1905.VII.23. Ferencvárosi Ramblerek – ILSZ válogatott 5:2

Vasárnap folyó hó 23-án délután 1/2 6 órákor a Ferencvárosi Ramblerek és az ILSz. válogatott csapata fog játszani, a Soroksári-uti pályán. Az Ifjúsági válogatott összeállí­tás a következő: Hunyadi (FSC.)—Weisz B. (Belváros), Kartai (FSC.)—Beshat (Belváros), Kovalszki (FSC), Ruzicska (LTC.)—Iványi (FSC.), Schöfer (Műkedvelő FC.), ifj. Sebőn (FSC.), Csonka (ESC.), Dózsa (Belváros). Tartalék: Brunnauer, Schábián, Hauber, Csóka.

(Nemzeti Sport, 1905. július 23.)

Az első szövetségi mérkőzés julius 23-án volt a Ferencvárosi Ramblerek csapata ellen. A Ferencvárosiak csapatában a FTC. 6 első csapatbeli és 5 második csapatbeli játékosa szerepelt. A szövetség válogatott csapata a következő volt: Hunyadi—Böschatt, Kartai—Hauber, Koválszky, Kiss Á.—Iványi, Weisz, Schön, Dózsa, Kapossy. A csapat 7 játékosa a Ferencvárosi Sport Club, 4 játékosa pedig a Belvárosi Sport Egyesület tagja. Eredmény 5:2 a Ferencvárosi Ramblerek javára. Félidő: 3:0. A második félidőben a szövetségi csapat is lendületbe jön és szép játékal 2:2 eredményt ért el. A reprezentatí­v csapatból kitűnt Hunyadi, a kapus és a kis Kapossy. A gólokat Iványi és Schön lőtték. Biró: Gabrovitz E. (Postás) volt.