1933. január 31., Porto, MAGYAR PROFI VÁL.-PORTO 8:4

1933. február 5., Frankfurt, MAGYAR PROFI VÁL.-DÉL-NÉMETORSZÁG 12:1
Góllövők: Teleki(6), Cseh(3), Markos(2), Turay

1933. március 5., Amszterdam, MAGYARORSZÁG-HOLLANDIA 2:1 (1:1)
vezette: Langenus (belga)
Góllövő: Bihámy, Teleki
Magyarország: Szabó (Hungária) — Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III. ker.) – Barátky (Hungária), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) – Markos (Bocs­kai), Cseh (Hungária), Teleki (Bocskai), Bihámy (Nemzeti), Titkos (Hungária)

A magyar csapat tiszteletére katonazenekar játszotta a Himnuszt, a közön­ség pedig végtelen tisztelettel és szeretettel fogadta játékosainkat. A holland játékosok azonban nem tisztelték az esélyesebb magyar csapatot és 1:0-ás vezetésük után csak nehezen sikerült a 2:1-es győzelmet kiharcolni.

Bővebben …

* * *

1933. március 19., Budapest, Hungária út, MAGYARORSZÁG-CSEHSZLOVÁKIA 2:0 (1:0)
vezette: Bangerter (svájci)
Góllövő: Turay, Cseh
Magyarország: Szabó (Hungária) — Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III. ker.) – Barátky (Hungária), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) – Markos (Bocs­kai), Cseh (Hungária), Teleki (Bocskai), Turay (Ferencváros), Serényi (Kispest)

Nemigen fordul elő, hogy a hatalmas nézősereg ekkora csendben figyeljen végig válogatott mérkőzést. A tegnapi játék elején is felhangzott a buzdí­tás hangja, de az első perctől kezdve a csapat vette át a szót. A játék beszélt, amit a magyar tizenegy a pályán mutatott, s ezt a játékot csak nézni lehetett, ebben csak örömet, gyönyörűséget lehetett találni. Ezt nem kí­sérhette a hangulatok változásának rivalgása, mert mindent lekötött a szépség, gyönyörűség, ami el­fojtotta bennünk más érzelmeink felszabadulását. Az első gól is egy olyan ak­cióból született, hogy szebbet kí­vánni sem lehet. A félpálya táján folyik a harc, a csehszlovákoké a labda, de a hátrahúzódott Turay elveszi tőlük, Sárosinak tálalja, innen Csehhez kerül, Cseh és Teleki közt egyszer ide-oda pofozódik a labda, hogy Csehtől balra guruljon, s Turay most már ott van: ballal, ahogy jön, laposan ragasztja a jobb alsó sarokba.

A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy Barátky a 90. percben kapufára lőtt egy tizenegyest . . .

Bővebben …

* * *

1933. március 19., Prága, CSEHSZLOVÁKIA U.-MAGYARORSZÁG U. 2:1
Góllövő: Toldi
Magyarország: Háda – (Ferencváros) – Kővágó (Újpest), Szemere (Kispest) — Lyka (Ferencváros), Móré (Bocskai), Szalay (Újpest) — Fenyvesi (III. ker.), Vincze (Bocskai), Jávor (Újpest), Toldi (Ferencváros), Tunyogi (Ferenc­város)

* * *

1933. április 9., Belgrád, MAGYAR PROFI VÁL.-JUGOSZLÁVIA 3:1
Góllövő: Turay, Kármán, Eöry
Magyarország: Újvári (Hungária) — Sternberg (Újpest), Bí­ró (III. ker.) – Ví­g (Újpest), Lutz (III. ker.), Magyar (III. ker.) – Fenyvesi (III. ker.), Kármán (III. ker.), Turay (Ferencváros), Eőry-Engelhardt (Bocskai), Dömötör-Drössler (III ker.)

Bővebben …

* * *

1933. április 30., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 1:1 (0:1)
vezette: Barlassina (olasz)
Góllövő: Markos
Magyarország: Szabó (Hungária) — Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III. ker.) – Barátky (Hungária), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Markos (Bocs­kai), Cseh (Hungária), Teleki (Bocskai), Eőry (Bocskai), Titkos (Hungá­ria)

Több mint 40.000 néző zsúfolódott össze az üllői úti pályán, hogy győze­lemre buzdí­tsa játékosainkat az osztrák „csodacsapattal” szemben. Már-már úgy látszott, hogy még egyenlí­teni sem sikerül, amikor a befejezés előtt 5 perc­cel Markos labdája a kapufáról a hálóba vágódott. A magyar csapat ezen kí­vül három kapufát is lőtt!

