1993.VI.5. Vác FC-Samsung – Ferencváros 1-3

A Vác játéka nagy csalódást okozott. A nagy tét alaposan rányomta bélyegét a hazaiak teljesí­tményére. Amig a Ferencváros nyugodtan, felszabadultan, tetszetősen játszott, Bánfiék enerváltan futballoztak. Talán a nagy meleg miatt…? Tény: a zöld fehérek ismét jó formába lendültek. Elképzelhető, lesz még esélyük a bajnoki cí­m megszerzésére. Teljesí­tményük mindenképpen biztató a Magyar Kupa döntő junius 23-i visszavágójára, amikor a Haladással küzdenek meg ujra.

Vác FC-Samsung – Ferencváros 1:3 (0:2)
Vác, 13.000 néző, V: Hartmann

Vác FC-Samsung: Koszta – Nagy T. – Bánfi, Szalai – Nyilas, Kriska, Hahn (Szedlacsek 50.), Simon (Horváth L. 35.), Romanek – Répási, Füle

Ferencváros: Horváth D. – Telek, Simon, Kuznyecov – Páling, Albert, Lipcsei, Fodor (Vanicsek 66.), Keller – Gregor, Wukovics (Nagy Zs. 77.)

Gól: Szedlacsek (84.) illetve Wukovics (19.), Gregor (45.), Simon (57.)
Sárga lap: Albert (40.)
Jók: Koszta illetve Horváth D., Telek, Simon, Albert, Gregor

Ritkán tapasztalható hatalmas rendőri készültség várta a fővárosból érkező ferencvárosi szurkolókat. Kommandósok, lovasrendőrök egész sora lepte el a környéket. Szerencsére semmiféle komolyabb rendzavarás nem történt. Az év rangadóján nézőcsúcs született Vácott. Amennyiben a hazaiak ezt a találkozót megnyerték volna, már csak egy hajszál választotta volna el őket eddigi legnagyobb sikerüktől, az aranyéremtől. Ám a Ferencváros közbeszólt, alaposan meglepte a honi bajnokság első számu esélyesét. Minden csapatrészében felülmulta a zöld-fehér együttes a hazaiakat. Alberték egységes, tudatos csapatjátékot produkáltak, szervezetten védekeztek, és látványos akciók egész sorát vezették. A 19. percben Wukovics ügyesen tört át a védőkön, és a kapu bal oldalába helyezett (0:1). Ez a találat egyértelműen görcsössé tette a hazaiak játékát. Noha a váciak is támadtak, nyomultak rendre előre, de a fővárosiak védelme minden próbálkozásukat könnyűszerrel leszerelte. A félidő hajrájában Gregor Koszta lába között lőtt gólt (0:2).

A második játékrészben tovább gyengélkedtek a váciak. Az 57. percben Simon kiugrott, okos góljával megadta a kegyelemdöfést (0:3). Ezután is a fővárosi együttes maradt támadásban, de legalább négy százszázalékos gólhelyzetet elhibáztak a ferencvárosi támadók (A hazai gárda Kosztának köszönheti, hogy nem szesnvedett megsemmisí­tő vereséget). Hat perccel a vége előtt Szedlacsek perdí­tett a kapuba, szépí­tett (1:3).

Csank János: – Az idei bajnokság kezdetekor azt a célt tűztük ki az együttes elé, hogy lehetőleg dobogós helyen zárja az idényt, és ezzel ismét képviselhesse a magyar szineket a nemzetközi kupák valamelyikében. Hadd szögezzem le: az egyesületen belül szó sem esett arról, hogy bajnokok leszünk Az volt a természetes elvárás, hogy a lehető legtöbbet hozzuk ki magunkból. Szombati vereségünkkel természetszerűleg jelentős mértékben csökkent a reményünk a bajnoki cim megszerzésére. Lehet, titkos álmaink el is szálltak… A hátralévő két találkozón az UTE, illetve a PMSC-Fordan ellen mindenképpen meg kell próbálnunk megszerezni a négy bajnoki pontot. Azután, hogy ez mire lesz elegendő, azt senki sem tudhatja. Egyébként az, hogy a táblázat élcsoportjába tartozunk, szerintem bravurnak számit.

10 gólos: Kovács J. (Siófok)
9 gólos: Balog T. (MTK), Horváth F. (Videoton-Waltham), Wukovics (Ferencváros)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Kámán (Siófok), Sallói, Takács L. (mindkettő Videoton-Waltham)
7 gólos: Bognár Gy. (BVSC-Dreher), Keresztúri (MTK), Lipcsei (Ferencváros), Szabó T., Zsivótzky (mindkettő MTK), Medgyes (PMSC-Fordan)
6 gólos: Illés, Orosz (mindkettő Kispest-Honvéd FC), Gregor (Ferencváros), Csertői (Rába ETO FC)