1997.IX.13. Békéscsaba – Ferencváros 1-0

A közepes iramú és szí­nvonalú találkozón a küzdőjelleg dominált. Az első félidőben a Ferencváros, a másodikban a Békéscsaba játszott jobban. Végül is az öreguras, túl kényelmes futballt játszó zöld-fehérek ellen a lelkes csabaiak sikere megérdemelt.

Békéscsabai EFC – Ferencváros 1-0 (0-0)
Békéscsaba, 10.000 néző, V: Tóth V.

Békéscsabai EFC: Baji – Kerényi, Raducu, Balog – Fazekas (Belvon 66.), Todorovics, Sándor, Brlázs (Takács 68.), Dobi – Dani (Vörös 75.), Stoica

Ferencváros: Udvarácz – Szűcs M., Dragóner, Lipcsei – Nyilas, Miriuta (Zavadszky 70.), Albert (Páling 46.), Vincze O. (Vámosi 85.), Nagy N. – Horváth F., Nicsenko

Gól: Belvon (84.)
Sárga lap: Todorovics (7.), Dani (40.), Belvon (77.), illetve Nagy N. (53.)
Jók: Baji, Raducu, Todorovics, Stoica illetve Dragóner, Vincze O.

Az első tí­z perc ismerkedéssel, mezőnyjátékkal telt el, majd fokozatosan átvette az irányí­tást az FTC. A békéscsabaiak lassí­tani igyekeztek a játékot, és taktikai szabálytalanságokkal próbálták megtörni a fővárosiaek lendületét. Ha megszerezték a labdát, akkor gyors kontrákkal próbálkoztak, nem sok sikerrel. A 23. percben Miriuta 20 m-es szabadrúgásból a léc alá lőtt, de Baji kiütötte a labdát, az Horváth elé került, akinek közeli lövését védte a csabai kapus. Nem volt nagy az iram. A 30. percben Todorovics 24 m-es szabadrúgásból fölé lőtt. A másik oldalon Nyilas 17 m-ről a bal kapufa mellé “durrantott”. Majd Nicsenko elfutott a jobb oldalon, középre adott, de Miriuta közelről Bajiba lőtte a labdát. Egy perc múlva Lipcsei távoli lövése adott munkát a csabai kapusnak. A 43. percben Todorovics 30 m-es lövése elzúgott a jobb sarok mellett. Az első félidőben a zöld-fehérek valamivel többet támadtak, de a szórványos csabai akciók veszélyesebbek voltak.

A második félidőben a Békéscsaba bátran kezdett, több formás akciót vezetett, de csak a 16-osig jutott el. A távoli lövések pedig elkerülték a kaput. Ideges volt a hangulat a játéktéren, és a nézőtéren egyaránt. Az FTC-nek nem ment a játék. Idegesek voltak a zöld-fehérek, sokat keménykedtek, reklamáltak. A 63. percben baloldali szöglet után Sándor közeli fejese a felső léc fölé szállt. A csabai kapunál Nicsenko 10 m-es lövését védte Baji. A 70. perc után feljött az FTC, átvette az irányí­tást, szemmel láthatóan döntésre akarta vinni a dolgot. A csabai védelem azonban jól állt a lábán, s a középen erőltetett FTC-akciókat rendre megakasztotta. A 84. percben megszerezte a vezetést a Békéscsaba. Todorovics remekül gurí­tott Belvon elé, aki 18 m-ről a jobb felső sarokba lőtt (1-0). A hátralévő időben erőlködött a Ferencváros, de az eredmény már nem változott.

18. Kispest-Honvéd FC 8 1 – 7 6-19 3

(A Gázszer FC – Zalahús-ZTE FC mérkőzés félbeszakadt, a találkozót október 12-én, vasárnap pótolják be.)

8 gólos: Hámori (Vasas DH)
7 gólos: Tieber (Gázszer FC), Balla M. (Tiszakécske), Illés (MTK FC)
6 gólos: Ilea (DVSC-Epona)
5 gólos: Váczi Z. (Vasas), Kovács S. (Haladás)
4 gólos: Szanyó, Kovács Z. (ÚTE), Vayer, Mracskó (Győri ETO FC), Vincze O. (Ferencváros)