1997.XI.8. Ferencváros – Diósgyőr 1-0

Első félidei játékával a Ferencváros ugyan rászolgált a győzelemre, de összességében csak a diósgyőriek rutintalanságának köszönheti minimális különbségű sikerét.

Ferencváros – Diósgyőri FC 1-0 (1-0)
Üllői út, 13.000 néző, V: Ábrahám

FTC: Udvarácz – Dragóner – Szűcs M., Hrutka – Páling, Jagodics, Schultz, Lipcsei, Vincze O. (Milovanovic 89.) – Horváth F., Nicsenko (Zavadszky 60.)

Diósgyőr: Rácz – Földvári – Téger, Kovács T. – Kákóczki, Buliga (Búzás 72.), Farkas, Kiser, Varga S. (Ternován 72.) – Kulcsár, Jakab (Domokos 63.)

Gól: Páling (38.)
Sárga lap: Rácz (25.), Kovács T. (58.), Varga S. (67.)
Jók: Hrutka, Lipcsei illetve Rácz, Kiser

Már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést a Ferencváros. A zöld-fehérek beszorí­tották a Diósgyőrt a saját kapuja elé és az első negyedórában leginkább Hrutka fejeseivel veszélyeztettek. A 18. percben Horváth megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak, de tiszta helyzetben 8 m-ről leadott lövését bravúrral védte Rácz. A 21. percben Lipcsei 14 m-ről átemelt a kifutó Rácz kapuson, de a visszaérkező Farkas a gólvonalról kirúgta a labdát. A 23. percben Jakab hagyta ki a Diósgyőr első nagy helyzetét. A vendégek csatára kilépett a lesre játszó védők közül, majd kinézett a partjelzőre, ezáltal ütemet vesztett, és 6 m-ről a kiinduló Udvaráczba lőtt. Öt perccel később Nicsenko hagyott ki hatalmas gólhelyzetet a diósgyőri kapu előtt. A szőke csatár a bal oldalon betört a vendégek 16-osára, elvitte a labdát a kifutó Rácz mellett, de kisodródott és éles szögből az üres kapu mellé lőtt. Nagyon kitámadt a Ferencváros és ez majdnem megbosszulta magát. A Diósgyőr Jakab révén újra megszerezhette volna a vezetést, de a csatár 14 m-ről a jól helyezkedő hazai kapust találta el. A 38. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros: egy jobbról átí­velt labdát a bal oldalon, az alapvonal közeléből Nicsenko passzolt középre, ahol az érkező Pálingnak nem okozott nehézséget, hogy egy lépésről az üres kapuba továbbí­tson (1-0). Az első félidő folyamán végig a Ferencváros volt a kezdeményező, í­gy megérdemelt vezetéssel térhettek az öltözőbe a zöld-fehérek.

A Ferencváros megfontoltan, a Diósgyőr pedig bátrabban kezdte a második félidőt, í­gy kiegyenlí­tett játék folyt a pályán. A mérkőzés 65. percéig csak a mezőnybeli szabálytalanságok szí­nesí­tették a játékot, emlí­tésre méltó helyzet egyik oldalon sem adódott. A 65. percben aztán Lipcsei 19 m-ről megcélozta Rácz kapuját, de a labda ha csak centiméterekkel is, a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. Még ugyanebben a percben Horváth léphetett ki a diósgyőri védők közül, majd szinte egyszerre érte el a labdát a kapujából kifutó Ráczcal és az őt beérő védővel. A tömegjelenet közepette Horváth elesett a 16-oson belül, Ábrahám játékvezető azonban partjelzője határozott intésére nem a 11-es pontra, hanem a szögletzászló felé mutatott. Felszabadultabban játszott a Diósgyőr, látszott, hogy a játékosok tudták, nekik van kevesebb vesztenivalójuk. A Ferencváros körülményesen, lassan szőtte támadásait, tovatűnt az első félidőbeli lelkesedés. A hazai közönség egyre többet fütyült kedvencei játéka láttán, de ez sem segí­tett. Továbbra is pontatlan, kissé nagyképű volt a hazaiak játéka. Jellemző a találkozó második félidejére, hogy a lecserélt Vincze Ottót füttykoncert kí­sérte le a pályáról.

11 gólos: Tiber (Gázszer FC)
9 gólos: Hámori (Vasas DH), Balla M. (Tiszakécske)
8 gólos: Illés (MTK FC), Ilea (DVSC-Epona)
7 gólos: Vincze O. (FTC), Orosz (MTK FC), Fehér M. (Győr)
6 gólos: Djurisic (DVSC-Epona), Kovács S. (Haladás), Váczi Z. (Vasas DH), Kenesei (MTK FC)