1997.IX.27. Ferencváros – Tiszakécske FC-Eurobusz 3-1

Közepes szí­nvonalú mérkőzésen a Ferencváros mindvégig mezőnyfölényben játszott, és két góllal mindenképpen jobb volt ellenfelénél.

Ferencváros – Tiszakécske FC-Eurobusz 3-1 (3-1)
Üllői út, 8.529 néző, V: Piller

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Milovanovic (Vámosi 80.), Szűcs M. – Páling, Zavadszky (Albert 77.), Miriuta, Vincze O., Schultz – Horváth F., Nicsenko (Sitku 74.)

Tiszakécske: Nagy Zs. – Barna – Balla L., Thaly – Maczkó (Szarvas 70.), Molnár, Unyatinszki, Bujáki (Mike 77.), Besserman (Cimpian 46.) – Balla M., Szántó

Gól: Vincze O. (4.), Milovanovic (23.), Nicsenko (37.) illetve Unyatinszki (6.)
Sárga lap: Milovanovic (28.), Vincze O. (65.) illetve Bujáki (9..), Balla M. (77.)
Jók: Schultz, Miriuta illetve Unyatinszki

Már a 4. percben vezetést szerzett a Ferencváros, ám nem sokáig örülhettek az előnynek a hazaiak, hiszen a vidéki csapat 2 perc múlva egyenlí­tett. A zöld-fehérek gólját Vincze Ottó szerezte, miután Balla L. a tizenhatoson belül szabálytalankodott Horváthtal szemben, és emiatt Piller játékveztő 11-est í­télt. Nagy Zs. ugyan hárí­totta a büntetőt, de a kipattanóból Vincze a hálóba gurí­tott (1-0). A Tiszakécske találata úgy született, hogy Szántó távolról kapura lőtt, Udvarácz Unyatinszki elé tenyerelte a labdát, a középpályás pedig közelről a bal sarokba helyezett (1-1). A 23. percben újra vezettek a ferencvárosiak. Schultz remekül ugratta ki a bal oldalon Milovanovicot, aki 10 m-ről a bal alsó sarokba gurí­tott (2-1). Nem sokkal később, a 37. percben már két gól volt a zöld-fehérek előnye. Schultz ügyesen passzolt Zavadszkyhoz, aki kapura lőtt. Nagy Zs. mentett, de utána Nicsenko egy lépésről a hálóba továbbí­totta a labdát (3-1). A 43. percben Maczkó ijesztett rá a hazaiakra, a tiszakécskei középpályás azonban fél m-ről a kapufára bombázott.

A második félidőben egyértelmű fölényt harcolt ki a Ferencváros, í­gy a Tiszakécskének Nagy Zsolt kapus bravúrjai mellett a szerencsére is szüksége volt ahhoz, hogy ne szerezzen újabb találatokat a hazai együttes. Az 59. percben Dragóner fejesét, majd a 60. percben Miriuta lövését védte szépen a vidékiek kapusa. A folytatás nem bővelkedett gólhelyzetekben, jó darabig egyik oldalon sem került veszélybe a kapu. A 82. percben Páling vállalkozott távoli lövésre, s 25 m-ről a felső lécet találta telibe. A 87. percben Sitku passza után Horváth Ferenc előtt adódott í­géretes lehetőség, de Nagy Zs. jól futott ki, és mentett.

18. Kispest-Honvéd FC 11 2 – 9 8-24 6

(A Gázszer FC – Zalahús-ZTE mérkőzés félbeszakadt, a találkozót október 12-én, vasárnap pótolják.)

9 gólos: Hámori (Vasas DH)
8 gólos: Tieber (Gázszer FC), Balla M. (Tiszakécske)
7 gólos: Vincze O. (FTC)
6 gólos: Djurisic, Ilea (DVSC-Epona), Illés (MTK FC)
5 gólos: Váczi Z. (Vasas DH), Kovács S. (Haladás), Kovács Z. (UTE), Vayer, Fehér M. (Győr), Szabó I. Zs. (ZTE)