1993.VI.9. Ferencváros – Videoton-Waltham 2-0

W_ftc-videotonA Ferencváros még matematikai eséllyel pályázik az NB I. bajnoki cimére. Az unalmas első félidő után a Ferencváros megemberelte magát a második félidőben, és a kétgólos győzelemmel megérdemelten szerezte meg a fontos két pontot.

Ferencváros – Videoton-Waltham FC 2:0 (0:0)
Üllői út, 8.428 néző, V: Puhl

Ferencváros: Horváth D. – Telek – Simon, Kuznyecov – Páling, Vanicsek (Szekeres 80.), Lipcsei, Fodor, Keller – Gregor (Nagy Zs. 46.), Wukovics

Videoton-Waltham: Mitring – Varga, László, Vadász – Kuttor (Földes 81.), Muzsnay, Lőrincz, Sallói, Czéh – Horváth F. (Hauzner 74.), Takács

Gól: Lipcsei (66.), Wukovics (81.)
Sárga lap: Kuznyecov (60.) illetve László (10.), Sallói (64.), Kuttor (67.)
Jók: Telek, Lipcsei, Simon illetve Muzsnay, Sallói

A Ferencváros elnöksége a szurkolótábor előtt köszöntötte a Herz-FTC kupát nyert és bajnoki ezüstérmes kézilabda-csapatát. A rövid ünnepség után a Videoton hozta játékba a labdát, amely meglehetősen keserves, háromnegyedórás vándorutra indult. A 4. percben Fodor szabadrugása még reménytkeltően megközelitette a jobb kapufát, de utána sokáig szinte semmi nem történt a pályán. A Ferencváros némi mezőnyfölényben, de határozott elképzelés nélkül vezette támadásait, amelyek jószerivel a 16-os belső területét nem is veszélyeztették. A 25. percben egy hazai szöglet hozta meglehetősen veszélyes helyzetbe a Videotont, mivel Mitring csunyán alászaladt a labdának, és csak a gólvonalon álló hátvéd mentett a zöld-fehér csatárok elől. Az első félidő hátralévő részében emlitésre méltó helyzetet egyik csapat sem tudott kialakitani, és a látott iram sem bizonyitotta, hogy az Üllői uton az első osztályu bajnokság érmet érő helyezéseit készülnek elosztani a csapatok.

A második félidő első percében Kuznyecov fejese tornáztatta meg Mitringet, de a vendégek hálóőre bravurral háritotta a bal felső sarokba tartó labdát. A vendégek kapusa az első félidőben elkövetett hibáit próbálta kiküszöbölni öt perccel később is, amikor Lipcsei kemény távoli lövését védte lábbal. A második félidőben a Ferencváros kicsit felpörgette az iramot, igy már a kapu előtt is akadtak izgalmasabb jelenetek. A Videoton csak ritkán jutott támadási lehetőséghez, bár az 56. percben Horváth igencsak meglepte névrokonát, a ferencvárosi kapust, aki négyméteres lövését csak üggyel-bajjal tudta az alapvonal mögé tornázni. A 66. percben góllá érett a hazaiak fölénye. A 16-os tájékán pattogott a labda, és Lipcsei mintegy 14 méterről a védők között utat talált a jobb alsó sarokba (1:0). A gól még jobban felpezsditette a zöld-fehérek játékkedvét, és a 74. percben Vanicsek mutatós cselsorozata ejtette zavarba a piros-kék védelmet, de a ferencvárosi középpályás remek labdáját Wukovics elügyetlenkedte. A mérkőzés hajrájában Fodor remek labdájának köszönhetően Wukovics ujabb találattal toldotta meg Lipcsei gólját. Fodor gyönyörűen hozta fel a labdát a Videoton térfelére, majd a 16-os előtti rövid tanácstalanság után mesterien ugratta ki az addig meglehetősen visszafogott teljesitményt nyujtó Wukovicsot, aki ezuttal nem hibázott és a kivetődő Mitring alatt a hálóba guritott (2:0). Az utolsó percekre csak a parázs hangulat maradt, de a kisebb kakaskodásokat már Puhl játékvezető sem tartotta fontosnak büntetőkártyával megtorolni.

16 gólos: Répási (Vác FC-Samsung)
10 gólos: Kovács J. (Siófok), Wukovics (Ferencváros)
9 gólos: Balog T. (MTK), Horváth F. (Videoton-Waltham), Zsivótzky (MTK)
8 gólos: Kulcsár (Békéscsaba), Kámán (Siófok), Sallói, Takács L. (mindkettő Videoton-Waltham), Lipcsei (Ferencváros), Bognár Gy. (BVSC-Dreher)
7 gólos: Kereszturi, Szabó T. (mindkettő MTK), Medgyes (PMSC- Fordan), Illés, Orosz (mindkettő Kispest-Honvéd FC)
6 gólos: Gregor (Ferencváros), Csertői (Rába ETO FC), Halmai (Kispest-Honvéd FC), Szarvas (Békéscsaba)