2011.X.1. NB II., Ferencváros II. – Videoton II.: 5-3

A labdarúgó NB II hetedik fordulójában a 35. perctől emberhátrányban játszó Ferencváros II hazai pályán 5–3-ra legyőzte a Videoton-PFLA-t. A hazaiaknál Liban Abdi, mí­g a vendégeknél Máté János mesterhármast szerzett.

Ferencváros II. – Videoton II.: 5-3 (3-1)
Albert stadion, 300 néző, vezette: Szőts Gergely (Mohos, Gyürüsi)

Ferencváros: Végh – Fitos, Fülöp N., Vattai, Tóth A. – Holman (Nyilasi B. 79.), Peszmeg, Vass, Birtalan – Varga B. (Papp M. 46.), Abdi (Szabó R. 70.)
kispad: Hermány, Antal, Nyárasdi, Pölöskei II.
edző: Lipcsei Péter

Videoton: Pajovics – Margitics, Vaszicsku (Paudits 46.), Jankovics (Farkas N. 67.), Papucsek – Macsicza – Nagy D., Soós J., Király P. – Babos (Elek B., 78.), Máté J.
kispad: Somodi, Farkas V., Orbán, Balog G.
edző: Hartyáni Gábor

Gól: Abdi (7., 21. – mindkettőt 11-esből, 59.), Holman (34.), Vass (62.) illetve Máté (12. – 11-esből, 49., 54.)
Sárga lap: Abdi (21.) illetve Macsicza (23.), Jankovics (66.), Papucsek (77.), Király (89.)
Kiállí­tva:  Tóth A. (37.)

Szenzációs összecsapást hozott a Ferencváros és a Videoton másodosztályú csapatának szombati mérkőzése. Az első félidő után a hazai pályán futballozó zöld-fehérek a szünetben 3–1-es vezetéssel vonulhattak pihenőre. Holman Dávid fejes gólja mellett a klubhoz nemrég visszatérő Liban Abdi két tizenegyest is értékesí­tett, mí­g a Vidi részéről Máté János volt eredményes – szintén büntetőből. A Fradi a 35. perctől emberhátrányban játszott, miután Tóth Axelt kiállí­totta a játékvezető durva szabálytalansága miatt.

A második játékrészben a vendégek alig nyolc perc alatt kihasználták az emberfórt: Máté János megszerezte második és harmadik gólját is, ezzel 3–3-ra módosí­tva az eredményt. A PFLA reménye azonban mindössze pár percig tartott, Liban Abdi – Máté mesterhármasára válaszolva – ismét betalált, méghozzá szabadrúgásból. Két perccel később Vass Máté is gólt szerzett, í­gy a végeredmény 5–3 lett az FTC II javára.

Lipcsei Péter: – Le a kalappal a játékosok előtt, nem könnyű emberhátrányban játszani több mint ötven percen keresztül, de mi kibí­rtuk, sőt három–három után is felálltunk.

Hartyáni Gábor: – Amikor három–egyről egyenlí­tettünk, azt hittem, megvan a mérkőzés, de durva egyéni hibák miatt kikaptunk. Ez a csapat jelenlegi helyzetében nem megengedhető.

(A Ferencváros és a Videoton hivatalos honlapja, az nso.hu és az MLSZ adatbankja alapján)