1988.V.7. ZTE – Ferencváros 0-2

Küzdelmes, de meglehetősen mérsékelt szinvonalu mérkőzést láthattak a nézők. Már az első félidőben is az FTC játszott valamivel jobban, fordulás után pedig minden tekintetben felülmulta a harmatgyenge teljesitményt nyujtó egerszegi együttest.

Ferencváros – ZTE 2:0 (0:0)
Zalaegerszeg, 3.500 néző, v: Plasek

FTC: Zsiborás – Simon, Pintér, Limperger, Keller – Topor, Bánki, Kincses – Fischer, Dzurják, Dukon

ZTE: Balázs – Varga, Szabó, Balog, Molnár – Rózsa, Csepregi, Vadász (Szalai 69.) – Farkas, Czigány (Purger 46.), Kámán

Gól: Fischer (60.), Pintér (69. – 11-esből)
Sárga lap: Simon (55.), illetve Balog (70.)
Jók: Keller, Bánki, Dukon illetve Balázs

A nyarat idéző időben lagymatag iramban, idegesen kezdtek a csapatok. A 4. percben Topor beivelését Dzurják nem érte el fejjel az ötösön. Válaszként Rózsa beadása elszállt a kimozduló Zsiborás és a berobbanó Kámán előtt, ám Vadászt a becsuszó Simon megakadályozta, hogy az üres kapuba továbbithasson. A közepes tempó ellenére egymást érték a labdakezelési és átadási hibák, főleg a hazaiak tüntek ki ezen a téren. A 34. percben Topor inditásával Dzurják egyedül lépett ki, de 14 m-ről a kimozduló Balázs fölött a keresztlécet találta el. A másik oldalon Vadász távoli lövését öklözte a mezőnybe a kissé meglepett Zsiborás.

A pihenő után az 55. percig semmi emlitésre méltó nem történt a pályán, ám ekkor Balázs kapujból kifutva – lábbal – csak nehezen tisztázott Fischer elől. Az ellenakció során Simon földre küldte Vadászt, s ezért sárga lapott kapott. A 60. percben Dukon kezdeményezett akciót, jó cselekkel középre verekedte magát, majd Dzurjákot inditotta, aki jobbról pontosan guritott középre és Fischer pár lépésről nem hibázott (1:0). Rögtön az ujrakezdés után Csepregi egyenlithetett volna, de 12 m-ről senkitől sem zavartatva gyengén lőtt, Zsiborás védett. Valamelyest nőtt az iram, a 66. percben sakk-matt volt a ZTE védelme, Kincses azonban óriási helyzetből Balázsba rugta a labdát. Három perccel később Dukon tört be a 16-oson belülre, ahol Szabó elbuktatta. A jogos 11-est Pintér biztosan értékesitette. (2:0). A továbbiakban az FTC könnyedén, időnként tetszetősen futballozott, a zalaiak viszont elképzelés nélkül erőlködtek. A 70. percben Bánkit buktatta Balog, neki is kijárt a sárga kártya. Öt perc mulva Dukon parádés kapáslövését óriási bravurral védte Balázs. Nem sokkal a befejezés előtt Csepregi ügyetlenkedett el egy kecsegtető lehetőséget.

1. Bp. Honvéd 25 15 6 4 37-17 36 pont
2. Tatabánya 25 12 9 4 54-28 33
3. U. Dózsa 25 11 10 4 44-25 32
4. Rába ETO 25 12 6 7 40-34 30
5. MTK VM 25 12 4 9 46-43 28
6. Vasas 25 8 10 7 31-29 26
7. Haladás 25 8 10 7 33-32 26
8. PMSC 25 9 7 9 25-28 25