1998.III.14. Ferencváros – Ilzer-Stadler 4-1

A Ferencváros biztos győzelmet aratott a tudásából valamennyit csak a második félidőben felvillantó Stadler FC ellen.

Ferencváros – Ilzer-Stadler 4-1 (1-0)
Üllői út, 6.100 néző V: Varga S.

Ferencváros: Udvarácz – Dragóner – Szűcs M., Lipcsei – Páling, Albert (Mlinkovics 46.), Jagodics, Miriuta (Zavadszky 80.), Vincze O. – Horváth F., Nicsenko (Potemkin 66.)

Ilzer-Stadler: Kiri – Kertész – Schultz, Vincze Z. – Roska, Molnár Z., Korol (Lázár M. 54.), Reskó, Károlyi R. (Farkas T. 18.) – Varga E. (Kun 46.), Hadár

Gól: Horváth F. (34.), Vincze O. (50., 78.), Miriuta (65.) illetve Lázár M. (54.)
Sárga lap: Varga E. (30.)
Jók: Miriuta, Vincze O., Horváth F. illetve Kertész, Reskó

Az első perctől a Ferencváros irányí­totta a játékot, a vendégek csupán a védekezéssel törődtek. A helyzetek sokaságát hagyták ki a zöld-fehér csatárok, Horváth F. két közeli lövésénél előbb a gólvonalon álló egyik kék-fehér védőről vágódott ki a labda, majd Kiri hárí­tott bravúrosan. A 34. percben Horváth F. már pontosabb volt, Páling jobboldali beadása után az ötösről fejelte a labdát a jobb alsó sarokba (1-0).

Góllal nyitotta a második játékrészt a Ferencváros. Az ügyetlenkedő Stadler-védők között Vincze O. 4 m-ről passzolt a kapuba (2-0). Az 54. percben az alig néhány másodperce csereként pályára lépett Lázár M. egy lepattanót labdát küldött 14 m-ről a jobb felső sarokba (2-1). A Stadler kitámadott, de a további gólokat a hazaiak szerezték. A 65. percben Miriuta 25 m-es szabadrúgása után a labda a jobb felső sarokba vágódott (3-1). Változatos játék alakult ki, a vendégek többször zavartak a hazaiak tizenhatosánál, egy gyors ellentámadás után azonban újra ferencvárosi találat született. Vincze O. jobb külsővel 20 m-ről középről lőtt a jobb alsó sarokba (4-1).

10 gólos: Balla M. (Tiszakécske)
9 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Vincze O. (Ferencváros), Fehér M. (Győr), Illés, Orosz (MTK), Kámán (Zalahús ZTE FC)
8 gólos: Váczi Z. (Vasas DH)
7 gólos: Djurisics (DVSC-Epona), Kovács S. (Haladás-Milos), Herczeg M. (Újpesti TE), Szanyó (ÚTE 5, DVSC-Epona 2)