1997.III.14. Ferencváros – MTK 1-1

Az örökrangadóhoz méltó iramú és szí­nvonalú találkozón a Ferencváros támadott többet, de a döntetlen igazságosnak mondható. A zöld-fehérek játéka sokat javult a Vác elleni kupamérkőzéshez képest, s a hazai közönség a döntetlen ellenére is “Szép volt fiúk!” kiáltással köszönte meg a produkciót.

– A keddi kupafejlemények tudatában (az MTK bejutott az elődöntőbe, a Ferencváros kiesett) érzékelhető-e majd valamiféle magabiztosság, illetve letörtség a két legénység játékán?
Garami: – A keddnek abszolúte semmi jelentősége nincs. Mi továbbléptünk, a Ferencváros búcsúzott. Ha bejutunk a kupadöntőbe, akkor majdan elmélkedem azon, hogy miénk lesz-e a trófea. Nem előnytelen, hogy a zöld-fehérek kiestek. Viszont pénteken aligha “váci formában” (A Ferencváros 3-0-ra kikapott Vácott.) lép ellenünk gyepre a házigazda.

Varga: – Letörtséget nem érzékelhetnek részünkről, hiszen utólag már min is keseregjünk? A mai Ferencváros alapozása kiválóan sikerült, de valahogy remegnek a lábak. Túlzott bizonyí­tásvágy lehet a magyarázat. Azon vagyok, hogy elmagyarázzam a játékosoknak a következőket: mitől rettegtek, ha a munkán túlestetek? Most már csak futballozni kell. Az MTK mindenképpen magabiztos lehet, hiszen “jó passzban” van. A kérdés az, hogy végre levetjük-e lelki terhünket? Elmondtam futballistáimnak: ha támadnak is bennünket, attól még játszhatnának nyugodtan, őket nem éri bántalom. Ha nincs is eredmény, minden felelősség az enyém.

– Ezen a 90 percen dől el a bajnoki aranyérem sorsa?
Garami: – Messze nem a péntek este dönt. Lesznek még olyan mérkőzéseink, amelyek föladják majd a leckét. Egy 90 perc jön a sok közül. Mivel a Ferencváros hátralévő bajnoki sorsolása jobb, előnyösebb, persze hogy nem mindegy, milyen eredményt érünk el idegenben.

Varga: – Semmiképpen sem végső meghatározó ez a mérkőzés, hiszen lesz még 15 bajnoki. Az sok; nekünk is, az MTK-nak is. Én azért sem szeretném, ha az MTK nyerne, mert akkor érdektelenné válna a bajnokság. Ezt értem a Vasasra és az ÚTÉ-re is, egyoldalú befejezéssel szembesülnének ők is. Nem beszélve a szurkolókról, akik bizonyosan azt remélik, hogy élvezetes végkifejletet hoz ez a bajnokság.

– Kik lehetnek a kulcsemberek a pénteki estén?
Garami: – Mind a tizenegy játékos meghatározó főszereplő. Vagy mondhatnék tizenhármat is, hiszen ki tudja, mikor és miért kell cserélni?

Varga: – Remélem, hogy több kulcsemberem is lesz, mert a játékosaim is pontosan tudják, hogy a kupabúcsú okán sok pénztől estek el. Tehát illik most nagyot “javulniuk”. Hogy kik lesznek jók a csapatomból pénteken este? Erre nehéz válaszolni, mert az utóbbi időben bizony elég sokan gyengén futballoztak.

– Milyen tí­pusú játék várható az üllői út gyepén?
Garami: – Igen hangulatos örökrangadó előtt állunk. Fölfokozott hangulat, talán sokszor feszült is. Nem mindegy, hogy a pályán történtek milyen hatást gyakorolnak a lelátók nézőire. A kettő kölcsönhatásban állhat egymással. Ősszel nyertünk ugyan, de szerencsénk volt. Ezt sokszor elmondtam azóta, most is megismétlem.

Varga: – Az MTK valamivel előnyösebben indult neki a tavasznak, eddig árnyalatnyival kedvezőbb a sorsolása. Dehát ezzel nem kí­vánok “takarózni”. Az MTK-ban kiváló a két oldalon fölfutó játékos. Támadóik pompásak. Illés kiváló irányí­tó. Zsivóczkyt becsülöm. Összességében: sok a “nehéz egyéniség” a rivális csapatban. Bár ki tudja, talán óvatosak lesznek, “csalogatnak”, majd kontraakcióval próbálnak rajtunk ütni. Tőlünk azt várja a hazai közönség, hogy rohamozzunk. Tehát azt tesszük. Persze nem fejetlenül. Ilyesféle tí­pusú 90 perccel számolok.

– Mi lesz az eredmény?
Garami: – Mindhárom féle eredmény elképzelhető. Tehát 33.3 százalékot adok győzelmünkre vagy vereségünkre. A döntetlen esélye pedig ugyanennyi.

Varga: – Nehéz kérdés. Nem vagyok jós, tehát ne is várjon választ erre a kérdésére.

