1996.IX.24. UEFA, Olimpiakosz – Ferencváros 2-2

Az Olympiakos számtalan helyzetet dolgozott ki, de ezekből csak kettőt tudott értékesí­teni. A fegyelmezetten játszó Ferencváros viszont kevés lehetőségéből is két gólt szerzett. A két mérkőzés összképe alapján Varga Zoltán vezetőedző együttese megérdemelten jutott a második fordulóba.

A Ferencváros labdarúgócsapata kedden este a görögországi Pireuszban vendégszerepelt, a helyi Olympiakos ellen az UEFA Kupa első fordulójának visszavágóján lépett pályára.

UEFA Kupa, 1. forduló, visszavágó:

Olympiakos Pireus (görög) – Ferencváros 2-2 (1-1)
Pireusz, 30.000 néző, V: Strampe (német)

Olympiakos Pireus: Strakosha – Varesanovic, Karataidis, Sabanadzovic, Ntampizas – Niniadis, Alexandris (Karapialis 53.), Djordjevic, Georgatos (Kaklamanos 53.) – Ivic, Patalis (Sabanis 74.)

Ferencváros: Szeiler – Telek – Szűcs M., Limperger – Milovanovic, Jagodics (Hrutka 67.) – Páling, Nyilas, Miriuta, Nagy N. (Nagy Zs. 57.) – Horváth F. (Arany 46.)

Gól: Ivic (27.), Sabanis (77.) illetve Miriuta (22.), Limperger (47.)
Sárga lap: Sabanadzovic (89.) illetve Nyilas (28.), Jagodics (43.), Milovanovic (49.)
Jók: Ivic, Alexandris illetve Limperger, Nyilas, Telek

Eseménytelenül teltek el a mérkőzés kezdeti percei. A hazaiak teljes erőbedobással támadtak, de a ferencvárosi védők jól oldották meg feladatukat. A 15. percben alakult ki az első komolyabb helyzet: Alexandris fejesénél Telek az utolsó pillanatban, a gólvonalról mentett. Egyre inkább feljött a Ferencváros, s a 22. percben megszerezte a vezetést. Nyilast szabálytalanul szerelték az Olympiakos kapujától 20 méterre, a szabadrúgásból Miriuta a kapu jobb oldalába csavart (0-1). Öt perccel később egyenlí­tett a görög együttes. Georgatos í­velt középre, s Ivic nyolc méterről a kapufát érintve fejelt Szeiler kapujába (1-1). Mindkét csapat eredményesen alkalmazta a lestaktikát, í­gy sokáig nem forogtak veszélyben a kapuk. A 45. percben Alexandris hét méterről kapufát lőtt.

A második félidő elején újra vezetést szerzett a Ferencváros. Miriuta a bal oldalról emelte be a 16-oson belülre a labdát, érkezett Limperger, aki 11 méterről a jobb felső sarokba lőtt (1-2). Néhány pillanattal később harmadik gólját is megszerezhette volna a vendégcsapat, de Páling nagy helyzetben a felső léc fölé tüzelt. A görögök természetesen még mindig nem adták fel, próbálkoztak ledolgozni a hátrányt. A 60. percben Kaklamanos beadása után Ivic fejelt kapufát. Négy perccel később Kaklamanos fejese után is a kapufán csattant a labda. A 77. percben a kapuba talált az Olympiakos, í­gy egyenlí­tett, de a továbbjutás szempontjából ez már lényegtelen volt. A találatot Sabanis érte el, miután Szeiler lábát érintve fejelt a magyar együttes kapujába (2-2). A 82. percben Szeiler óriási bravúrt hajtott végre, Kaklamanos közeli lövését hárí­totta. A lefújás előtt egy perccel ismét a ferencvárosi kapus volt a főszereplő, ekkor Karapialis erőtlen lövését védte.

Továbbjutó a Ferencváros, 5-3-as összesí­téssel.

Szí­vós István: – Ez csodálatos siker, nagyon örülök neki. Alig várom, hogy csütörtökön, az első találkozásunkkor személyesen gratuláljak a játékosoknak és Varga Zoltán vezetőedzőnek. Úgy érzem, hatalmas fegyvertényt hajtottak végre Athénban.