1991.III.9. Ferencváros – Újpesti TE 1-0

Az igencsak a kieső zónához tartozó UTE bő egy órán keresztül alaposan feladta a leckét a bajnokesélyesnek számí­tó Ferencvárosnak, amely az őszi nyitó fordulóban a Megyeri úton sziporkázó formában játszva 5:0-ra nyert. A hajrá kezdetén elért Nacer-gól legalább annyira szerencsés, mint megérdemelt volt, mert azért összességében többet támadott a hazai legénység, bár alig lehet titkolni, hogy nem játszott aranyesélyeshez méltóan.

Ferencváros – UTE 1:0 (0:0)
Üllői út, 16.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Balogh – Lipcsei, Pintér, Limperger – Topor (Vaszil 62.), Albert, Szenes (Keresztúri 46.), Keller – Nacer, Fischer, Dukon

UTE: Brockhauser – Colesniuc, Szőnyi, Szabó Gy., Szlezák – Wágner, Balázs, Varga J. – Zsinka, Véber (Oroszki 79.), Zsivótzky (Kecskés 77.)

Gól: Nacer (66.)
Sárga lap: Dukon (89.) illetve Szőnyi (53.), Balázs (82.)
Jók: Nacer illetve Zsivótzky

Napok óta ismert volt, hogy óriási érdeklődést vált ki a Ferencváros tavaszi bemutatkozása. A jegypénztárakat már ki sem nyitották szombaton, de az bizonyos, hogy két szolnoki fiatalember, Gazsó Zoltán és Kiss László bizonyosan ott ülhetett a lelátón, mivel már reggel futva elindultak a főváros felé, és a tekintélyes távot megtéve kí­vánták figyelemmel kí­sérni az Üllői úti bajnokit.

Ami azt illeti, az első félidőben nem túl sok látványosság jutott az érdeklődőknek, akik közül többezren a stadionon kí­vül próbálták a hangok alapján figyelemmel kí­sérni a találkozó alakulását. A 7. percben Zsivótzky kétszer is veszélyeztette a hazai kaput, mindkét alkalommal szerencséje volt Baloghnak – különösen másodjára, amikor az UTE-csatár fejese a felső lécen landolt. Az első percekben ugyan a ferencvárosiak próbáltak többet produkálni, de hamar kiderült, hogy néhány előkészületi mérkőzésen mutatott remek formájuk ezen a délutánon hiánycikk lett. Az újpestiek sokat futva már a középpályán próbáltak labdát szerezni, akciót szűrni, és ez az erőfeszí­tésük végül is eredményes volt. Lassan a közepes alá szürkült a szí­nvonal, amikor a 27. percben Zsivótzky emelhetett volna 17 méterről a kapuba, de rosszul célzott. Az első hazai veszélyes rohamra a 34. percig kellett várni, amikor Albert ügyesen perdí­tett Keller elé, aki 15 méterről mellé bombázott.

Fordulás után valamivel frissebben folytatták a csapatok, de igazán tudatos, előre megkomponált akcióra alig voltak képesek a játékosok. A vendégek számára kedvezően alakultak az események, pontosabban az eseménytelenség az ő malmukra hajtotta a vizet. A 66. percben viszont Fischer ügyesen csúsztatott fejjel az újpesti kapu irányába, és a jókor eszmélő, harcosan küzdő algériai légiós, Nacer 6 méterről valahogy a kapu jobboldalába gyömöszölte az oly fontos hazai gólt (1:0). Az újpestiek a hátralévő időben részben két cserével, részben pedig maradék energiatartalékuk mozgósí­tásával igyekeztek javí­tani, sikertelenül.

Nacer: – Izgultam az első bajnoki meccs előtt. Természetesen végtelenül boldog vagyok, hogy az én gólommal nyertünk a tavalyi bajnok ellen, de ez elsősorban a csapat érdeme. Első gólomat azoknak a csodálatos szurkolóknak ajánlom, akiknek szeretetét akkor is éreztem, amikor még szinte nem is ismertek.

16. Volán FC 16 4 1 11 18-33 9

10 gólos: Fischer (Ferencváros), Gregor (Bp. Honvéd)
7 gólos: Belansky (Pécsi MSC), Váczi (Tatabánya)
6 gólos: Galaschek (Vasas), Füle (Váci Izzó)
5 gólos: Kecskés (UTE), Plotár (Veszprém), Miklya (Békéscsaba), Balogh (Volán FC)