1993.IV.3. PMSC-Fordan – Ferencváros 0-1

A második félidőre feljavult PMSC-Fordan ellen a Ferencváros győzelme szerencsésnek mondható.

PMSC-Fordan – Ferencváros 0:1 (0:1)
Pécs, 10.000 néző, V: Nagy L.

PMSC-Fordan: Csaban – Bódog, Braun, Vókó – Ulveczki, Dienes, Medgyes, Turi (Tolocskó 78.), Kocsis – Lengyel (Magyar 61.), Azoitei

Ferencváros: Horváth – Simon, Telek, Szekeres – Szűcs M. (Vanicsek 71.), Albert, Lipcsei, Fodor, Keller – Gregor, Cigan (Wukovics 61.)

Gól: Albert (21.)
Sárga lap: Braun (35.), Azoitei (49.) illetve Albert (84.), Vanicsek (90.)
Jók: Vókó, Medgyes, Azoitei illetve Horváth, Keller, Albert

Igen sok hibával kezdtek a csapatok, a felázott, csúszós talajon nem alakult ki folyamatos játék. Egyik csapat sem tudott tartós fölényre szert tenni, bár a Ferencváros játéka átgondoltabb, tervszerűbb volt. A 21. percben a mérkőzés első gólhelyzetét értékesí­tették a vendégek, Fodor indí­tásából Albert talált a pécsi kapuba (0:1). A gól méginkább megnyugtatta a Ferencvárost, könnyedén őrizték előnyüket, és egy-két gyors húzásból ügyesen hozták helyzetbe egymást. A PMSC küzdött, akart ugyan, de nem sok elképzelés volt játékukban, sok volt az eladott labda.

A szünet után aktí­vabban kezdett a PMSC, az 51. percben Vókó szabadrugása, egy perccel később egy szöglet utáni kavarodás okozott izgalmat Horváth kapusnak. Egyértelműen a hazaiak irányí­tották a játékot, többet támadtak, a Fradi kontrákra rendezkedett be. A félidő második felében is pécsi fölény jellemezte a játékot, sorra dolgozták ki a helyzeteket, csak a befejezések nem sikerültek. A hajrára sem változott a játék képe, ám a pécsiek adósak maradtak az egyenlí­téssel.

8 gólos: Sallói (Videoton-Waltham)
7 gólos: Balog T. (MTK), Füle (Vác FC-Samsung), Horváth F. (Videoton-Waltham)
6 gólos: Lipcsei (FTC), Takács (Videoton-Waltham), Kovács J. (Siófok)
5 gólos: Fodor T. (Békéscsaba), Szvisztun (Diósgyőr), Szabó (MTK), Lehota (Veszprém), Turi (Pécs), Kulcsár (Békéscsaba), Kámán (Siófok)