W_bcsaba-ftcÖsszességében a közepes iramú, sportszerű találkozón a küzdőjelleg domborodott ki. A Ferencváros fölényben játszott, de ezen a délutánon nem sikerült áttörniük a határtalan lelkesedéssel játszó békéscsabaiak védőfalát.

Békéscsabai EFC: Baji – Mracskó, Szenti, Usmajev, Fabulya (Kasik 23.) – Fodor, Csató, Szarvas, Árgyelán (Zahorán 22.) – Váczi, Kulcsár

Ferencváros: Szeiler – Hrutka, Simon, Telek – Páling, Lipcsei, Détári, Keller – Gregor, Kovács J. (Cigan 63.), Wukovics (Zavadszky 70.)

Gól: Szarvas (40.)
Sárga lap: Váczi (89.) illetve Páling (58.)
Jók: Baji, Mracskó, Usmajev, Fodor, Váczi illetve Simon, Lipcsei

Nagy hangorkán, eső áztatta mély talajú játéktér fogadta a csapatokat. Lendületesen kezdett mindkét gárda, viszont szemmel láthatóan mindkét oldalon a biztonságra törekedtek. Tí­z perc eltelte után kialakultak a párok. Fodor Détárit, Szenti Kovácsot, Mracskó Wukovicsot kí­sérte követő emberfogással. A másik oldalon Szarvast Keller, Váczit Telek, Kulcsárt Simon fogta. A 11. percben Détári kézzel levett egy labdát, majd a kapuba gurí­tott, de a játékvezető nem adta meg a szabálytalan gólt. A nagy lendület negyedóra eltelte után alábbhagyott, enyhe mezőnyfölényt harcolt ki a Ferencváros, többet kezdeményeztek, de a csabai védelem jól állt a lábán, a távoli lövések pedig elkerülték a kaput. A 22. és a 23. percben a Békéscsaba sérülés miatt kényszerű cserékre kényszerült. A 25. percben Lipcsei 20 m-es lövését védte Baji, a másik oldalon pedig Váczi lövése adott munkát Szeilernek. A Fradi játszott fölényben, viszont a szórványos békéscsabai akciók veszélyesebbek voltak. A 35. percben Telek 20 m-es nagy lövése fölészállt. A 40. percben Váczi beí­velt egy labdát, amely Hrutka hátáról Szarvas elé pattant, aki nagy nyugalommal két csel után a kapuba gurí­tott (1:0). Az utolsó percek a Fradié voltak, de az eredmény nem változott.

Lipcsei léc alá tartó lövése vezette be a második félidőt, de Baji ügyesen megfogta a labdát. A játék irányí­tását átvette az FTC, nagy nyomás nehezedett a csabai kapura, de a védelem rendre hárí­tani tudott. A Fradi kapunál Zahorán lapos lövését védte Szeiler. Az 57. percben Lipcsei 25 m-es szabadrugása adott munkát Bajinak. Az 58. percben Páling csúnyán felvágta Váczit, aki csak pár perces ápolás után tudta folytatni a játékot. A Ferencváros nagy erőfeszí­téseket tett az egyenlí­tésért, kitámadtak, de ez kedvezett a kontrajátékot remekül játszó Békéscsabának. A Békéscsaba védekezett, a Ferencváros támadt, de a fővárosiak nem találták meg a felállt védelem ellenszerét, labdarugóik sokat körülményeskedtek, sokat egyénieskedtek, nem volt folyamatos a játékuk, a távoli lövések pedig pontatlanok voltak. Az utolsó tí­z percben a fradisták szinte egy kapura játszottak, de csak gólhelyzetig jutottak el, nem sikerült bevenniük a csabaiak kapuját.

8 gólos: Wukovics (Ferencváros)
6 gólos: Árgyelán (Békéscsaba), Orosz (Kispest-Honvéd FC), Azoitei (PMSC-Fordan), Horváth F. (Videoton-Waltham), Somogyi (Csepel-Kordax), Csertői (Rába ETO FC), Füle (Vác FC-Samsung)
5 gólos: Szarvas, Kulcsár (Békéscsaba), Kovács J. (Ferencváros), Sallói, Illés (Kispest-Honvéd FC), Fischer (Siófok), Claude (Vasas)
4 gólos: Kámán (Csepel-Kordax), Lipcsei, Gregor (Ferencváros), Csehi (Kispest-Honvéd FC), Horváth Cs. (MTK), Ördög (Sopron), Szenes (Vasas), Répási (Vác FC-Samsung)