1926. február 14., Brüsszel, Darling Club-pálya, MAGYARORSZÁG-BELGIUM 2:0 (0:0)
vezette: Mutters (holland)
Góllövő: Pipa, Rémay III.
Magyarország: Fischer (VAC) – Grósz II. (VAC), Dudás (KAC) – Furmann (FTC), Buza (UTE), Rebró (MTK) – Rémay III. (NSC), Molnár (MTK), Rémay II. (NSC), Pipa (33 FC), Szidon (UTE)
Szövetségi kapitány: Máriássy Lajos dr.

A csapat minden egyes tagja megállta a helyét. Az akarat, a küzdeni tudás, az együttes egyik tagjából sem hiányzott. Az első félidő gól nélkül való lejátszásáért, ami tulajdonképpen a mérkőzés sorsát is eldöntötte, minden dicséretet megérdemel a védelem.

A II. félidőben azután Pipa egy ellentámadás során a „pipába” lőtte a labdát.

Bővebben …

* * *

1926. május 1., Budapest, Hungária út, BUDAPEST-KRAKKÓ 4:3
Góllövő: Rémay II.(2), Stófián(2)
Budapest: Bereczky (ETC) – Saguly (KAC), Senkey I. (MTK) – Pesovnik (BEAC), Kovásznay (III. ker.), Weinberger (NSC) – Senkey II. (MTK), Rémay II. (NSC), Stófián (BEAC), Szentmiklóssy (Vasas), Jeny (MTK)

A magyar csapat az első félidő közepén hat perc alatt 3 gólt lőtt és ezzel úgy tűnt, biztosan nyeri a mérkőzést. A 73. percben azonban már 3:3 volt az eredmény. A győztes gólt Rémay II. 8 perccel a befejezés előtt fejelte.

Bővebben …

* * *

1926. május 2., Budapest, Hungária út, AUSZTRIA-MAGYARORSZÁG 3:0 (2:0)
vezette: Herites (csehszlovák)
Magyarország: Remete (MTK) – Papp (ETC), Dudás (KAC) – Rebró (MTK), Buza (UTE), Nádler (MTK) – Tóth (FTC), Takács II. (Vasas), Kovácsi (33 FC), Spitz (NSC), Kohut (FTC)
Csere: Rebró h. Raix (KAC), Kovácsi h. Stófián (BEAC)
Szövetségi kapitány: Kiss Gyula

Magyar gólok? Lassan-lassan elfeledjük s velük vész a múltba a magyar futball igaz dicsősége amit évek, évtizedek gyűjtöttek ragyogó délutánokon, feledhetetlen küzdelmekben a kopott tribünök előtt. De megfakult a tudás, halványul a dicsőség fénye is. S minden örömünk az lesz már, hogy megtapsolhatjuk a pályára lépő csapatunkat, mikor még frissen feszül mellükön a trikó, s büszkén domborodik szí­vük fölött az ország cí­mere! Mert később nincs már mit tapsolni, nincs minek örülni.

Bővebben …

* * *

1926. június 5., Budapest, Üllői út, BUDAPEST-POZSONY 2:1
Góllövő: Király, Dobos
Budapest: Nyerges (Vasas) – Blau I. (ETC), Király (Vasas) – Raix (KAC), Kovásznay (III. ker.), Havas (VAC) – Krámer (33 FC), Blau II. (ETC), Kalas (Postás), Dobos (Postás), Rábl (III. ker.)

A cí­meres mezben pályára lépő budapesti gárdába a „kis csapatok” adták a játékosokat. Néhányan kitettek magukért. Nyerges kapus még 11-est is védett! A másik Budapest-válogatott, a tulajdonképpeni B-csapat mérkőzése a prágai rossz idő miatt elmaradt!

