1905.V.21. MAFC – FTC 0:14

Vasárnapi mérkőzések. Újpesten a népszigeti pályán a MAFC.—FTC. mérkőzés í­gér érdekes küzdelmet, mely a FTC. győzelmével fog végződni.

(Nemzeti Sport, 1905. május 21.)

Vasárnap délután lesz a Ferencvárosi Torna-Klub utolsó tavaszi bajnoki mérkőzése az újpesti népszigeti pályán. Ellenfele a Műegyetemi Atlétikai és Football- Klub lesz. Az I. csapatok délután 5 órakor, a II. csapatok délután 3 órakor mérkőznek. Birák lesznek: Gabrovitz Emil (Postás), Langfelder Ferenc (M. T. S. E.).

(Pesti Napló, 1905. május 21.)

1905. május 21., 17:00, Népsziget, MAFC – FTC 0:14 (0:5)
vezette: Gabrovitz Emil (Postás)
MAFC: Aschner, Major, Szántó
FTC:
Gól: Pokorny, Takács

ns-19050611-19050521-1FTC.—MAFC. 14:0. Ezzel a szenzációs eredménynyel végződött a mult vasárnap egyetlen bajnoki mérkőzése az újpesti népszigeti pályán. A nagy gólarányt az magyarázza, hogy a MAFC. végig 9 emberrel, köztük 5 tartalékkal játszott. De bizonyí­tja ez azt is, hogy a főiskolai csapatok a mostani rendszer mellett a bajnoki mérkőzéseket rendben le nem játszhatják, különösen a technikusok, kiknek tanulmányi szempontból május hóban játszaniok már alig lehet. Biró: Gabrovitz Emil (Postás) volt.

(Nemzeti Sport, 1905. május 28.)

A technikusok sorozatos vereségeinek szomoru megismétlődése folyt le a népszigeti pályán, két mérkőzésből 29 goalt kaptak és egyet adtak. Érthetetlen, hogy egy hatalmas főiskolán ne legyen legalább 11 közepes játékos. Mindkét csapat 9 emberrel állt ki és igy játszó dolga volt a Ferenczvárosi T. C. komplett legénységeinek, melyek tetszés szerint győztek, úgyszólván tiz csatárral játszva. A M. A. F. C. első csapatában csak Aschner és Major játszottak első osztályú ní­vón, mig a második csapat tisztán kezdő játékosokból áll.

ns-19050611-19050521-2F. T. C—M. A. F. C. 14:0. Vagy tizenöt perczig nincs eredmény, sőt Szántó kis hí­ja goalt lő a zöld-fehérek kapujába. Csakkamar egyhangú lesz a játék és Ferenczváros beszögezve ellenfelét, első félidőben 5, a második félidőben 9 goalt lő, legnagyobbrészt Pokorny és Takács révén. A bí­rói tisztét Gabrovitz (Postás) lanyhán és kedvtelenül töltötte be, többek közt két of-side goalt megí­télt.

Szövetségi dij. F. T. C. II. — M. A. F. C. II . 15:0. Félidő 8:0 . A második félidő 20-ik perczében a biró, Langfelder (Újpesti Törekvés) mindkét csapat kapitánya kí­vánságára lefütyüli a matchet.