1991.VI.8. Békéscsaba – Ferencváros 1-1

A sáros talaju pályán nagy küzdelem alakult ki. Az első félidőben a csabaiak játszottak fölényben, a második játékrészben érthetetlenül beálltak védekezni, átadták a teret a Fradinak, s ez egy pontjukba került.

Békéscsaba – Ferencváros 1:1 (1:0)
Békéscsaba, 11.000 néző, V: Nagy L.

Békéscsaba: Baji – Mracskó, Ottlakán, Major S., Pápa – Árgyelán, Csató, Csanálosi, Horváth (Takó 86.) – Kurucz (Belvon 84.), Miklya

Ferencváros: Balogh – Pintér, Limperger, Telek – Páling, Topor (Vanicsek 60.), Szenes (Dzurják 66.), Keller – Albert, Nacer, Keresztúri

Gól: Csanálosi (17.), illetve Nacer (83.)
Sárga lap: Major S. (13.), Árgyelán (62.), Csató (63.), Ottlakán (63.), Kurucz (71.) illetve Szenes (5.), Topor (21.), Pintér (63.)
Jók: Baji, Major S., Csató, Csanálosi illetve Páling, Albert, Keresztúri

Esőáztatta, csúszós pálya fogadta a csapatokat. A békéscsabaiak tartalékosan álltak ki a számukra fontos találkozóra. Hiányzott sárga lapja miatt Szenti és Nagy, Zahorán, Major L. és dr. Kovács sérülése miatt nem tudta vállalni a játékot. Az első negyedórában a talajjal és egymással ismerkedtek a csapatok, csak Keller szólója jelentett eseményt, de lövésébe Baji jó érzékkel belevetődött. Élvezetes volt a mérkőzés, támadó szellemben játszott mindkét csapat. A 17. percben Kurucz elfutott a jobboldalon, Miklyához játszott, akinek beadása után Csanálosi ügyesen a kapuba emelt (1:0). A csabaiak mezőnyfölényt harcoltak ki, a szórványos ferencvárosi próbálkozásokat a hazai védelem rendre megakasztotta. A 33. percben Szenes húszméteres lövését védte Baji. A hajrá a Fradié volt, de gólt nem sikerült elérniük, bár többet támadtak.

Fordulás után a vendégcsapat nagy lendülettel kezdett, de nem tudta feltörni a jól tömörülő csabai védelmet. A fáradni látszó csabaiak a támadással nem sokat törődtek, megszállták kapujuk előterét, minden idegszálukkal az eredmény tartására törekedtek. Ideges volt hangulat a játéktéren, a biró zsinórban osztotta a sárga lapokat. A 76. percben Miklya Limpergertől elvette a labdát, majd kapura lőtt, de Balogh remek vetődéssel háritott. Óriási helyzet volt. A 83. percben egyenlí­tett a Fradi, jobboldali szöglet után Vanicsek í­velt be, Nacer az ötös sarkáról a kapuba talált (1:1).

1. Bp. Honvéd 29 18 7 4 48-19 43 pont
2. Ferencváros 29 14 10 5 46-22 38
3. Pécsi MSC 29 15 6 8 32-20 36
4. Váci Izzó 29 14 7 8 35-29 35
5. Veszprém 29 11 11 7 31-22 33
6. Tatabánya 29 12 8 9 34-29 32
7. Videoton-Waltham 29 11 8 10 37-38 30
8. Siófok 29 9 11 9 22-26 29