1997.V.7. Ferencváros – Pécsi MFC 2-1

tfu_19970699_fu_009-0006-2A Ferencvárostól többet várt közönsége, a nézők a végén mégis ünnepelték a csapatot. A fegyelmezett vendégeket csak egy hajszál választotta el a pontszerzéstől.

Ferencváros – Pécsi MFC 2-1 (0-0)
Üllői út, 7.000 néző, V: Molnár L.

Ferencváros: Udvarácz – Vámosi – Lőrincz, Szűcs M. – Schultz, Nyilas, Miriuta, Bekő, Nagy N. (Páling 75.) – Zavadszky (Touati 66.), Horváth F.

Pécsi MFC: Mitring – Tomka – Brindas, Szabados – Hofecker, Ulrich (Szeibert 84.), Romanek J., Győri, Schneider – Pest, Azoitei (Szabó Cs. 85)

Gól: Nyilas (52. – 11-esből), Lőrincz (89.) illetve Szabados (57.)
Sárga lap: Brindas (35.), Mitring (66.), Szabados (84.)
Jók: Vámosi, Schultz, Nyilas illetve Mitring (a mezőny legjobbja), Szabados

Már a 3. percben előnyt szerezhetett volna a Ferencváros. Nagy N. beadásából Horváth F. célozhatta meg 11 m-ről a kaput, de lövését Mitring bravúrral szögletre hárí­totta. Ezután izgalommentes percek következtek egészen az első negyedóra végéig, amikor Miriuta 22 m-es szabadrúgását a pécsi kapus a léc alól tolta szögletre. Négy perccel később Nyilas gólhelyzetben rúgott lyukat a 11-es pontnál. Ismét emlí­tésre méltó történések nélkül teltek a percek, az osztályozós helyen álló pécsiek meglepően jól tartották magukat a zöld-fehérek otthonában. A félidő végén sűrűsödtek az események, Miriuta kétszer is gólt szerezhetett volna. A 37. percben 10 m-ről fölé emelt, a szünet előtti utolsó másodpercekben újabb szabadrúgását védte szögletre Mitring. Az első félidő játéka csalódást okozott.

Az 52. percben megszületett a Ferencváros első gólja: Miriuta cselezgetett az ötös bal sarkánál, majd Brindas dí­szkí­séretében látványosat esett. Molnár játékvezető büntetőt í­télt, amelyből Nyilas a bal alsó sarokba helyezett (1-0). Nem kellett sokáig várni a pécsiek egyenlí­tő találatára. Öt perccel később egy szögletet követően Schneider a 16-os bal sarkáról középre lőtte a labdát, s az előre húzódó Szabados 14 m-ről a kapu jobb oldalába bombázott (1-1). Játék helyett az okozott izgalmat, hogy a 79. percben Molnár játékvezető partjelzője beintésére előbb a pécsiek edzőjét, Kiss Lászlót, majd erőnléti edzőjét is felállí­totta a kispadról és beküldte őket az öltözőbe. Az utolsó percek több eseményt hoztak, mint ami előtte történt. A 85. percben hatalmas helyzetet hagyott ki a Ferencváros: Vámosi fejesét Mitring Touati elé ütötte, akinek sikerült a lehetetlen: a kapu torkából fölé küldte a labdát. Mitring-bravúrok következtek ezután, előbb Touati majd Vámosi fejesét védte bravúrosan. Már-már úgy tűnt, hogy döntetlen lesz a vége, amikor a 89. percben egy jobboldali szöglet után Lőrincz a balösszekötő helyéről, 14 m-ről, estében a hosszú sarokba helyezett (2-1). A hosszabbí­tásban Szabados egyenlí­thetett volna, de lövését Udvarácz mentette.

1. MTK FC 29 22 6 1 72-20 72 pont
2. Újpesti TE 29 21 5 3 65-28 68
3. Ferencváros 29 19 7 3 61-32 64
4. Vasas Danubius Hotels 29 18 6 5 46-26 60
5. DVSC-Epona 29 11 9 9 43-31 42
6. BVSC 29 12 5 12 35-30 41
7. Videoton FC Fehérvár 29 10 9 10 39-34 39
8. Vác FC 29 10 9 10 35-36 39