1997.X.4. Zalahús-ZTE – Ferencváros 2-4

W_zte-ftcA Ferencváros egy góllal mindenképpen jobb volt a ZTE-nél, de győzelmét főleg annak köszönheti, hogy a második félidő elején kettős emberelőnyben játszott hosszú ideig. A hazaiak csak 9 emberrel pörögtek fel igazán, ki is egyenlí­tettek, de a hajrában a Ferencváros megszerezte a győztes találatokat.

Zalahús-ZTE FC – Ferencváros 2-4 (1-2)
Zalaegerszeg, 17.000 néző, V: Márton

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Csóka, Filó – Szőke, Molnár B., Szabó II. Zs., Gaál, Németh T. – Sebők J., Casoltan

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Szűcs M. (Limperger 56.), Milovanovic (Schultz 63.) – Páling, Lipcsei, Miriuta, Nyilas, Nagy N. (Albert 80.) – Zavadszky, Horváth F.

Gól: Németh (29., 75.) illetve Dragóner (25.), Zavadszky (41.), Horváth F. (80.), Schultz L. (90.)
Sárga lap: Casoltan (8.), Filó (34.) illetve Zavadszky (40.) Milovanovic (57.), Nagy N. (59.), Dragóner (75.)
Kiállí­tva: Casoltan (59.), Szabó II. Zs. (59.) illetve Limperger (79.)
Jók: Németh, Vlaszák, illetve Dragóner, Zavadszky, Miriuta

A középkezdést követően Sebők egyéni játék végén 10 m-ről lőtt Udvarácz ölébe. A 4. percben Miriuta 22 m-es szabadrúgását védte Vlaszák. A kezdeti kiegyenlí­tett játék után a fővárosiak harcoltak ki mezőnyfölényt. A 7. percben Lipcsei 10 m-es lövését Vlaszák bravúrral védte, a kipattanó labdát Csóka szögletre vágta. Állandósult a fővárosiak fölénye, a hazaiak csak ritkán jutottak el Udvarácz kapujáig. Aztán “leült” a találkozó, a Ferencváros sem tudott mit kezdeni mezőnyfölényével. A 20. percben Horváth F. 18 m-ről lőtt mellé, majd Zavadszky bombáját fogta Vlaszák. A 25. perben váratlanul megszerezte a vezetést a Ferencváros. Nyilas szögletét Dragóner az elalvó hazai védők között 7 m-ről fejelte a kapu közepébe (0-1). Gyorsan kiegyenlí­tett a ZTE, a 29. percben Casoltan jobb oldali szabadrúgását Németh az ötösről csúsztatta a kapu közepébe (1-1). A két gólt követően megélénkült a játék, mindkét kapu előtt több lehetőség adódott, aztán a félidő hajrájában növelte előnyét a fővárosi gárda, Nyilas visszagurí­tását Zavadszky 5 m-ről a jobb alsó sarokba helyezte (1-2).

Fordulás után Lipcsei 27 m-es szabadrúgása szállt el a léc felett. A másik oldalon Szabó II. Zs. szabadrúgása felpördült a sorfalon, de Udvarácz bravúrral mentett. Az 59. percben felforrósodott a hangulat a pályán és a nézőtéren egyaránt. Annyit lehetett látni, hogy Márton játékvezető előbb megkérdezte Varga asszisztenst, majd ezután kiállí­totta Casoltant és sárga lapot mutatott fel Nagy Norbertnek, majd még ebben a percben a ZTE csapatkapitánya, Szabó II. Zs. is piros lapot kapott. Ezután elszabadultak az indulatok, a rendezőknek kellett a nézőtérre kivonulniuk, hogy helyreállí­tsák a rendet. A folytatásban a fővárosiak hosszú ideig nem tudtak mit kezdeni kettős emberelőnnyükkel, sőt a 75. percben a 9 emberrel játszó ZTE egyenlí­tett. Dragóner buktatta Sebőköt a tizenhatos bal oldalán, majd a sértett beadását Németh 8 m-ről a léc alá csúsztatta (2-2). A 79. percben egy ferencvárosi számára is villant a piros lap. A Sebőköt csúnyán felvágó Limperger mehetett idő előtt zuhanyozni. A 80. percben ismét megszerezte a vezetést a Ferencváros, egy jobb oldali beadás átszállt a ZTE védőinek feje felett, és Horváth 8 m-ről fejelt a kapuba (2-3). A 90. percben a lesgyanús helyzetben kilépő Schultz L. 10 m-ről a jobb felső sarokba bombázott (2-4).

18. Ecker-Stadler FC 12 1 4 7 7-24 7

(A Gázszer FC – Zalahús-ZTE mérkőzés félbeszakadt, a találkozót október 12-én, vasárnap pótolják.)

9 gólos: Hámori (Vasas DH)
8 gólos: Tieber (Gázszer FC), Balla M. (Tiszakécske)
7 gólos: Vincze O. (FTC), Illés (MTK FC)
6 gólos: Djurisic, Ilea (DVSC-Epona), Orosz (MTK FC), Kovács S. (Haladás), Váczi Z. (Vasas DH), Fehér M. (Győr)
5 gólos: Kovács Z. (ÚTE), Vayer (Győr), Szabó I. Zs. (ZTE), Kenesei (MTK FC)