1996.X.19. Békéscsaba – Ferencváros 0-1

NS-19961020-01-19961019A közepes iramú találkozón a szí­nvonal elmaradt a várttól. A Békéscsaba a mezőnyben egyenrangú ellenfele volt a Ferencvárosnak, de játékosai a kapura nem sok veszélyt jelentettek. Végül is Nicsenko jól sikerült fejese eldöntötte a három pont sorsát.

Békéscsabai EFC – Ferencváros 0-1 (0-1)
Békéscsaba, 14.000 néző, V: Juhos

Békéscsabai EFC: Derdák – Raducu (Csehi T. 36.) – Kovács T., Varga – Major, Medgyesi (Ulici 73.), Sándor M., Illés (Belvon 58.), Kasik – Szabados, Kulcsár

Ferencváros: Szeiler – Telek – Hrutka, Kuznyecov – Nyilas, Miriuta, Szűcs M., Lisztes (Arany 60.), Nagy N. – Horváth F. (Zavadszky 60.), Nicsenko

Gól: Nicsenko (35.)
Sárga lap: Major (12.), Medgyesi (38.), Ulici (74.) illetve Nyilas (28.), Nagy N. (74.)
Kiállí­tva: Varga (91.)
Jók: Csehi T., Sándor M., Szabados illetve Telek, Nagy N., Nicsenko

A ferencvárosiak kezdték a játékot, majd pontos adogatásokkal gyorsan mezőnyfölényt harcoltak ki, de a kapura nem sok veszélyt jelentettek. A békéscsabaiak megszállták kapujuk előterét, láthatóan a biztonságra törekedtek. Szórványos kontraakcióik nem sok sikerrel jártak. Próbálkozásaikban kevés volt az elképzelés, az átütőerő. A 24. percben Nyilas ügyes cselekkel tisztára játszotta magát, 12 m-ről lőtt, de Derdák a mezőnybe ütötte a labdát. A másik kapunál Kulcsár szabadrúgásból fölé lőtt. Kiegyenlí­tett lett a játék, az is igaz, hogy a kapuk egyik oldalon sem kerültek veszélybe. A 35. percben bal oldali szöglet után Nicsenko 5 m-ről fejjel a kapuba csúsztatta a labdát (0-1). A gól után a csabaiaknak fel kellett adniuk védekező taktikájukat, de ezzel megkönnyí­tették a Fradi-támadók dolgát. Az eredmény viszont az első játékrészben már nem változott.

Csabai rohamok vezették be a második félidőt, támadtak, de igazi gólhelyzetet nem sikerült kidolgozniuk. Egy ellentámadásból Nagy N. óriási helyzetből 10 m-ről a jobb sarok mellé gurí­tott. A csabai akciókban kevés volt az elképzelés, támadásaikat középen erőltették, s ezek a fővárosi védelemnek nem okoztak gondot. A 64. percben Szabados ügyesen kiugrott a védők közül, de hosszan szöktette magát, Szeiler ügyesen felszedte a labdát a csatár elől. A hazaiak a hajrára elfáradtak, a ferencvárosiak pedig az eredményre vigyáztak, í­gy aztán nagyot esett az iram és a szí­nvonal is. Az utolsó percek esemény nélküli mezőnyjátékkal teltek el, mindkét csapat labdarúgói szinte teljesen elkészültek erejükkel.

11 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona)
9 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Kenesei K. (MTK FC)
8 gólos: Szanyó (Újpesti TE)
7 gólos: Illés B. (MTK FC), Kovács Z. (Újpesti TE)
6 gólos: Negrau (Haladás VFC)
5 gólos: Arany, Nicsenko (Ferencváros), Fodor T. (Győri ETO FC)
4 gólos: Szabados A. (Békéscsabai EFC), Plókai A. (Kispest-Honvéd TIG FC), Zsivótzky (MTK FC), Tököli (PMFC-Titán), Bérczy (ÚTE), Váczi Z. (Vasas CV), Horváth (Vác FC-Samsung)