1996.IX.14. Ferencváros – Innstadt Stadler 1-0

A rendkí­vül kellemetlen, késő őszt idéző hidegben lejátszott találkozón a ferencvárosiak csak annak örülhettek, hogy új vezetőedzőjük, Varga Zoltán győzelemmel mutatkozott be. A mutatott játék azonban ezúttal sem adott okot túl sok örömre.

Ferencváros – Innstadt Stadler FC 1-0 (0-0)
Üllői út, 9.000 néző, V: Piller

Ferencváros: Szeiler – Telek – Hrutka (Szűcs M. 46.), Limperger – Nagy Zs., Milovanovic (Nyilas 36.), Miriuta, Arany, Nagy N. – Horváth, Zavadszky

Innstadt Stadler FC: Nagy K. – Balogh Z. – Resko, Juskevic (Pálfi 77.) – Kertész, Molnár, Jeremejev, Csehi I., Lehota – Kovács Zs. (Schultz 69.), Mikóczi (Szentmártoni 82)

Gól: Horváth F. (72.)
Sárga lap: Schultz (83.)
Jók: Telek, Arany, Horváth F. illetve Nagy K., Mikóczi

Az első nagy tapsot Varga Zoltán, az FTC új vezetőedzője kapta, amikor a találkozó megkezdése előtt elfoglalta a helyét a kispadon. Az 5. percben vezetést szerezhettek volna a hazaiak: egy kapu előtti kavarodás után Zavadszky közelről fejelhetett, Nagy K. azonban ügyesen védett. Utána Hrutka fejese foglalkoztatta a vendégek kapusát, akinek sok dolga nem akadt az első negyedórában. A 17. percben Nagy Zs. közeli bombáját ütötte szögletre Nagy K., majd a beí­velést Milovanovic fejelte kapura, a gólvonalon álló Kertész fejjel mentett. Öt perccel később Miriuta távolról célozta meg a kaput, Nagy K. könnyedén védte a lapos lövést. A 23. percben Mikóczi a 16-os sarkától váratlanul lövésre szánta el magát, Szeilert csak a kapufa mentette meg a góltól. A ferencvárosiak mezőnyfölényt harcoltak ki, de az akasztóiak sem játszottak alárendelt szerepet. A 27. percben egy jobb oldali sarokrúgás után Arany fejelte a labdát kapura, Csehi I. a büntetőterületen belül kezezett, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot, í­gy okot sem a tizenegyes megí­télésére, mehetett tovább a játék. A 33. percben újabb tűzijáték alakult ki a Stadler FC kapuja előtt, Horváth azonban a tizenegyes pont környékén estében nem jól találta el a labdát, í­gy odalett a kecsegtető helyzet. A félidő hajrájában, amikor többen már ébresztőt követeltek, Hrutka unta meg a többiek tehetetlenségét, távolról próbálta bevenni a jobb alsó sarkot, de Nagy K. ezúttal is résen volt.

A szünet után Miriuta közeli próbálkozását szögletre mentette a vendégek kapusa, majd Arany távoli bombája csak centiméterekkel tévesztett célt – ezért az utóbbi alakí­tásért már járt a szurkolók elismerő tapsa. Egyre inkább a Stadler FC térfelére korlátozódott a játék, a ferencvárosiak azonban nem boldogultak a vendégek sziklaszilárd védőfalával, amelyet gyakran kilenc-tí­z mezőnyjátékos alkotott. A 63. percben újra igen meleg volt a helyzet az akasztóiak kapuja előtt, de sem Horváth F., sem Miriuta nem tudta a gólvonalon túlra juttatni a labdát. Közben feltűnt, hogy Varga Zoltán már nem a kispadon üldögélt, hanem mellette álldogált, s időnként a zsebéből előhúzott összeállí­tásból puskázva névre szólóan osztogatta a tanácsokat játékosainak. A 72. percben megtört a jég: Nagy N. bal oldali beadását Horváth F. 6 m-ről bombázta a kapu jobb olalába (1-0). A 80. percben Nagy N. újból a bal oldalról küldte középre a labdát, amelyet Horváth F. csak azért nem ért el, mert a 16-oson belül elhúzták a lábát. A játékvezető most sem adott büntetőt.

7 gólos: Kenesei K. (MTK FC)
6 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona), Szanyó (Újpesti TE)
4 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Arany (Ferencváros)
3 gólos: Szabados (Békéscsabai EFC), Horváth F., Nicsenko (Ferencváros), Fodor (Győri ETO FC), Negrau (Haladás VFC), Tököli (Pécsi MFC-Titán), Kovács Z. (Újpesti TE), Váczi (Vasas CV), Korsós, Takács (Videoton FC Fehérvár)

*

Mucha József, pályaedző: – Pár nap eltelt. Varga Zolival még nem beszéltük meg a jövőt. Visszautazott Németországba, kedden én vezetem az edzést. Szerdán bajnoki, majd szombaton ismét NB I-es összecsapás. Pörögnek az események, í­gy érthető, Varga Zoltánnak sem volt ideje arra, hogy velem tisztázza, miként tovább.

– Muchára nagy szüksége van a Ferencvárosnak, ezt a játékosok is í­gy vélik.
– Köszönöm nekik. Jómagam is úgy gondolom, azaz szí­vesen csinálnám tovább. Amúgy érvényes szerződésem van. A döntést azonban Varga Zoltán mondja ki. Ki tudja, netán nem velem képzeli el a folytatást. Remélem, velem dolgozik, hiszen mindketten egyet akarunk: a minél jobb helytállást.