• MAGYARORSZÁG-KOSSUTH FSE 9:3 (5:0)
    Hétfőn délután a Csehszlovákia ellen készülő magyar labdarúgóválogatott a Népstadionban játszotta első edzőmérkőzését. A közönséget erre a találkozóra nem eng edték be.
    Az első félidőben ez volt a válogatott felállí­tása: Szentmihályl
    — Káposzta — Mészöly, Páncsics,
    — Zámbó, Szűcs — Szőke, Göröcs, Albert, Dunai II., Kozma. Szünet után Szentmihályit Fatér, Mészölyt Solymosi, Zámbót és Szűcsöt Dunai III., illetve Noskó, Szőkét Fazekas, Kozmát pedig Farkas váltotta fel.
    Az első félidőben ötletesen és nagyon Jól látszott az együttes, amelynek góljai közül Albert négyet, Dunai II. hármat. Kozma és Mészöly egyet-egyet lőtt.
    Sós Károly, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a mérkőzés
    után í­gy nyilatkozott: „Kedvvel, igyekezettel játszott minden játékos,
    s ezúttal a könnyedségen volt a hangsúly. Örülök annak, hogy Bene már megkezdte a futóedzéseket, s í­gy szerdán minden valószí­nűség szerint szerepelhet a Kistezt elleni újabb edzőmérkőzésen.”

Forrás: library.hungaricana.hu/hu/view/UjSzo_1969_05/?pg=186&layout=s (1969. május 21.)

• További szí­ves felhasználásra!

GÓLKÉPTELEN OLIMPIASOK

Csehszlovákia—Magyarország 0:0
    Prágában a kerékpáros Békeverseny utolsó útszakasza küzdelmeinek befejezése előtt a
    Slávia pályán’ mérte össze erejét a csehszlovák és a magyar olimpiai válogatott.A csehszlovák együttes az olimpiai labdarúgótorna selejtezőire készül, a magyar pedig a legutóbbi győztes jogán küzdelem nélkül kap helyet a mexikói torna legjobb 16 csapata között.
    A találkozó nem hozott magas szí­nvonalú küzdelmet. Az_ első félidőben a magyar csapat volt a kezdeményező fél, mí­g a második 45 percben a csehszlovák együttes harcolt kl jelentős mezőnyfölényt. Mindkét oldalon elsősorban a védelmek tettek kl magukért. Az eredmény igazságos.
    A csehszlovák csapatból a kapus Sedláfek, a hátvéd Cmarada, a csatár Boros és Tcsaf teljesí­tménye, a magyar együttesből a kapus Szarka, a középhátvéd Lacx
    kó és a középcsatár Puskás játéka érdemel dicséretet.
    A két együttes a következő felállí­tásban szerepelt: CSEHSZLOVÁKIA: SedláCek — Cmarada (második félidőben Pivarní­k), Migas, Linhart, Pivarní­k (Plass) — Podolák,
    Tesár

Veselý
    (a má< sodlk félidőben Boros), Ondák,
    Obložinský, Stratil.
    MAGYARORSZÁG: Szarka — Laczkó, Kiss, Juhos, Juhász — Noskó, Puskás — Szőke. Varsányi (a másik félidőben) Nell, Szuromi, Török.

In: Új Szó, 1967. május 26.

• Hidegkúti helyett
    Lakat
    A magyar labdarúgó „B” válogatott edzői tisztét Hidegkúti Nándor tölti be. Mivel csapata az MTK a Jövő héten Bécsben az ottani SC-vel Játszik, a Csehszlovákiába induló „B” válogatott edzői teendőivel Lakat Károlyt bí­zta meg az MLSZ. Ez a csapat kedden Liberecben vendégszerepel, majd csütörtökön, május 25-én Prágában a csehszlovák olimpiai együttessel méri össze az erejét. A pályára lépő együttes a következő keretből kerül ki: Géczi (Ferencváros) és Szarka (Szombathely) — kapusok, Kiss (Győr), Kovács I. (Tatabánya), Juhos (Tatabánya), Mester (Szombathely) — hátvédek, Juhász (Ferencváros), Laczkó (Tatabánya), Noskó (Ú. Dózsa), Nell (Győr) — középpályás játékosok, Szőke (Ferencváros), Puskás (Vasas), Varsányi (Győr), Dunai II. (Ú. Dózsa), Szuromi (Tatabánya),Török (MTK).