Bővebben …

* * *

1933. június 20., Oslo, NORVÉGIA-MAGYARORSZÁG 4:2 (amatőr válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Reiter, Solti
Magyarország: Kucsmik (Békéscsabai Előre) – Belesik (BSZKRT), Léhner (BSZKRT) – Kliment (Kecskeméti AC), Steczovits (Elektromos), Király (BSZKRT) – Reiter (Elektromos), Solti (Szegedi KEAC), Szaniszló (DVTK), Presovszky (Perecesi TK), Kemény (FTC)

A magyar amatőr válogatott Oslóban kitűnően játszott, de 4:2-re kikapott Norvégiától. A norvég fiúk a váratlan győzelemnek úgy megörültek, hogy a mérkőzés befejezése után nemcsak egymást, hanem a mi játékosainkat is össze­vissza ölelgették. Nagyszerű mérkőzés lehetett, hiszen Erdős Zoltán szövetségi kapitány túrajelentésében í­gy í­rt a látottakról.

– A szakértők mind meglepődtek jó játékunktól. Nem tudom, ünnepeltek-e í­gy megvert magyar csapatot. Újra hí­vnak, máskor is jöjjünk Norvégiába.

* * *

1933. június 25., Pozsony, BUDAPEST-POZSONY 2:1
Góllövö: Déri, Markos
Budapest: Hóri (Újpest) – Kővágó (Újpest), Papp (Ferencváros) – Kárpáti II (Budai 11), Lutz II. (III. ker.), Belesik (Nemzeti) – Markos (Bocskai), Teleki (Bocskai), Jávor (Újpest), Bihámy (Nemzeti), Déri (Újpest)
Csere: Polgár (Budai 11)

A mérkőzés egyetlen érdekes eseménye Markos gólja volt. Szögletből, érintés nélkül rúgta a hálóba a magyar csapat győztes gólját.

* * *

1933. június 25., Amszterdam, HOLLANDIA-MAGYAR PROFI VÁL. 6:5
Góllövő: Sárosi(4), Toldi
Magyarország: Háda (Ferencváros) — Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III, ker.) – Lyka (Fe­rencváros), Móré (Bocskai), Palotás (Bocskai) — Fenyvesi (III. ker.), Simonyi (Attila), Sárosi (Ferencváros), Toldi (Ferencváros), Hevesi (Bocskai)

A találkozón érdekes eredmény született, és ami még érdekesebb, a hat kapott gól ellenére a magyar csapat legjobbja Háda József volt!

A csatásorban Sárosi remekelt, négy gólt rúgott! Különösen a negyedik gólja volt tetszetős.

A 84. percben Sárosi könnyedén veszi át a labdát. Ví­zi­pólóra emlékeztető mozdulatokkal emeli, ejti át a labdát a rárohanó védőkön, hogy azután a hálóba helyezze.

Ezzel az eredmény 5:5-re alakult, de a hol­landok az utolsó percben megszerezték a győztes gólt.

A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy Sárosi az I. félidő 18. percében orrvérzés miatt kiállt. (Egy holland felszabadí­tó rúgás nyomán a labda arcon találta.) Néhány perc múlva vissza akart térni, de a hollandok, mivel közben Turay beállt – nem engedték a visszacserélést. Sárosi csak a szünetben kapott engedélyt a játék folytatására. „Büntetésből” a második félidőben három gólt rúgott . . .

* * *

1933. július 2., Stockholm, SVÉDORSZÁG-MAGYARORSZÁG 5:2 (1:0)
vezette: Hansen (dán)
Góllövő: Sárosi, Toldi
Magyarország: Szabó (Hungária) – Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III. ker.) – Palotás (Bocskai), Móré (Bocskai), Lyka (Ferencváros) – Fenyvesi (III. ker.), Barátky (Hungária), Sárosi (Ferencváros), Toldi (Ferencváros), Titkos (Hungária)
Csere: Barátky h. Turay (Ferencváros), Palotás h. Cseh (Hungária)
Szövetségi kapitány: Nádas ödön

Félidőben még a magyar csapat vezetett 1:0-ra. Lyka lövését a kapus ki­ütötte és Sárosi beemelte a labdát a hálóba.

2:2-es mérkőzésállásnál Korányi bombagólt fejelt — a magyar kapuba…

Bővebben …

* * *

1933. szeptember 17., Budapest, Hungária út, MAGYARORSZÁG-SVÁJC 3:0 (1:0)
vezette: Frankenstein (osztrák)
Góllövő: Avar(2), Minelli(öngól)
Magyarország: Háda (Ferencváros) – Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III. ker.) — Szalay (Újpest), Sárosi (Ferencváros), Lázár (Ferencváros) — Pusztai (Újpest), Avar (Újpest), Teleki (Bocskai), Polgár (Budai 11), Serényi (Kispest)

Gólhelyzeteink serege 5—6 dugós győzelemmel kecsegtetett, de végül is be kellett érnünk Minelli öngóljával és Avar remek kombinációk után elért mintagóljaival.

Európa Kupa mérkőzésen soha ne legyen ennél gyengébb eredmény . . .

