1997.V.14. Ferencváros – DVSC-Epona 3-1

Élvezetes mérkőzésen a hazaiak támadásban olykor a régi Ferencvárost idézték, a védelem viszont gyakran zavarba jött. A debreceniek elsősorban sok kihagyott helyzetük miatt távoztak vereséggel az Üllői útról.

Ferencváros – DVSC-Epona 3-1 (1-0)
Üllői út, 9.000 néző, V: Kiss G.

Ferencváros: Udvarácz – Vámosi – Lőrincz, Forrai, Szűcs M. (Hrutka 69.) – Nyilas, Albert (Nicsenko 59.), Miriuta, Nagy N. (Schultz 34.) – Horváth F., Zavadszky

DVSC-Epona: Kövesfalvi – Jevtic – Bernáth, Pető – Dombi, Böőr (Djurisic 69.), Vadicska, Ilea, Sándor T., Szathmári (Madar T. 65.)- Sira

Gól: Horváth F. (11., 58.), Pető (88. – öngól) illetve Sira (77.)
Sárga lap: Ilea (42.), Kövesfalvi (55.), Sira (74.)
Jók: Lőrincz, Miriuta, Horváth F. (a mezőny legjobbja) illetve Jevtic, Pető, Sira

A 7. percben Sira ugrott ki egyedül középen, majd ütközött Udvaráczcal. A kapus becsúszva elrúgta a csatár lábát, a debreceni játékos a földön maradt, Kiss G. játékvezető pedig továbbot intett. A 11. percben vezetést szerzett az FTC: Nagy N. pompás labdájával Horváth F. lépett ki, elhúzta a labdát Kövesfalvi mellett, s máris ünnepelhetett (1-0). A második negyedóra elején aktí­vabb lett a Debrecen. Előbb Udvarácz hibázott egy beadásnál, de szerencséjére Lőrincz mentett, majd a szögletet követően Jevtic 10 méterről zavartalanul fejelhetett, a labda azonban két arasszal a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A 22. percben Miriuta szabadrúgásából Horváth F. fejese Kövesfalvi segédletével a felső lécről pattant ki. A 35. percben Lőrincz majdnem öngólt vétett. A ferencvárosi védő két debreceni játékos elől akart menteni, Udvarácz kifutott kapujából, a labda pedig nem sokkal a jobb oldali léc mellett suhant el. Nem sokkal később a másik oldalon Horváth F. került hasonló helyzetbe, mint a gól előtt, ezúttal Kövesfalvi mentett. A 40. percben Miriuta adott “forintos” labdát Zavadszkynak, ám ő 13 méterről nagy helyzetből az égbe lőtt.

Szünet után jó iramban folytatódott a találkozó. Az 55. percben Kövesfalvi elvétett egy beadást, majd a 16-os vonal előtt elütötte Schulczot. A szabadrúgást Miriuta végezte el, ám a debreceni kapus hárí­tott. Az ellentámadásnál veszélyes akciót dolgozott ki a Debrecen. Dombi tette középre a labdát, de Sira elpuskázta a lehetőséget. Az 58. percben növelte előnyét a Ferencváros. Albert előreí­velését Horváth F. az 5-ös bal sarkáról ballal kapásból lőtte a hálóba (2-0). Alig telt el pár perc, a ferencvárosi csatár megszerezhette volna harmadik gólját is, ollózó mozdulattal estében azonban a bal kapufa mellé helyezett. A 69. percben Dombi labdája ismét gólhelyzetben találta Sirát, a debreceni játékos lábáról viszont leperdült a labda. Két percre rá Zavadszky lövése kapott tapsot, a zöld-fehér játékos 16 méterről centikkel célzott a bal kapufa mellé. A másik oldalon Sándor Tamás 25 méterről ballal találta telibe a jobb oldali lécet. Sirának harmadszorra sikerült A hajdúsági csatár a 77. percben négy méterről a bal felső sarokba fejelte Dombi beadását. A 88. percben Kövesfalvi ügyetlenkedett a kapu előterében, nem tudta megfogni a labdát, í­gy az Horváth Ferenchez került. A csatár az alapvonalról középre adott, és Pető Nicsenko elől a hálóba sodorta a labdát – öngól (3-1). Az utolsó percekben vastaps köszöntötte a sorrendben negyedszer győztes Ferencvárost.

1. MTK FC 31 24 6 1 78-20 78 pont
2. Újpesti TE 31 22 5 4 68-31 71
3. Ferencváros 31 21 7 3 66-34 70
4. Vasas Danubius Hotels 31 19 6 6 49-28 63
5. DVSC-Epona 31 12 9 10 46-35 45
6. BVSC 31 13 6 12 41-33 45
7. Videoton FC-Fehérvár 31 10 11 10 43-38 41
8. Kispest Honvéd FC 31 11 8 12 37-41 41