1993.IV.18. Rába ETO – Ferencváros 4-2

A győriek 4:0-ig jobban játszottak a bajnokcsapatnál, amely csak a nagy hazai előny után nyújtott elfogadhatót és szépí­tett a vereségen.

Rába ETO FC – Ferencváros 4:2 (2:0)
Győr, 15.000 néző, V: Márton

Rába ETO FC: Végh – Csikós, Bordás, B. Szabó, Virág – Csertői, Ivanics (Makkos 68.), Miriuta (Radics 84.), Mikóczi – Pena, Klausz

Ferencváros: Horváth – Simon, Telek, Szűcs M. – Páling, Lipcsei, Fodor (Balogh T. 55.), Kuznyecov (Szenes 35.), Szekeres – Balogh G., Wukovics

Gól: Pena (32., 55. – 11-esből, 64.), Mikóczi (42.) illetve Balogh G. (65.), Wukovics (72.)
Sárga lap: B. Szabó (74.) illetve Szekeres (25.), Fodor (33.), Balogh G. (53.)
Kiállí­tva: Horváth (55.)
Jók: Bordás, Csertői, Pena illetve Szekeres

Mind a két csapat támadólag lépett fel, ami a bajnoki helyezéseket tekintve érthető is volt, mivel mind a Rábának, mind a Ferencvárosnak pontokra volt szüksége. Ennek elsősorban a szépszámú közönség örült, mivel a mérkőzés az első perctől kezdve izgalmas volt. Öt perc után meglepetésre fölénybe került a Rába, és beszorí­totta a bajnokcsapatot. Középpályásai keményen letámadták a labdát felhozó védőket, hibázásra kényszerí­tve őket. Húsz perc után engedett fel a hazaiak szorí­tása, s a vendégek három szöglettel is veszélyeztették Végh kapuját. A 32. percben hibáztak a ferencvárosi védők, Pena törhetett be a tizenhatosra, és 13 m-ről élesen a bal sarokba lőtt (1:0). A 42. percben Mikóczi sorra kicselezte a vendégvédőket, és 10 m-ről a jobb felső sarokba emelt (2:0).

A második félidőt nagy lendülettel kezdte a Ferencváros. A Rába lassí­tani igyekezett a játékot, és megtörni a vendégek lendületét. Az 55. percben Telek hibája után Ivanics egyedül tört be a kapu elé, a tizenhatoson belül Horváth lerántotta, amiért a játékvezető kiállí­totta. A megí­télt büntetőt Pena értékesí­tette (3:0). A 64. percben jött az újabb győri gól. Miriuta jobboldali szögletét a teljesen üresen álló Pena fejelte a léc alá (4:0). A gól után a ferencvárosi Balogh tört a győri kapu felé, és a kifutó Végh mellett a hálóba továbbí­tott (4:1). A 72. percben a fáradni látszó győriek ellen újabb gólt szerzett a vendégcsapat. Szekeres futott el a bal oldalon és beadását Wukovics a léc alá fejelte (4:2).

13 gólos: Répási (Vác FC-Samsung)
8 gólos: Kovács J. (Siófok), Sallói, Horváth F. (mindkettő Videoton-Waltham)
7 gólos: Balog T. (MTK), Füle (Vác FC-Samsung)
6 gólos: Lipcsei (FTC), Takács L. (Videoton-Waltham), Kulcsár (Békéscsaba)
5 gólos: Fodor T. (Békéscsaba), Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Szvisztun (Diósgyőri FC), Szabó T. (MTK), Túri (PMSC-Fordan), Kámán (Siófok), Lehota (Veszprém LC), Wukovics (FTC), Medgyes (PMSC-Fordan), Illés, Plókai (mindkettő Kispest-HFC), Zsivótzky (MTK)