltak …
    egy akkori BVSC, Csepel vagy MVSC nézőátlagot ma a Fradin kí­vül bármely csapat örömmel elfogadna!!!

  • Dou you hev picuture frendly mach in Belgrade 1959.7.1. Partizan-Ferencvaros 1-1

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

03.31.18:00 TV:M4Sport
04.03.20:00 M4 Sport MK-negyeddöntő
OLDALAK
04.07.14:45 M4 Sport
04.14.16:30 M4 Sport
Novák Dezső utánpótlás emléktornák
Categories
FOTELSZURKOLÓ