* * *

dr. Müller Ferenc

1926. június 6., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-CSEHSZLOVÁKIA 2:1 (1:1)
vezette: Mauro (olasz)
Góllövő: Takács II., Kohut
Magyarország: Fischer (VAC) – Fogl II. (UTE), Senkey I. (MTK) – Furmann (FTC), Kléber (MTK), Borsányi (BTC) – Braun (MTK), Takács II. (Vasas), Pataki (FTC), Schlosser (Wiener AC), Kohut (FTC)
Csere: Furmann h. P. Szabó (UTE), P. Szabó h. Müller (FTC), Müller h. Furmann, Furmann h. Müller, Takács II. h. P. Szabó, P. Szabó h. Takács II., Kléber h. Furmann, Fischer h. Huber (FTC), Huber h. Fischer

Schlosser Imre már „hazatérőben” volt, külföldi szerződése hamarosan lejárt, ezen a mérkőzésen azonban még a bécsi csapat játékosaként volt válogatott! Huber válogatottsága is érdekesen alakult: a II. félidő 21. percében állt be a kapuba, de a 23. percben már kiállt, mivel Fischer játékra jelentkezett. Labdához sem ért, úgy volt válogatott! Kohut ezekben a percekben lőtte a győztes gólt:

25 méterről öldöklő lövést küld, amely süví­tve, fütyülve repül a cseh háló bal oldalába.

Bővebben …

* * *

1926. augusztus 15., Berlin, BERLIN-BUDAPEST 4:2 (0:2)
vezette: Van Zwyetrn (holland)
Góllövő: Jeszmás(2)
Budapest: Nyerges (Vasas) – Király (Vasas), Dudás (Kispest) – Wéber (Bástya), Hajós (Regianna), Borsányi (Újpest) – Künsztler (Újpest), Takács II. (Vasas), Jeszmás (Újpest), Schlosser (Ferencváros), Kohut (Ferencváros)
Csere: Reisner (BAK)

A magyar csapat a félidőben még 2:0-ra vezetett, de végül vereséget szenvedett. Közrejátszott ebben az is, hogy a mezőny legjobbját, Jeszmást a II. félidő 13. percében utánrúgás miatt kiállí­tották.

* * *

1926. augusztus 17., Drezda, KÖZÉP-NÉMETORSZÁG-BUDAPEST 5:1 (3:1)
vezette: Birlem (német)
Góllövő: Takács II.
Budapest: Gallowich (NSC) – Király (Vasas), Dudás (Kispest) – Wéber (Bástya), Hajós (Regianna), Borsányi (Újpest) — Künsztler (Újpest), Takács II. (Vasas), Jeszmás (Újpest), Schlosser (Ferencváros), Kohut (Ferencváros)
Csere: Hajós h. Wilhelm (Újpest), Schlosser h. Reisner (BAK)

A 4. percben Takács II. szerezte meg a vezető gólt, majd 1:1-es állás után kihagyott egy tizenegyest, összességében szomorú másfél órát hozott ez a drezdai találkozó. Nem véletlenül í­rták:

Aki sok nehéz csatán kí­sérte végig a magyar válogatottat, aki sok bravúros diadalát látta, nem hitte volna el, hogy ez a csapat képviseli az egykor nagy magyar futballt.

* * *

1926. augusztus 20., Budapest, Hungária út, MAGYARORSZÁG-LENGYELORSZÁG 4:1 (3:0)
vezette: Fabris (jugoszláv)
Góllövő: Kautzky, Horváth, Fogl II., Senkey II.
Magyarország: Remete (Hungária) — Fogl II. (Újpest), Fogl III. (Újpest) — Raix (Kispest), Sándor (Ferencváros), Bobrik (Postás) — Senkey II. (Hungária), Horváth (III. ker.), Kautzky (Törekvés), Dobos (Postás), Szidon (Újpest)

A magyar győzelem feltétlenül a Fogl testvérek érdeme. Toronymagasan emelkedett ki a két kitűnő bekk az egész mezőnyből és különösen Fogl II. játéka minden elismerést megérdemel. A két testvér nagy tudása, biztos játéka és rutinja óriási erőt jelentett a magyar csapatnak.

