1991.V.15. Ferencváros – Veszprém 2-2

Az FTC biztosnak tűnő győzelmet engedett ki a kezéből, a végén annak is örülhetett, hogy nem úszott el mindkét bajnoki pont.

Mivel a Veszprém együttese hamarosan a Közép-európai Kupáért indul harcba, vezetői kérték a Ferencvárost: a labdarúgó NB I. 28. fordulójában esedékes 90 percet hozzák előbbre.

Ferencváros – Veszprém 2:2 (1:1)
Üllői út, 10.000 néző, V: Puhl

Ferencváros: Balogh – Limperger, Telek, Keresztúri (Vanicsek 66.) – Topor, Szenes, Patkós, Keller – Fischer, Dzurják (Nacer 57.), Dukon

Veszprém: Végh – Szécsi (Rugovics 74.), Bimbó, Csí­k, Bognár – Csomai, Horváth I. L., Kiss, Kelemen – Süle, Lehota (Vass 90.)

Gól: Keresztúri (22.), Dukon (67.) illetve Lehota (19.), Süle (86.)
Sárga lap: Topor (79.) illetve Csí­k (42.), Bognár (67.), Lehota (75.)
Jók: Telek, Keller, illetve Végh, Csomai

Mindkét együttes meglehetősen furcsa összeállí­tásban kezdett: a hazaiak mestere, Nyilasi Tibor sérülés- és betegséghullám miatt volt kénytelen felforgatni csapatát, mí­g kollégája, Dunai Antal elsősorban taktikai megfontolásokból változtatott megszokott gárdáján. Az utóbbi időben gyengélkedő, ám még mindig dobogós helyért küzdő vendégek nem különösebben tisztelték ellenfelüket. Legalábbis erre vall, hogy Csomai már a 4. percben kapásból a kapufát találta telibe. Negyedórával később már ünnepelhettek a veszprémiek: Süle közeli lövése ugyan még kipattant a vetődő Baloghról, a labda azonban Lehota elé került, s ő 10 méterről már nem hibázott, a hosszú, bal sarokba lőtt (0:1). Gyorsan jött a válasz, a 22. percben Limperger húzott el a jobbszélen, beadását Keresztúri két lépésről küldte a hálóba (1:1). Mezőnyfölényt harcoltak ki a hazaiak, de vagy az irányzékkal volt baj a támadásbefejezéseknél, vagy Végh helyezkedett jól, és tette ártalmatlanná a fejeseket, a lövéseket.

Fordulás után is több helyzetet dolgoztak ki a ferencvárosiak, de a kapura nem sok veszélyt jelentettek. Valamelyest változott a helyzet, amikor Dzurják helyére Nacer állt be. Az algériai csatár a 67. percben jobbról szépen adott középre, Dukon jókor érkezett, s 8 méterről a hálóba pörgette a labdát (2:1). A vendégek a fürge Rugovics beállí­tásával próbálták javí­tani a támadósor játékát, de sokáig úgy tűnt: rajtuk ezúttal az apró termetű csatár sem tud segí­teni. A másik oldalon még Nacer előtt adódott egy nagy lehetőség, de képtelen volt begyötörni a labdát a kapuba. Bár a szurkolók közül jónéhányan tizenegyest reklamáltak, Puhl játékvezetőt ez sem befolyásolta, ő nem látott okot a közbeavatkozásra. Már-már mindenki elkönyvelte a hazaiak sikerét, amikor a 86. percben Csomai a jobbszélről középre lőtt, és Süle a kapufa tövétől a hálóba kotorta a labdát (2:2). Nem sokkal a lefújás előtt Süle főszereplővé léphetett volna elő, de ziccerhelyzetben a kaputól 7 méterre fölöslegesen kivárt, s í­gy Balogh gyors vetődéssel menteni tudott.

1. Bp. Honvéd 25 17 6 2 43-14 40
2. Ferencváros 26 14 8 4 43-18 36
3. Váci Izzó 25 13 6 6 33-25 32
4. Pécsi MSC 25 13 5 7 27-16 31
5. Veszprém FC 26 10 10 6 26-19 30
6. Tatabánya 25 10 8 7 27-25 28
7. Videoton-Waltham 25 9 8 8 34-32 26
8. Győri Rába ETO 25 7 9 9 31-30 23