(Új Szó, 196. május 20.)

• A sérült Rákosi nélkül a következő játékosokból álló magyar labdarúgó-válogatott utazott a franciaországi St. Etienne-be, ahol ma az ottani bajnokság élcsapatával Játszik 19,30 órai kezdettel: Tamás, Gelel, Káposzta, Mészöly, Mátrai, Szfics, Ihász, Mathesz, Fister. Varga, Molnár, Bene, Albert, Göröcs, Farkas.

BUDAPEST néven a Jugoszlávok ellen készülő magyar válogatott St. Etienne-ben Tamás — Káposzta, Mészöly, Ihász — Varga, Szűcs — Molnár, Bene, Albert, Fister, Farkas összetételben szerepelt és Bene, valamint Varga két-két góljával, Mekloufi becsületgólja ellenében 4:1 arányú győzelmet aratott a francia 1. liga élcsapata felett. A győztes csapat legjobbjai Bene, Varga és Káposzta voltak.
    Forrás: Új Szó 1967. április 12., április 14.

“BRATISLAVA—
    BUDAPEST 1:0 (1:0)
    A Budapest néven szereplő magyar válogatott tegnapi mérkőzésén a téglamezei stadionban a szlovák klubcsapatokból Összeállí­tott együttest kapta
    elienfelttl.
    A magyar csapat számára ez a találkozó az Európa bajnoki mérkőzésekre történő felkészülésének egyik állomása volt. A találkozónak nem volt különösebb tétje,
    s
    ezért a mintegy 20 000 es nézősereg |ó játékot remélt. Ez nem is maradt el. Az elsft félidőben a hazai csapat, szünet után pedig a magyar együttes nyújtott jobb teljesí­tményt,
    s
    végOl
    Bratislava
    csapata az első félidőben szerzett góllal minimális arányú győzelmet aratott.
    Wlachojanis osztrák Játékvezető sí­pjelére a két csapat a következő felállí­tásban kezdte a Játékot:
    BKATISLAVA: Füle — Hrica, Jarábek, Hagara — Obert, Bomba — Cvetler, Scherer, Polák,
    Gbložinský,
    Jokl. BUDAPEST: Tamás — Káposzta, Mészöly, Szűcs, Ihász — Varga (MatheszJ, GSröcs, Rákosi IZámbó) — Molnár, Bene, Farkas.
    A hazai csapat kezdett jobban. Lendületes támadásai már az első percekben sok gondot okoztak a magyar védelemnek. Határtalan lelkesedéssel, nagy becsvággyal vetették magukat a küzdelembe,
    s
    ennek ellenszerét a szétesően Játszó magyar együttes nem tudta megtalálni. Különösen Jokl volt elemében, aki nemcsak a támadások elindí­tásából, hanem befejezéséből ls jócskán kivette részét. Kí­vüle még Polák Játéka érdemel dicséretet. A hátsó alakzatok szinte hiba nélkül játszottak, Füle pedig önmagát felülmúlva parádés védésekkel akadályozta meg, bogy a halóba jusson a labda.
    A magyar csapat az első félidőBen rosszul Játszott. Pontatlan leadásai rendre az ellenfélhez kerültek. A csatárok nem tudták huzamosabb ideig tartani a labdát és Sgy a védelemre nagy nyomás hárult, mely azonban Mészöllyel és Tamás kapussal az élén becsülettel állta a meg-megújuló hazai támadásokat. Szünet után már folyamatosabb volt a magyarok játéka. Különösen Bene csillogtatta gyakran tudását, mivel azonban Farkas, Göröcs és Molnár sem nyújtotta a várt teljesí­tményt egyedül nem tudott megbirkózni a keményen és szorosan záró bratislavai együttes védelmével.
    Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Már a második percben Cvetler lőtt jő helyzetben fölé. Majd Hrica és ezt követően Obert távoli bombája suhant el a kapu fölött. A 6. percben Jokl ha
    talmas lövését Tamás kiejtette, de Scherer kapásból fölé lőtt. Az első magyar támadás a 9. percben futott a pályán, melynek végén Bene tejesét védte Füle.
    A 14. percben született meg a találkozó egyetlen gólja. Cvetler kapu elé í­velte a labdát és a jó ütemben érkező Jokl a kapnjából kifuté Tamás felett a hálóba fejelte. 1:0 a hazai csapat Javára. Két perccel később majdnem egyenlí­tettek a magyarok. Rákosi a balszélen elfutott és beadását Bomba hajszál hijján a meglepett Füle mellett a saját kapujába fejelte.
    Szünet után a magyarok kezdtek lendületesebben. Először Göröcs lőtt alig mellé, majd Bene nagyerejű lövése lett a kapus zsákmánya. A 16. percben egyenlí­thetett volna a magyar csapat. Farkas közelről kapura lőtt. Füle télkézzel mentett és a visszapattanó labdát Bene hajszállal fejelte mellé. Utána Göröcs kiugrott, de kecsegtető helyzetben lecsúszott lábáról a labda. A 42. percben Bene hatalmas bombáját öklözte Füle a mezőnybe.
    Illovszky Rudolf szövetségi kapitány a mérkőzés után röviden csak ennyit mondott: „Az első félidőben a hazai csapat a másodikban mi Játszottunk jobban. Ha helyzeteinket kihasználjuk az eredmény fordí­tott is lehetett volna. Ez az előkészületi mérkőzés ls értékes tapasztalatokat hozott, hiszen az NDK és Hollandia válogatottjától is hasonlóan kemény Játékot várhatunk.”

