1997.V.19. Győri ETO – Ferencváros 1-1

W_eto-ftcEgy jó iramú mérkőzésen a győrieknek volt több lehetőségük a győzelem megszerzésére, de a helyzetek sorát hagyták ki, í­gy csak az utolsó pillanatban tudták megmenteni az egy bajnoki pontot a közepes teljesí­tményt nyújtó Ferencvárossal szemben.

Győri ETO FC – Ferencváros 1-1 (0-0)
Győr, 14.000 néző, V: Juhos

Győri ETO FC: Molnár – Puglits, Lakos, Stark – Mracskó, Csató S., Csató J. (Cseke 76.), Szarvas (Hámori 76.), Salagean – Fodor (Radics 88.), Fehér

Ferencváros: Udvarácz – Lőrincz (Hrutka 46.), Vámosi, Szűcs M. – Nyilas, Albert (Schultz 46.), Forrai (Zavadszky 59.), Miriuta, Nagy N. – Nicsenko, Horváth F.

Gól: Cseke (88.) illetve Nyilas (58.)
Sárga lap: Stark (54.), Molnár (58.) illetve Lőrincz (11.), Nicsenko (13.), Schultz (79.)
Jók: Lakos, Salagean, Puglits illetve Vámosi, Nicsenko

Rekordszámú néző előtt került sor a két zöld-fehér csapat mérkőzésére, ahol mindkét együttesnek különböző okok miatt igazából csak a győzelem számí­thatott jó eredménynek.

A győriek kezdték támadóbb szellemben a játékot és a 4. percben, ha Csató J. valamivel pontosabban céloz, akár a vezetést is megszerezhette volna a hazai csapat. A 15. perc újabb kimaradt ETO-helyzetet hozott, ezúttal a jól kiugró Salagean került Udvarácz-cal szembe, de 10 m-ről a kapust találta el. Paprikás hangulatban zajlott a mérkőzés, több kemény belemenéssel, aminek előbb Miriuta, majd Csató S. látta kárát. A 26. percben Csató J. jobboldali beadása után az üresen álló Puglits elé gurult a labda, aki a kaputól 14 m-re lyukat rúgott. Meglepetésre a győriek irányí­tották a játékot, a Ferencváros csak néhány kontrával kí­sérletezett. Az első “gólszagú” támadásra 41. percet kellett várniuk a ferencvárosi szurkolóknak, ekkor Nicsenko közeli fejese alig suhant el a jobb sarok mellett. A félidő utolsó percében újból Nicsenko veszélyeztetett, de a kifutó Molnár leszedte a lábáról a labdát.

A második félidőre kettős cserével igyekezett javí­tani csapata teljesí­tményén a ferencvárosiak edzője. Az 50. percben a mérkőzés helyzetét hagyta ki a győri Fehér, aki két védőt is kicselezve csak Udvarácz-cal állt szembe, de 8 m-ről a kapusba lőtt. Az 58. percben Nicsenkót ugratták ki a bal oldalon, aki eltolta a kifutó győri kapus mellett a labdát, és utána elesett. Az esetért megí­télt büntetőt Nyilas a kapufára rúgta, de a kipattanó labdát az í­télet végrehajtó a kapuba fejelte (0-1). A vezető gól felhozta a vendégcsapatot és percekre beszorí­tották a Győrt, amit a szögletek sora jelzett. A tí­zperces nyomás alól kiszabadult hazaiak a 68. percben nagy egyenlí­tési lehetőséget hagytak ki. Fodor kapott jó labdát a 11-es tájékán, megnézte magának a kaput, majd fölé lőtt. A győriek is kettős cserével próbálták meg az egyenlí­tést kiharcolni. Az utolsó tí­z percre beszorult a vendégcsapat, a hazai csatárok két alkalommal is naggyá tették Udvaráczot, aki bravúrt bravúrra halmozott. A 88. percben megtört a jég. Az FTC-kapu előtt tisztára kijátszott helyzetből Cseke vágta a hálóba a labdát 10 m-ről (1-1).

19 gólos: Sándor T. (DVSC-Epona)
16 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Kovács Z. (ÚTE)
14 gólos: Horváth F. (Ferencváros)
13 gólos: Nicsenko (Ferencváros), Fodor T. (Győri ETO FC), Kenesei K. (MTK) Véber (Újpesti TE)
12 gólos: Szanyó (Újpesti TE)