1998.IV.11. Ferencváros – Békéscsaba 2-1

A Ferencváros nehéz, de megérdemelt győzelmet aratott, a megilletődött, félénken játszó vendégcsapat ellen.

Ferencváros – Békéscsabai EFC 2-1 (1-0)
Üllői út, 10.000 néző, V: Hanacsek

Ferencváros: Hajdu – Dragóner – Lipcsei, Szűcs M. – Zavadszky (Schultz 46.), Jagodics (Albert 78.), Miriuta, Vincze O., Nagy N. (Vámosi 62.) – Nicsenko, Horváth F.

Békéscsaba: Fülöp – Raducu – Dávid, Futaki – Fazekas, Brlázs, Czipó, Valentényi (Dobi 71.), Vörös (Borbola 61.), Vasas (Kasik 59.) – Belvon

Gól: Vincze O. (16.), Vámosi (62.) illetve Brlázs (67.)
Sárga lap: Miriuta (24.), Vámosi (83.) illetve Fazekas (33.), Dávid (38.), Czipó (58.), Brlázs (67.)
Kiállí­tva: Miriuta (36.)
Jók: Vincze, Nicsenko illetve Raducu, Brlázs

A 16. percben megszerezte a vezetést a mezőnyfölényben játszó Ferencváros. Miriuta bal oldali szabadrúgása után Vincze Ottó talált Fülöp kapujába (1-0). A 22. percben Belvon 18 méterről, szabadrúgásból a bal kapufát találta el. A 36. percben emberhátrányba került a Ferencváros, Miriuta ugyanis egy labda elrúgása után megkapta a második sárga lapos figyelmeztetését is.

A szünetet követően a tí­z emberrel játszó Ferencváros még nagyobb fölénybe került, a békéscsabaiak hosszú perceken keresztül át sem lépték a felezővonalat. A 62. percben az alig néhány másodperce pályára lépett Vámosi elé pattant a labda, aki 12 méterről, középről a léc alá lőtt (2-0). A 67. percben Brlázs szépí­tett, a Belvontól kapott labdát 10 méterről lőtte a kapu közepébe (2-1). A 75. percben Hajdu hárí­totta bravúrosan Raducu fejesét.

18. Ilzer-Stadler FC 25 3 7 15 19-46 16

13 gólos: Tiber (Gázszer), Hámori, Váczi (Vasas DH)
11 gólos: Orosz (MTK)
10 gólos: Ilea (DVSC-Epona), Vincze O. (Ferencváros), Fehér (Győr), Kovács S. (Haladás-Milos), Balla M. (Tiszakécske)
9 gólos: Horváth F. (Ferencváros), Illés (MTK), Casoltan, Kámán (ZTE)
8 gólos: Kenesei (MTK), Herczeg (ÚTE), Korsós (Videoton 5, ÚTE 3)
7 gólos: Kiss I. (BVSC-Zugló), Kulcsár (Diósgyőr), Djurisics (DVSC-Epona), Szanyó (ÚTE 5, DVSC-Epona 2.), Ördög (Siófok), Róth (Videoton), Sebők J. (Zalahús ZTE)