A Császár sérülés miatt nem utazott Pozsonyba.

• Valenciennes-ben a magyar válogatott
    Szerdán délután a franciaországi Valenciennes ben játssza utolsó tavaszi mérkőzését a magyar labdarúgó-válogatott. A magyar csapat hétfőn délelőtt utazott el repülőgépen Franciaországba. A jelek szerint Tamás — Káposzta, Mésziöly, Szűcs, Ihász — Mathesz (Göröcs), Varga — Molnár, Bene, f»kas, Rákosi összeállí­tásban játszik a magyar együttes. Nem tartott a válogatott csapattal Albert, aki erős fájdalmakra panaszkodik, » ezért felmentést kapott.

• A magyar labdarúgó-válogatott Budapest néven a jövő szerdán a franciaországi Valenciennes-ben játszik barátságos mérkőzést. Az
    utazó 15 játákos kijelölését a hét végén sorra kerülő bajnoki forduló után ejtik meg • « •
    Forrás:

• Budapest — Bukarest
    6:0 (4:0)
    Fölényes hazai győzelem a Népstadionban
    A Népstadion nézőterén mindössze 5000 szurkoló köszöntötte a két főváros neve alatt pályára lépő magyar és román labdarúgó-válogatottat. A vendéglátó csapat a következő felállí­tásban szerepolt: Tamás — Káposxta, Mátrai, Páncsics, Ihásx — Mathesz, Rákosi —
    Bene,
    Varga, Albert, Farkas.
    Bukarest: Hajdú — Kis,
    Nunweiler III.,
    Bargn, Halmageanu — Neg rea, Dobrin — Libardi, Sorln Avrara, Iancu, Cuperman.
    Az osztrák Wlacholanls sí­pjelére a magyar csapat kezdte a Játékot. Elsőként Varga kí­sérletezett lövéssel, de labdája célt tévesztett. A 11. percben Albert Indí­totta Benét, aki visszajátszott és a középcsatár fejese a hálóban kötött ki. Utána Hajdú kapus Varga, Farkas, majd Rákosi hatalmas lövéseit öklözte kl. Az újabb gól a 36. percben született, amikor nagyszerű Albert—Farkas adogatás után az utóbbi a hálóba lőtt. A 44. percben Farkas Matheszt ugratta ki, aki szintén nem hibázott. Az első félidő utolsó percében AlBert buktatása miatt mintegy 20 méterről szabadrúgáshoz jutott a magyar csapat és Varga hatalmas, lapos bombája a hálóba vágódott.
    A román csapatban néhány változást eszközöltek. Hajdú helyett Constantinescn állt a kapuba, Libardit Deselnicu, Avramot Lncescu váltotta fel.