Fogl II. olyan bődületes bombagólt lőtt szabadrúgásból, hogy erről még évekig beszéltek a szurkolók. Mint í­rták,

a labdát látni sem lehetett a levegőben, csak a háló mozgása jelezte a gólt!

Ez volt a profi magyar labdarúgás első válogatott mérkőzése.

Bővebben …

* * *

1926. augusztus 2?., Budapest, Hungária út, BUDAPEST-TEMESVÁR: 1:1
Góllövő: Braun
Budapest: Remete (Hungária) — Fogl II. (Újpest), Fogl III. (Újpest) — Rebró (Hungária), Sághy (BEAC), Nádler (Hungária) — Braun (Hungária), Molnár (Hungária), Tritz (Hungária), Opata (Hungária), Jeny (Hungária)

Budapest csapata nem sok örömet szerzett a közönségnek, mely a leglesújtóbb kritikát mondotta kedvenceiről, amikor a temesváriakat buzdí­totta és éljenezte.

* * *

1926. szeptember 18., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 4:2, (amatőr válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Dobos(3), Reinhardt
Magyarország: Gallowich (NSC) – Orbán (BTC), Boór (BEAC) – Pesovnik (BEAC), Sághy (BEAC), Bobrik (Postás) – Kertész (BEAC), Reinhardt (BEAC), Kalas (Postás), Dobos (Postás), Hein (BSE)
Csere: Plohl (MAC)

Az amatőrcsapat először állott ki a magyar szí­nek képviseletében nagy mérkőzésre. Megmutatta, hogy az amatőr futball rászolgál a figyelemre, érdeklődésre és szeretetre. Nemcsak a győzelem hirdeti amatőrjeink érdemét, de a játék is, amit ez a csapat produkált.

* * *

1926. szeptember 19., Bécs, Hohe Warte, MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 3:2 (1:0)
vezette: Stepanovski (jugoszláv)
Góllövő: Holzbauer, Jeszmás, Kohut
Magyarország: Weinhardt (Sabaria) — Fogl II. (Újpest), Fogl III. (Újpest) — Borsányi (Újpest), Wéber (Bástya), Rebró (Hungária) — Braun (Hungária), Mészáros (Sabaria), Holzbauer (Sabaria), Tritz (Hungária), Kohut (Ferencváros)
Csere: Trith h. Jeszmás (Újpest)

A győztes gól 7 perccel a befejezés előtt í­gy született:

Holzbauer egyéni akcióját a 16-oson remek passzal fejezi be. Kohut tisztán kapja a labdát, bekanyarodik vele és Cart keze mellett hatalmas lövéssel a hálóba vágja, 3:2!

Bővebben …

* * *

1926. szeptember 19., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG B-AUSZTRIA B 4:2 (B válogatott)
Góllövő: Skvarek, Takács II., Haar, Opata
Magyarország: Nyerges (Vasas) – Oláh (33 FC), Dudás (Kispest) – Hossó (Nemzeti), Kléber (Hungária), Eichbaum (33 FC) – Haar (III. ker.), Takács II. (Vasas), Skvarek (III. ker.), Szentmiklóssy (Vasas), Opata (Hungária)

A mérkőzés nem tartozott azok közé, melyek a művészi futball minden szépségét csillogtatják, nem is volt minden idegszálat megfeszí­tő küzdelem, de sportértékben mégsem lebecsülendő. Megvolt a csapatban az összhang, mely dirigálni tudta a játékot, megszerezte a szép sikert.

