1994.V.21. Csepel-Kordax – Ferencváros 1-2

TFU_19940613_FU_009 - 0009-2A 26. forduló után a két 31 pontos csapat számára nagy volt a tét. A győztesnek ugyanis még lehet reménye a nemzetközi kupában való szereplésre. Végül a nagy akaraterővel kiálló FTC szervezett játékával megérdemelten győzött.

Csepel-Kordax – Ferencváros 1:2 (0:2)
Csepel, 10.000 néző, V: Kiss G.

Csepel-Kordax: Hajdú – Váczi D. – Tompos (Mikler 26.), Szabó A. – Patkós (Jakab 46.), Szekeres J., Ács, Puskás, Tyukodi – Pena, Balogh I.

Ferencváros: Szeiler – Szekeres T., Lipcsei, Hrutka – Bubcsó, Keller, Albert, Páling – Christiansen, Wukovics, Lisztes (Nagy Zs. 88.)

Gól: Balogh I. (62.) illetve Wukovics (2.), Albert (12.)
Sárga lap: Balogh I. (90.) illetve Lipcsei (45.), Nagy Zs. (88.)
Kiállí­tva: Lipcsei (87.)
Jók: Szekeres J., Tyukodi illetve Hrutka, Albert

A gyenge tavaszi teljesí­tményt felmutató Ferencváros ezúttal megmutatta, hogy tud jól is játszani. A zöld-fehér vendégek már a 2. percben vezetéshez jutottak. A fiatal Bubcsó bal oldali keresztbeí­velését Páling kanalazta vissza a kapu elé, és a berobbanó Wukovics néhány lépésről a kapu közepébe helyezett (0:1). Alig 10 perc múlva újabb találatnak örülhettek a vendégek. Albert az idegenlégiós Christiansennel kényszerí­tőzött, és a remekül visszakapott labdával egy az egyben törhetett a Csepel kapujára: elegáns mozdulattal jobb külsővel emelt át Hajdú felett (0:2). A két gyors góltól a hazaiak játéka teljesen szétesett. Az FTC sorra vezethette támadásait. A 28. percben Lipcsei cselezte be magát a 16-oson belülre, és lövését Hajdú csak nagy bravúrral tudta hárí­tani. Egészen a 37. percig kellett várni az első csepeli helyzetre. Váczi 25 méteres szabadrúgását Szeiler csak nagy bravúrral tudta hárí­tani.

TFU_19940613_FU_009 - 0005A fordulás után folytatódtak a ferencvárosi rohamok, mégis a hazaiak szereztek gólt. A 62. percben Tyukodi jobb oldali beí­velését Pena fejelte kapura. Szeiler ezt még ki tudta tenyerelni, de az érkező Balogh I. két méterről, éles szögben a hálóba lőtt (1:2). Ettől kezdve több dolga akadt a zöld-fehér kapusnak. Először a szépí­tő Balogh bombáját vetődve hárí­totta, majd a 81. percben Pena erős fejesét mentette szögletre. A hazai támadások egyre sokasodtak, de nem vezettek eredményre.

1. Békéscsabai EFC 27 19 3 5 66-23 41 pont
2. Vác FC-Samsung 27 17 7 3 51-25 41
3. Kispest-Honvéd FC 27 15 7 5 57-30 37
4. ETO FC Győr 27 13 7 7 48-33 33
5. Ferencváros 27 14 5 8 43-28 33
6. Újpesti TE 27 12 7 8 37-29 31
7. Csepel-Kordax 27 12 7 8 34-37 31
8. Debreceni VSC 27 10 8 9 33-30 28