Bővebben …

* * *

1933. szeptember 17., Bécs, AUSZTRIA IFJ.-MAGYARORSZÁG IFJ. 8:0 (ifjúsági válogatottak mérkőzése)
Magyarország: Havas (33 FC) — Szakács (Gyöngyösi AK), Vágó (SBTC) — Hidegkúti (MAFC), Dömök (33 FC), Faragó (Kelenföld) – Sas (Elektromos), Kiss I. (FTC), Pesti (MTK), Takács (Kelenföld), Zsengellér (SBTC)
Csere: Kiss II. (UTE), Fekete (EMTK)

A magyar ifiválogatott első hivatalos mérkőzésén a II. félidő nagy részében sérülés miatt 10 emberrel játszott. A játékidő 2×35 percig tartott. A mérkőzést a Hohe Warte stadionban 16.000 néző előtt bonyolí­tották le. Az elfogódott magyar csapat kiábrándí­tóan játszott és egyik legnagyobb vereségét szenvedte el.

A sporttörténeti találkozón Kiss Gyula lépett pályára az FTC csapatából.

* * *

1933. szeptember 24., Bukarest, ROMÁNIA-MAGYARORSZÁG 5:1 (amatőr válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Keszei
Magyarország: Goda (MAFC) – Belesik (BSZKRT), Füstös (BSE) – Pázmándy (BSE), Stcezovits (Elektromos), Király (BSZKRT) – Reiter (Elektromos), Odrobinák (Csabai AK), Keszei (Törekvés), Zsiros (Törekvés), Barna (FTC)

A második amatőr Európa Kupát Románia nyerte, Magyarország ismét a második helyen végzett.

* * *

1933. október 1., Bécs, AUSZTRIA-MAGYARORSZÁG 2:2 (2:0)
vezette: Mattea (olasz)
Góllövő: Avar, Polgár
Magyarország: Háda (Ferencváros) — Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III. ker.) — Szalay (Új­pest), Sárosi (Ferencváros), Kárpáti II. (Budai 11) — Rökk (Budai 11), Avar (Újpest), Polgár (Budai 11), Toldi (Ferencváros), Kemény (Ferenc­város)

2:0-s osztrák vezetés után győzelemmel felérő döntetlent harcolt ki válo­gatottunk. Mattea, a mérkőzés olasz játékvezetője í­gy nyilatkozott:

— Sárosi volt a legjobb a mezőnyben. Kemény, de nem unfair volt a mérkőzés. Ez volt életem legszebb mérkőzése. Az eredmény igazságos.

Bővebben …

* * *

1933. október 22., Budapest, Üllői út, OLASZORSZÁG-MAGYARORSZÁG 1:0 (1:0)
vezette: Rous (angol)
Magyarország: Háda (Ferencváros) — Korányi (Ferencváros), Bí­ró (III. ker.) – Szalay (Új­pest), Sárosi (Ferencváros), Palotás (Bocskai) – Mikes (Kispest), Takács II. (Ferencváros), Polgár (Budai 11), Toldi (Ferencváros), Kemény (Fe­rencváros)

A magyar csapat Korányi lábtörése miatt a 15. perctől 10 emberrel játszott! Polgár húzódott a helyére és a számára szokatlan hátvédposzton is meg­állta a helyét.

Volt ennek a mérkőzésnek egy érdekes ,,dí­jazása” is. A Salgótarjáni Kőszénbánya Rt. felajánlott a legjobb három magyar játékosnak 30-30 mázsa dorogi brikettet. A közönség a mérkőzésen kiosztott cédulákon szavazhatott A 17.600 szavazatból a legtöbbet – sajnálatos sérülése miatt – Korányi kapta. Utána Szalay, majd Sárosi következett.

A három játékos azonban nem fogadta el a kitűzött dí­jat, hanem kértek még 20 mázsa szenet és í­gy egységesen mindenkinek 10-10 mázsa brikett jutott.

Bővebben …

* * *

1933. október 22., Vercelli, MAGYARORSZÁG B-OLASZORSZÁG B 4:4
Góllövő: Teleki(3), Vincze
Magyarország: Alberti (Bocskai) – Sternberg (Újpest), Tőrös (Phöbus) – Kárpáti II. (Budai 11), Szűcs (Újpest), Kiss (Újpest) – Béky (Phöbus), Vincze (Bocskai), Teleki (Bocskai), Kármán (III. ker), Titkos (Hungária)

* * *

1933. október 22., Budapest, Üllői út, MAGYARORSZÁG-AUSZTRIA 3:2 (amatőr válogatottak mérkőzése)
Góllövő: Reiter, Bukovetzky, Korányi III.
Magyarország: Gergő (Kispesti AC) – Belesik (BSZKRT), Füstös (BSE) – Pázmándy (BSE), Steczovits (Elektromos), Bokor (Postás) — Reiter (Elektromos), Solti (KEAC), Keszei (Törekvés), Korányi III. (Kecskeméti AC), Bukovetzky (KEAC)
Csere: Kállai (UTE), Vági (Csepeli MOVE)

1933-ban Kemény Tibor öltötte magára a válogatott cí­meres mezét.