Folytatódtak a magyar csapat támadásai és a román együttes csak gyors rajtaütésszerű kí­sérletezésekkel válaszolt. A 60. percben Dobrin hatalmas lövését kellett Tamásnak védenie. Öt perccel később Ismét a magyar kapus szép védését tapsolta meg a közönség. A 70. percben Albert lőtt gólt, öt perc múlva Mátrai helyett Juhász jött be és Páncsics lett a középhátvéd. A 77. percben Albert elcsí­pte Dobrin hazaadását, és szorongatott helyzetben is a hálóba lőtt. Utána Lucescu nagy lö Srését Tamás védte.
    A magyar együttes mindvégig tetszetős, s emellett eredményes játékot mutatott be. Technikai és taktikai fölénye alapján győzelmére még ilyen arányban is rászolgált. Az együttesben nem volt gyenge pont. A legjobbak közé Tamás, Ibász, Albert, Varga és Farkas tartoztak.
    A román együttes Igyekezett és a második félidőben mér veszélyeztetett ls. Játékosai jő testi felépí­tésűek, de technikai, valamint taktikai téren még nem ütik meg az európai élszlnvonalat. Egyénileg
    Nunweiler
    és Dobrin játéka ütötte meg a jó átlagot. (xa)

Még két
    román-magyar
    A két főváros ,,A” válogatottjának mérkőzése előtt Magyarország Ifjúsági válogatottja 2:1 arányban győxte le Románia ifi együttesét.
    Temesváron a két ország „B” válogatottjának találkoxéján a vendéglátó román együttes sxerezte meg a győzelmet 3:1 arányban. A találkozó érdekessége, hogy a magyar csapat nem lőtt gólt, mert becsületgólja román játékosról jutott a hazai hálóba.

• Elnézést, a jún. 21-i meccshez találtam! Nem kikapott a válogatott egy francia középcsapattól, hanem fölényesen nyert!

“Labdarúgó-bemutató Valenciennes-ben
    Az Albertet nélkülöző magyar labdarúgó-válogatott szerdán a késő éjjeli órákban barátságos mérkőzést játszott a több Játékossal megerősí­tett FC Valenciennes-szei. A mindvégig Iskolajátékot nyújtó magyar csapat Bene (3), Göröcs és Ihász góljaival 1:0 ás félidő után végeredményben 5:0 arányban győzött és óriási közönségsikert aratott. Ez volt a magyar válogatott utolsó tavaszi szereplése.” -- Forrás Új Szó 1967. 06. 23.

• Üdv az Uraknak! Ismét 1967, nem tudom, fel tudjátok-e használni, érdekességnek jó lehet.

1967 szept. 23. Tata, az NDK elleni EB-selejtező jegyében. Rákosi és Albert sérülés miatt nem játszottak.

Mo-Ercsi Kinizsi (NB III) 17:1 (8:0)

Mo.:Tamás (Gelei)- Káposzta, Mátrai, Ihász, Göröcs, Szűcs, Molnár, Bene, Varga (Páncsics), Farkas, Mathesz.

Ercsi: Kiss (Tamás, Gelei)- Gólics, Szekeres, Glotz, Koller, Szanyi, Nagy, Dolmány, Szilasi, Csajtai, Magyar.

Gól: Farkas (7), Bene (5), Molnár (2), Szűcs, Mathesz, Ihász, illetve Dolmány.

Érdekesség, hogy az ercsi kapust a 20. percben Gelei váltotta, majd szünetben helyet cseréltek Tamással.

• Egyszerűen elképesztő … NEM NEKTEK SZÓL! 1967- okt. 7-én félgőzzel kiütöttük 6-0-ra a románokat, akik a meccs előtti napon minősí­ttették át magyar -- románról Budapest -- Bukarest meccsé -- ők tudták, miért!- … és SEHOL nincs nyoma! Szégyelljük? Tagadjuk? A magyarfutball.hu ugyancsak zseniális honlap sem tud róla … vicc … kerí­tek már egy 1967. okt. 10-i Képes Sportot …