Bővebben …

* * *

1926. november 14., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-SVÉDORSZÁG 3:1 (2:0)
vezette: Braun (osztrák)
Góllövő: Braun, Opata, Kohut
Magyarország: Weinhardt (Sabaria) – Fogl II. (Újpest), Fogl III. (Újpest) – Rebró (Hungária), Kléber (Hungária), Obitz (Ferencváros) – Braun (Hungária), Molnár (Hungária), Opata (Hungária), Schlosser (Ferencváros), Kohut (Ferencváros)
Csere: Rebró h. Wéber (Bástya)

A mérkőzés előtt Schlosser Imrét 75. válogatottsága alkalmából köszöntötték. Az üdvözlő beszédek után játékostársai

harsány éljenzés közben emelték vállukra. Amint a tribün népe ezt meglátta, százszoros erővel zúgott fel az embertenger ajkán az éljen. A sok dicsőséget látott válogatott játékos könnytől csillogó szemmel, meghatottan mondott köszönetet, de szavait elnyomták a Himnusz felharsanó akkordjai. Slózi kezét szí­vére szorí­tva, áhí­tattal hallgatta a  Himnuszt.

Mind a jubiláns, mind a többi magyar játékos kitett magáért, és válogatottunk biztos győzelmet aratott.

Bővebben …

* * *

1926. november 14., Zágráb, BUDAPEST-ZÁGRÁB 1:1
Góllövő: Rémay II.
Budapest: Beneda (Újpest) – Kocsis (Nemzeti), Dudás (Kispest) — Borsányi (Újpest), Sándor (Ferencváros), Eichbaum (33 FC) — Rázsó (Ferencváros), Horváth (III. ker.), Rémay II. (Nemzeti), Skvarek (III. ker.), Jeny (Hungária)

* * *

Bukovi Márton

1926. december 15., Madrid, SPANYOLORSZÁG-MAGYARORSZÁG 5:2 (3:1) (profi válogatottak mérkőzése)
vezette: Cerze
Góllövő: Holzbauer, Kohut
Magyarország: Weinhardt (Sabaria) — Fogl II. (Újpest), Fogl III. (Újpest) – Borsányi (Újpest), Bukovi (Ferencváros), Obitz (Ferencváros) — Braun (Hungária), Molnár (Hungária), Holzbauer (Sabaria), Opata (Hungária), Kohut (Ferencváros)
Csere: Braun h. Fröhlich (BAK), Bukovi h. Tóth J. (Bástya)

Kohut bombagóljával még felcsillant az egyenlí­tés reménye, de a spanyol csapat ellenállhatatlan rohamai rendre góllal végződtek.

A madridi mérkőzés nem volt országok közötti összecsapás, a madridi 5:2-nek nincs olyan jelentősége, mint amilyen jelentőséggel bí­r majd a vigói találkozás eredménye.

— í­rták a sportlapban. Sajnos, a vigói folytatás is hasonlóan fájdalmas volt…

* * *

1926. december 19., Vigo, SPANYOLORSZÁG-MAGYARORSZÁG 4:2 (2:1)
vezette: Cox (angol)
Góllövő: Opata, Braun
Magyarország: Weinhardt (Sabaria) – Fogl II. (Újpest), Fogl III. (Újpest) – Borsányi (Újpest), Bukovi (Ferencváros), Obitz (Ferencváros) – Braun (Hungária), Molnár (Hungária), Holzbauer (Sabaria), Opata (Hungária), Kohut (Ferencváros)
Csere: Borsányi h. Tóth J. (Bástya)

A vigói eredmény csak számszerűen kedvezőtlen ránk nézve, mert a produkált játék legalábbis egyenrangú ellenféllé avatta a spanyoloknak a magyar tizenegyet. Ez, persze, sovány vigasz, mert a nemzetközi labdarúgás annalesei bizony csak a 4:2-t őrzik majd meg a jövő számára és ez mégis csak kemény vereségnek számí­t.

Majdnem 5:2-re végződött ez a mérkőzés is, hiszen 2:1-es spanyol vezetésnél Weinhardt kivédett egy tizenegyest!