*

Ferencváros – MTK FC 1-1 (0-1)
Üllői út, 16.892 néző, V: Puhl

Ferencváros: Szeiler – Nyilas – Korol, Hrutka – Zavadszky, Jagodics, Szűcs, Miriuta, Nagy N. – Horváth F., Nicsenko

MTK FC: Babos – Lőrincz – Kuttor, Szekeres – Farkasházy, Molnár, Illés, Zimmermann, Zsivóczky – Orosz (Csertői 91.), Kenesei (Preisinger 66.)

Gól: Nyilas (49. – 11-esből) illetve Illés (37.)
Sárga lap: Nyilas (67.), Nicsenko (79.) illetve Kenesei (27.), Preisinger (75.)
Jók: Nyilas, Zavadszky, Miriuta, illetve Babos (a mezőny legjobbja), Lőrincz, Szekeres, Zsivóczky

TFU_19970315_FU_003 - 0002-19970314A mérkőzés előtt a Ferencváros-Whirlpool bajnokságot nyert jégkorongcsapatát köszöntötték.

Paprikás hangulat jellemezte az első perceket, sok volt a szabálytalanság, különösen a vendégek részéről. Fergeteges tempóban kezdett az FTC, a 6. percben Miriuta 20 méteres léc alá tartó bombáját ütötte ki bravúrral Babos. A másik oldalon Kenesei labdájával Illés lépett ki egyedül a védők közül, de középre adása hosszú lett Orosznak. Az első negyedóra végén Farkasházy ügyetlenkedett a jobbhátvéd helyén, Nagy N. elvette tőle a labdát, de keresztbe lőtt labdájáról két hazai játékos is lemaradt a kapu torkában. A félidő közepére esett a játék szí­nvonala, aztán a 28. percben egy szöglet utáni kavarodásnál Jagodics elé pattant a labda, akinek nyolcméteres lövését Babos reflexmozdulattal, lábbal hárí­totta. Két perccel később hatalmas MTK-helyzet maradt ki. Lőrincz húsz méterről “szúrta rá” a kapura a labdát, Szeiler éppen Orosz elé ütötte, akinek ismétlését másodszorra kaparintotta meg az FTC kapusa. A 37. percben azonban már ő sem segí­tett, Farkasházy hozta gólhelyzetbe a balösszekötő helyén kiugró Illést, aki a kifutó Szeiler fölött tí­z méterről a kapu közepébe emelt (0-1). A mezőnyben inkább a Ferencváros akarata érvényesült, az MTK ellentámadásai azonban mindig veszélyt rejtegettek magukban, és Illés egyetlen emlí­tésre méltó megmozdulásának köszönhetően a vendégek térhettek előnnyel pihenőre.

TFU_19970315_FU_003 - 0002-19970314-2Szünet után hamar egyenlí­tett a Ferencváros. A 48. percben Zavadszky szöktette a bal oldalon Horváth Ferencet, Babos kifutott elé és elütötte a csatár lábát. A büntetőt Nyilas laposan a jobb alsó sarokba helyezte (1-1). Az 51. percben Nicsenko labdáját Miriuta küldte 14 méterről kapura, ám Babos ismét a helyén volt. Lendületben maradt a hazai csapat. Az 58. percben Miriuta jobbról í­velt be szabadrúgást, Hrutka a földre fejelte a labdát, amely a jobb kapufáról pattant ki. A 60. perctől kiegyenlí­tettebb lett a játék, sőt, a 69. percben Nyilas hibájából a frissen beállt Preisinger került helyzetbe, a kifutó Szeiler azonban jól zárta a szöget, és szögletre hárí­tott. A 72. percben gólt szerezhettek volna zöld-fehérek. Szöglet után Jagodics bal alsó sarokra tartó fejesét csak szerencsével tudta szögletre ütni Babos. Ismét beleerősí­tett a hazai csapat. A 77. percben Zavadszky lövése csak centiméterekkel suhant el a bal felső sarok előtt. Két perccel később az MTK kapujába került a labda, de Nicsenko kézzel juttatta oda, í­gy Puhl érthetően nem adta meg a találatot, sőt, Nicsenkót sárga lappal büntette. A mérkőzés utolsó helyzete a vendégek előtt adódott: hét perccel a lefújás előtt Zsivóczky áthámozta magát a teljes ferencvárosi védelmen, de aztán a 16-os vonaláról elcsúszva fölé emelt.

Varga Zoltán, Ferencváros: – Jól játszott a csapat, az első félidőben több gólhelyzetünk volt, í­gy megszerezhettük volna a győzelmet. Remélem, hogy az elkövetkezendő három mérkőzésen kilenc pontot tudunk szerezni, s eközben az MTK elbukik, hiszen már a Vasas ellen is gyengélkedett. Külön ki kell emelnem a játékvezető magas szí­nvonalú munkáját.

Garami József, MTK: – A közönség azt kapta, amit várt, jó iramú mérkőzést láthatott.

1. MTK FC 20 17 2 1 53-14 53 pont
2. Ferencváros 20 15 3 2 45-23 48
3. Újpesti TE 20 14 4 2 46-20 46
4. Vasas Danubius Hotels 20 13 3 4 30-14 42
5. DVSC-Epona 20 9 6 5 34-21 33
6. BVSC 20 9 4 7 26-19 31
7. Kispest-Honvéd FC 20 9 4 7 27-27 31
8. Győri ETO FC 20 7 5 8 25-31 26