1992.XI.28. Ferencváros – Nyí­regyháza 1-0

Amolyan formaságnak foghatta fel ezt a bajnoki találkozót a két együttes. Ami a Ferencvárost illeti, korán megelégedett azzal, hogy gyorsan bebiztosí­totta a két pontot, a nyí­regyháziakról csak annyit, hogy nem ok nélkül állnak a tabella utolsó helyén.

Ferencváros – Nyí­regyházi VSC 1:0 (1:0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Márton

FTC: Szeiler – Simon, Telek, Kuznyecov – Páling, Cigan, Lipcsei, Szekeres – Gregor, Balogh, Wukovics (Vanicsek 63.)

Nyí­regyháza: Bí­ró – Sedecaru – Kertész, Drobni, Nagy – Csehi, Molnár, Malisenko, Kovács – Tóth (Barna 90.), Erdei (Vasii 82.)

Gól: Gregor (4.)
Sárga lap: Sedecaru (64.)
Jók: Lipcsei illetve Bí­ró

A lehető legjobban tette le névjegyét az Üllői úti bajnoki óévbúcsúztatón a hazai csapat, mert a 4. percben Szekeres pontos beadását Gregor négy lépésről könnyed mozdulattal passzolta a kapuba. Bí­ró kapus ugyan kicsit elkésett, a gólban talán ludas, de a továbbiakban ügyesen védett (1:0). Rá tí­z percre Kertész szabadrugásánál a labda valósággal ,,meggyalulta,, a jobb kapufát, de végül mellécsúszott. Az ellenakciónál volt oka riadozni a nyí­regyházi védelemnek, Wukovics beadását Balogh mutatós csukafejessel cí­mezte a léc alá, de Bí­ró látványosan szögletre tolta a labdát. A 22. percben Csehinek hirtelenjében két esélye adódott az egyenlí­tésre. Előbb közelről a kifutó és elébe vetődő Szeilert találta el, majd 22 m-es erős lövését a hazai kapus jó helyezkedéssel hatástalaní­tani tudta. Mintha mindkét fél megelégedett volna a játékkal, mert szép lassan a kapuk kikerültek az érdeklődés homlokteréből, jórészt a két 16-os között folyt a játék. Rengeteg hibával, kevés ötlettel. Az első félidő hajrájában Szeilernek két alkalommal ismét bizonyí­tania kellett jó formáját. Időközben Tóth és Simon “magánjelenete” volt esemény, kölcsönösen megütötték egymást, és attól lehetett tartani, hogy törlesztenek. Szerencsére ez nem következett be. A 45. percben Cigan távoli lövéssel a felső kapufát találta el.

A második félidőben meglehetősen takarékosan bántak a két csapat játékosai a látnivalók tálalásával, érthetően unatkozott a közönség. A nyí­regyháziak jószerével a ferencvárosi kapu közelébe sem jutottak, mí­g zöld-fehér oldalról egy-egy kósza és távoli Lipcsei-lövés foglalkoztatta Bí­ró kapust.

7 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
6 gólos: Lipcsei (Ferencváros), Horváth (Videoton-Waltham)
5 gólos: Fodor (Békéscsaba), Kovács J. (Siófok), Szabó T. (MTK), Szvisztun (Diósgyőr)