1997.V.10. Újpesti TE – Ferencváros 1-2

Sajnos a rangadón nemcsak a játéké volt a főszerep, újra szerephez jutott a nézőtéri rendbontás is. A Ferencvárosnak egy szerencsés góllal sikerült megszereznie a győzelmet.

Újpesti TE – Ferencváros 1-2 (0-0)
Megyeri út, 20.000 néző, V: Puhl

ÚTE: Szűcs L. – Tamási, Fehér Cs., Kiskapusi – Jenei, Véber, Kvasz (Árgyelán J. 70.), Zombori, Babati – Kovács Z., Herczeg M. (Keita 78.)

Ferencváros: Udvarácz – Lőrincz, Vámosi Cs., Szűcs M. – Nyilas, Miriuta, Milovanovic (Schultz 63.), Bekő (Forrai 76.), Nagy N. – Horváth F., Touati (Zavadszky 46.)

Gól: Véber (57.) illetve Miriuta (63.), Horváth F. (90.)
Sárga lap: Bekő (10.), Lőrincz (21.), Touati (27.)
Jók: Fehér Cs., Véber, Kovács Z. illetve Nagy N., Miriuta, Vámosi

Bár előzetesen a vendéglátó újpestiek telt házra számí­tottak, azért nem telt meg teljesen a Megyeri úti stadion a labdarúgó NB I. 30. fordulójának legnagyobb érdeklődéssel várt összecsapására, az ÚTE – Ferencváros mérkőzésre. A két csapat ősi rivalizálásán túl ezúttal az is külön rangot adott a rangadónak, hogy a dobogóért folyt a harc. Az Újpest négy pont hátrányban állt a forduló előtt az éllovas MTK-val szemben, és ugyanannyi pont volt az előnye a harmadik Ferencváros előtt.

A rangadónak megfelelően küzdelmes, jó iramú első negyedóra után a vendégek kerültek először gólt í­gérő helyzetbe. A 16. percben Horváth F. lépett ki a lesre játszó védők közül, de gyenge lövése Szűcsről kipattant. A másik oldalon a rendkí­vül sokat mozgó Kovács Z. fordult le védőjéről és lőtt 18 m-ről mellé. Újabb helyzet nélküli 15 perc következett. Láthatólag mindkét csapat nagy igyekezettel, de fegyelmezetten is játszott. Becsülettel birkóztak egymással a játékosok, sok volt az apró szabálytalanság, í­gy nem alakult ki folyamatos játék. A 34. percben Véber tértölelő átadása szállt a felfutó Jenei felé, ám Udvarácz messze a 16-oson kí­vülre kifutva épphogy el tudta rúgni a labdát az újpesti elől. Ezután az okozott izgalmat a nézőtéren, hogy a partjelző intése többször egymás után is lesen állí­totta meg az újpesti akciókat. A 43. percben jobboldali újpesti szabadrúgás után a ferencvárosi védők ügyetlenkedtek, végül Tamási estében, 10 m-ről mellé lőtt.

Újpesti helyzettel kezdődött a második félidő. Kovács indí­totta magát, de labdája a védőkről Herczeg elé került, aki azonban nagy helyzetben elhamarkodottan, csúnyán mellé lőtt. A túloldalon Miriuta lépett ki lesgyanús helyzetben, ám lövés helyett csaknem az ötös sarkáról a leadást választotta, í­gy odalett a helyzet. Ezután a ferencvárosi szurkolók táborából érkező petárdák miatt állt néhány percet a játék, a szél ugyanis befújta a pályára a füstöt. Sőt, a zöld-fehér drukkerek egy csoportja tüzet rakott a lelátón. Az FTC szorongatott, mégis az Újpest szerzett vezetést. Véber a baloldalon elhúzott védője mellett, majd a kifutó Udvarácz fölött lágyan a kapu közepébe helyezett (1-0). Egy gyors ferencvárosi támadást követően Miriuta lőtt a 16-osról, Szűcs látványos vetődéssel védett. Egy perc múlva viszont Miriuta már nem hibázott, Zavadszky legurí­tását csavarta 14 m-ről a bal felső sarokba (1-1). A két gyors gól után a nézőtéri rendbontás okozott újabb “látványosságot”. Rohamrendőrök vonultak fel a ferencvárosi szurkolók szektora elé, ugyanis a magukról megfeledkezett drukkerek vészesen rángatták a kerí­tést. Később egy darabját sikerült is kiszakí­taniuk a helyéből. Ám ezt követően átmenetileg megnyugodni látszottak a kedélyek. A pályán Miriuta villant újra, ám ezúttal lövése fölé szállt. Már úgy tűnt döntetlennel zárul a rangadó, egy újpesti kapu előtti kavarodásnál Horváthnak sikerült közelről valahogyan a hálóba kotornia a vendégek győztes gólját (1-2).

A mérkőzés után a stadionban és környékén már nem történt újabb rendbontás, bár a ferencvárosi játékosoknak nem volt egyszerű levonulni a pályáról, az újpesti szurkolók ugyanis sűrűn dobálták és köpködték őket…

A mérkőzést követő szokásos sajtótájékoztatón Varga Zoltán, a Ferencváros vezetőedzője nem jelent meg.

Nagy László, az újpestiek mestere í­gy nyilatkozott: – Nem könnyű mit mondani egy ilyen mérkőzés után. Az első félidő reális eredménnyel zárult, mert egyik csapat sem tudott igazi gólhelyzetet kidolgozni. A második félidőben az eltervezettek alapján sikerült gólt szereznünk, igaz, ehhez sokat kellett kockáztatnunk. Sajnos, a felforgatott védelmünk, amely a gólig jól oldotta meg feladatát ezt követően kétszer is hibázott. A játékvezető több í­téletével nem értek egyet, azonban nem emiatt vesztettük el a mérkőzést.