1995.IV.8. Ferencváros – Győri FC 1-4

Ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Győr, elsősorban a remekül védő Véghnek és a második félidei játékának köszönhetően.

Ferencváros – Győri FC 1-4 (0-1)
Üllői út, 13.000 néző, V: Varga S.

Ferencváros: Balogh – Telek – Hrutka, Szekeres, Páling (Gregor 71.) – Lipcsei, Lisztes, Keller (Czéh 67.) Kecskés – Nagy Zs., Kopunovic

Győri FC: Végh – Lantai – Kuttor, Pető – Csertői, Ivanics, Jagodics, Korsós, Bordás – Miriuta (Mikóczi 89.), Hámori

Gól: Nagy Zs. (86.) illetve Kuttor (20.), Páling (63. – öngól), Miriuta (66.), Hámori (77.)
Sárga lap: Hrutka (85.) illetve Bordás (58.), Pető (62.)
Jók: Lipcsei, Lisztes illetve Végh, Kuttor, Ivanics, Miriuta, Hámori

Mindjárt a találkozó elején kapujához szorí­totta ellenfelét a Ferencváros. Az első komoly helyzet a 10. percben alakult ki. Ekkor egy jobbról beí­velt labdát Szekeres 10 m-ről a bal kapufa mellé gurí­tott. Három perccel később Páling lőhetett a 11-es ponttól, de lökete csúnyán fölé szállt. A kezdeti fővárosi fölény után gyorsan magukhoz tértek a győriek, ám előszörre csak erőtlen lövésekkel hí­vták fel magukra a figyelmet. Nem sokkal később, a 20. percben viszont megszerezték a vezetést a Rába-partiak. Miriuta í­velt be balról szabadrúgást, s Kuttor öt méterről a kapu bal oldalába helyezett (0-1). A 25. percben Lisztes remek labdát adott Lipcseinek, akinek azonban 16 m-es kapáslövését Végh kiütötte. A 29. percben Lipcsei fejelt Nagy Zs. elé, utóbbi 15 m-ről kapura küldött labdáját Végh védte. Két perc múlva Lipcsei 22 m-es szabadrúgása szállt fölé. A 33. percben Lipcsei jobbról küldött be szabadrúgást, ám Végh ismét bravúrral hárí­tott, ezúttal Szekeres 6 m-es fejesét tornászta ki. Újabb Lipcsei-szabadrúgás után Végh ismét szenzációsan védett, a jobbról érkező, óriási erejű bombát bravúrral ütötte ki. A 40. percben Lisztes jól indí­totta a bal oldalon érkező Lipcseit, de a gyenge gurí­tás nem okozott gondot a győri hálóőrnek. Két perccel később Miriuta 18 m-es szabadrúgása szállt a jobb kapufa mellé. A hosszabbra sikeredett első félidő 48. percében Hámori ügyesen ment el a balszélen, középre adott, de az érkező Korsós óriási helyzetben a kapu jobb oldala mellé gurí­tott.

A második játékrész 3. percében Lipcsei már sokadik szabadrúgását végezte el, ezúttal 17 m-es, balról kapura küldött labdáját védte Végh. Az 56. percben jobb oldali ferencvárosi szöglet után Szekeres fejese kerülte el a hálót. Nem sokáig tartottak a ferencvárosi rohamok, a Győr okos játékkal további találatokat szerzett. A 63. percben a vidékiek előre í­veltek, Páling megpróbált hazafejelni, Balogh nem érte el a labdát, amely a kapu bal oldalába csorgott (0-2). A 66. percben Ivanics í­velt Miriutához, aki 10 m-ről a kapu jobb oldalába helyezett (0-3). A 76. percben a csereként beállt Gregor 4 m-ről gurí­totta el a labdát a jobb kapufa mellett. Egy perccel később Hámori lőtt 14 m-ről kapura, a labda megpattant Hrutkán és a hálóba vágódott (0-4). Teljesen összetört a hazai együttes, a vendégek irányí­tották a játékot, az történt a pályán, amit ők akartak. A 86. percben aztán váratlanul szépí­tett a Ferencváros. Nagy Zsolt forgolódott a kaputól 14 m-re, majd a hálóba talált (1-4).

16. Parmalat FC 20 3 6 11 18-35 15

A DVSC – Vasas találkozót (a mérkőzés 0-0-nál a 85. percben félbeszakadt) 3-0-ás gólkülönbséggel az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága a Vasas javára í­rta jóvá, a három pontot a vendéggárda kapta.

A Győri FC – BVSC-Dreher mérkőzés eredményét (1-3) változatlanul hagyta az MLSZ Fegyelmi, majd Fellebbviteli Bizottsága is, de a Győr összteljesí­tményéből három bajnoki pontot elvontak.

14 gólos: Preisinger (ZTE)
13 gólos: Füle (Vác FC-Samsung)
12 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Kovács K. (Kispest-Honvéd FC)
11 gólos: Lipcsei (Ferencvárosi TC), Egressy (ÚTE-Novabau)
10 gólos: Sándor T. (Debreceni VSC)
9 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Wukovics (UTE-Novabau), Bükszegi (BVSC-Dreher)
7 gólos: Majoros (EMDSZ-Soproni LC), Arany (Debreceni VSC), Miriuta (Győri FC)

Egy hozzászólás a(z) 11111001011ejegyzéshez

• Bordás nem, Ivanics és Hrutka igen
    Hétfőn délelőtt megcsörrent szerkesztőségünkben a telefon, és Szemán György, a Győri FC klubtitkára jelentkezett.
    -- Helyesbítést szeretnék kérni!
    + Éspedig?
    -- Az FTC-Győr mérkőzésről készített tudósításban a sárga laposok kiléte nem teljesen felel meg a valóságnak, és ezt a játékvezetői jelentés kezemben levő példánya is igazolja.
    + Mit írt a játékvezető?
    -- Az első félidőben nem volt sárga lapos figyelmeztetés. Aztán Kopunovics fellökéséért nem Bordás, hanem Ivanics kapott lapot az ötvennyolcadig percben, majd a nyolcvannegyedik percben a játékvezető Hrutkának is felmutatta a sárga lapot Bordás letalpalásáért.