1993.VI.19. Nyí­regyháza – Ferencváros 1-2

A hazai szurkolók abban reménykedtek, hogy az immár másodosztályú csapat szépen búcsúzik az NB I-től. Az első félidőben csalódtak, hiszen a Ferencváros félgőzzel is fölényben volt. Szünet után nagyot változott a játék képe, egymás után vezették a hazaiak szemrevaló akcióikat, ám csak a szépí­tésre futotta erejükből, igaz a zöld-fehérek sem jeleskedtek a helyzetkihasználásban. így meglepetés nélkül ért véget a találkozó, amelyen külön öröm, hogy a vendégszurkolók sportszerűen viselkedtek és különösebb probléma nélkül távoztak a stadionból.

Nyí­regyházi FC – Ferencváros 1:2 (0:2)
Nyí­regyháza, 12.000 néző, V: Hartmann

Nyí­regyházi FC: Bí­ró – Cselószki, Csehi T., Molnár – Barna (Kertész 46.), Szatke, Erdei, Kovács, Papp – Tóth, Burchel (Csehi Z. 46.)

Ferencváros: Horváth – Szűcs, Telek, Keller – Páling (Zavadszky 52.), Vanicsek (Bubcsó 81.), Albert, Szenes, Deszatnik – Nagy, Wukovics

Gól: Csehi T. (50. – 11-esből) illetve Wukovics (15. – 11-esből, 36.)
Sárga lap: Kovács (27.) illetve Deszatnik (81.)
Jók: Csehi T., Erdei illetve Telek, Nagy, Wukovics

Nagy közönség várta a két együttest, pedig már nem volt tétje a találkozónak. Főként, hogy kiderült: a diósgyőri győzelmével a Kispest már bajnokként hallgathatta a rádió körkapcsolását. A Ferencváros már a szerdai kupadöntő visszavágójára készült, hiszen a két sárgalapos Lipcsei és Fodor csak a kispadon foglaltak helyet. A tétnélküliség a játék képén is meglátszott, a nagy melegben komótosan labdázgattak a csapatok. A 15. percben lesgyanús helyzetben Szenes ugrott ki a hazai védők között, elhúzta a labdát a kivetődő Bí­ró mellett, aki viszont a középpályás lábát találta el. A jogos büntetőt Wukovics a bal alsó sarokba rúgta, igaz, a kapus is hozzáért a labdához (0:1). Támadásban maradt a Ferencváros és a 36. percben növelte előnyét, ezúttal Nagy jobb oldalról lőtt középre, Wukovics mindenkit megelőzve 5 m-ről perdí­tett a kapuba (0:2).

Sokkal izgalmasabb volt a második félidő, főként, hogy az 50. percben büntetőhöz jutottak a hazaiak: Szenes és Szatke gabalyodtak össze, a hazai játékos a földre került, a játékvezető pedig a 11-es pontra mutatott. Csehi T. nem hibázott, magabiztosan lőtt a jobb alsó sarokba (1:2). Lendületbe jött a hazai együttes, egyre-másra vezették az akciókat, és jónéhány helyzetet alakí­tottak ki. Igaz a másik oldalon Wukovics teljesen üresen 7 m-ről fölé lőtt. A ferencvárosiak visszavettek a tempóból, aztán amikor egy kicsit rákapcsoltak gólokat is lőhettek volna. Főként a csereként beállt Zavadszky, aki kétszer is rávezethette a kapusra a labdát, ám kihagyta a nagy ziccereket.

16 gólos: Répási (Vác FC-Samsung)
12 gólos: Wukovics (Ferencváros), Balog T. (MTK), Sallói (Videoton-Waltham)
10 gólos: Kovács J. (Siófok), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
9 gólos: Horváth F. (Videoton-Waltham), Zsivótzky (MTK), Kámán (Siófok)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Takács L. (Videoton-Waltham), Lipcsei (Ferencváros), Medgyes (PMSC-Fordan)
7 gólos: Keresztúri, Szabó T. (mindkettő MTK), Illés, Orosz (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Szarvas (Békéscsaba), Füle (Vác FC-Samsung)
6 gólos: Gregor (Ferencváros), Csertői, Pena (mindkettő Rába ETO FC), Halmai (Kispest-Honvéd FC)