1996.VIII.24. MTK – Ferencváros 3-0

A Ferencváros még nem heverte ki a szerdai kupafiaskót, amikor a svéd IFK Göteborggal szemben kiesett a Bajnokok Ligája selejtezőjéből, í­gy az egyre jobb benyomást keltő, eddig pontveszteség nélkül álló MTK FC különösebb gond nélkül biztosan nyerte meg az örökrangadót.

MTK FC – Ferencváros 3-0 (1-0)
Népstadion, 5.000 néző, V: Varga S.

MTK FC: Babos G. – Lőrincz – Horváth Cs. (Kuttor 23.), Szekeres – Farkasházy, Zimmermann, Katzenbach, Halmai, Zsivótzky (Illés 51.) – Kenesei, Orosz (Preisinger 77.)

Ferencváros: Szeiler – Telek – Jagodics, Nagy N. – Nagy Zs., Miriuta, Lisztes (Limperger 46.), Arany (Zavadszky 69.), Aranyos (Páling 74.) – Horváth F., Touati

Gól: Kenesei (5., 88.), Orosz (68.)
Sárga lap: Zimmermann (55.) illetve Miriuta (49.)
Jók: Babos, Lőrincz, Farkasházy, Orosz, Kenesei illetve Telek

Nem panaszkodhattak eseményelen kezdeti percekre mindazok, akik szombat délután kilátogattak a Népstadionba. A 4. percben Lisztes lapos lövését védte Babos, majd a következő percben Orosz hozta játékba Keneseit, aki tett néhány lépést a labdával, aztán 17 méterről nagy bombát zúdí­tott a felső léc alá (1-0). Rögtön utána egyenlí­thetett volna a Ferencváros: előbb Horváth F. közeli próbálkozását tette ártalmatlanná Babos, majd az előzőhöz hasonló ziccerhelyzetben Arany emelt a kapu fölé. Az MTK védői mindkétszer csak statisztáltak, nem rajtuk múlott, hogy nem zörrent meg a háló. A másik oldalon is adódott egy kecsegtető lehetőség, Zsivótzky bal oldali beí­velését Katzenbach fejelte kapura, a sérült Hajdút helyettesí­tő Szeiler azonban a helyén volt. Aztán Touati hibázott kétszer is, egészen közelről sem tudta bevenni Babos kapuját. Közben akadt dolga Szeilernek is, előbb Orosz, majd Katzenbach lövését hárí­totta, az utóbbi kí­sérletnél volt nehezebb feladata, de azt is jól megoldotta. Később újra Touati került főszerepbe, ám akárcsak a korábbiakban, most is rosszul célzott.

A ferencvárosiak birtokolták többet a labdát, de képtelenek voltak egyenlővé tenni az állást, mert a legí­géretesebb helyzeteket is elpuskázták. A félidő legvégén Katzenbach távolról célozta meg a kaput, de pontatlan volt, akárcsak a másik 16-os előtt Arany.

Az 50. percben Horváth F. bal oldali beadását Szekeres igyekezett menteni Touati elől, ám rosszul találta el a labdát, ezzel csaknem megtréfálta Babost, de a kapus időben eszmélt, í­gy menteni tudott. Aztán Miriuta jól eltalált, a jobb sarokba tartó szabadrúgása foglalkoztatta Babost, aki ezúttal nem volt tétlenségre kárhoztatva. Egyre több hiba csúszott az összjátékba mindkét oldalon, a szurkolóknak nem sok örömük volt a játékban. A 62. percben Jagodics került helyzetbe, de labdája elkerülte a jobb sarkot. Két perccel később Farkasházy a jobb szélről küldte középre a labdát, Kenesei – Limpergert megelőzve – öt méterről fejelt a kapu mellé. A 68. percben Orosz és Telek csatázott a labdáért, az MTK csatára került ki győztesen ebből a különpárbajból, igaz, a ferencvárosiak söprögetője el is csúszott, majd a hazaiak támadója mintegy 10 méterről higgadtan a jobb sarokba helyezett (2-0). Utána ismét Babos bizonyí­totta remek formáját: elsőre Touati, másodjára Aranyos közeli labdáját mentette nem kis bravúrral, a 75. percben Orosz csaknem lemásolta korábbi alakí­tását, ugyancsak a 11-es pont környékéről lőtt, miután szép cselekkel tisztára játszotta magát, de a labda elgurult a hosszú, a jobb alsó sarok mellett. A nézőtéren pedig összejött egy alkalmi kórus, amely máris Novák Dezső, az FTC vezetőedzője menesztését szorgalmazta. A 82. percben Miriuta kapásból, 18 méterről tüzelt a kapu fölé, de ez sem volt igazán veszélyes helyzet. Hat perc múlva Farkasházy iramodott meg, Keneseit szöktette, ő nem sokáig teketóriázott, 22 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3-0). A legvégén még Touati próbált szépí­teni, de a kapu torkából fölé fejelt.

5 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona)
3 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Arany, Nicsenko (Ferencváros), Kenesei K. (MTK FC), Tököli (Pécsi MFC), Takács (Videoton FC Fehérvár)
2 gólos: Szabados (Békéscsabai EFC), Bükszegi (BVSC), Nagy T. (Csepel SC), Miriuta (Ferencváros), Fehér (Haladás VFC), Bulders (Innstadt Stadler FC), Piroska, Plókai A. (Kispest-Honvéd FC), Farkasházy (MTK FC), Pető (Videoton FC Fehérvár)