1998.IX.19. Újpest – Ferencváros 2-1

Az újpestiek rendkí­vül lelkes játékkal szerezték meg a három pontot a nagy akarással, de gyengébb támadójátékkal kirukkoló Ferencvárossal szemben.

Újpest FC – Ferencvárosi TC 2-1 (2-0)
Megyeri út, 5.000 néző, V: Puhl

Újpest: Bí­ró – Fehér – Kiskapusi, Tamási – Jenei, Pető, Szanyó (Kopunovic 69.), Tóth N., Szlezák – Kovács, Herczeg (Korsós 78.)

FTC: Udvarácz – Telek – Vámosi, Mátyus – Kriston (Szabics 30.), Kovács B., Lendvai, Vincze, Füzi (Schultz 46.) – Nyilas (Jagodics 89.), Bükszegi

Gól: Tamási (8.), Herczeg (29.) illetve Vincze O. (59.)
Sárga lap: Kiskapusi (41.), Pető (67.), Kovács Z. (83.) illetve Vámosi (36.), Mátyus (89.)
Jók: Bí­ró, Tamási, Jenei, Kovács Z. illetve Vincze, Schultz

Lila ködfelhő és zöld-fehérbe burkolózó vendégszektor fogadta a pályára lépő csapatokat. A kisebb kerí­tésrángatástól eltekintve komolyabb incidens nélkül kezdődhetett a találkozó. A 8. percben megszerezte a vezetést az Újpest. Tóth jobboldali szöglete után Udvarácz a léc alól tenyerelte ki a labdát, éppen Tamási elé, aki 2 m-ről hanyattvetődve a ferencvárosi kapuba lőtt (1-0). A 15. percben egy gyors ferencvárosi támadás végén Füzi került nagy helyzetbe, de balról, 12 m-ről mellé lőtt. A ferencvárosiak játszottak enyhe mezőnyfölényben a jó iramú mérkőzésen. A hazaiak lelkesen, szervezetten védekeztek, de mikor még lehetőségük volt rá, gyors ellentámadásokat vezettek. A 29. percben Herczeg a felezővonaltól indult el, előbb Mátyust, majd Teleket futotta le és éles szögből, 8 m-ről a bal alsó sarokba talált (2-0). A 42. percben jobboldali beí­velést követően Vincze fejelhetett 10 m-ről, Bí­ró azonban látványosan védett.

Ferencvárosi rohamok vezették be a második játékrészt is. Előbb Nyilas lőtt 10 m-ről jobbról alig mellé, majd az 54. percben Schultz átadásából Bükszegi 12 m-ről a felső lécre bombázta a labdát. Az 59. percben egy távoli átlövéssel szépí­tett a Ferencváros. Vincze vezetgette a labdát, majd középről, 25 m-ről hatalmas lövést eresztett meg, a labda Bí­ró kezéről a jobb alsó sarokba pattant (2-1). A továbbiakban is támadásban maradt a Ferencváros, az újpestiek most már csak a védekezéssel törődtek. Heves, de sportszerű csata folyt az újpestiek térfelén. A nagy erővel támadó vendégek igazi helyzetet nem tudtak kialakí­tani. A 79. percben is egy beadásból alakult ki meleg helyzet az újpestiek kapujánál, Tamási a gólvonalról fejelte ki a labdát. A befejező percekben az FTC mindent elkövetett az egyenlí­tésért, de az eredmény már nem változott.

18. Siófok FC 8 – 2 6 7-16 2

(A Vasas – III. Kerület (6-0) mérkőzés óvás alatt áll, eredménye ezért nem szerepel a tabellán.)

8 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
6 gólos: Egressy (Diósgyőr), Pál (Vasas DH)
5 gólos: Korsós Gy. (Győri ETO FC), Kenesei (MTK Hungária FC), Hámori (Vasas DH)
4 gólos: Lengyel (Dunaferr SE), Bükszegi (Ferencváros), Borgulya (Kispest HFC), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus SE), Korsós A., Kovács Z. (Újpest FC)