1998.V.17. Ferencváros – Újpesti TE 1-1

Szikrázó csatát hozott az évad mérkőzése, a pályán és azon kí­vül is. Mí­g a játékosok a négy kiállí­tott kivételével minden dicséretett megérdemelnek a pályán nyújtottakért, addig a szurkolók finoman is szólva elmarasztalhatóak a találkozó előtti incidensekért. A Ferencváros a második félidei játékával közelebb állt a győzelemhez. A bajnokság listavezetője, az ÚTE a döntetlennel megőrizte 5 pontos előnyét a tabella élén a Ferencváros előtt.

Nyilasi Tibor szombaton elfogadta a Ferencvárosi TC ajánlatát és az 1998/99-es idényben is a zöld-fehér labdarúgócsapat vezetőedzője marad – tájékoztatta az MTI-t Páncsics Miklós, az FTC klubmenedzsere. Nyilasi az 1997/98-as idény előtt egy plusz egy éves szerződést kötött a IX. kerületi klubbal, amely pénteken felajánlotta az újabb egy évre szóló opciót. Nyilasi szombaton igent mondott.

– Elfogadtam a Ferencváros ajánlatát, azzal a kikötéssel, hogy ugyanazon anyagi körülményeket biztosí­tják a következő idényre is, és az újabb évadot a jelenlegi edzői teammel dolgozhatom végig. Nagyon örültem az Austria Wien hí­vásának, sajnálom, hogy végül nemet kellett mondanom nekik – nyilatkozta az MTI-nek Nyilasi Tibor.

*

Ferencváros – Újpesti TE 1-1 (0-1)
Üllői út, 17.577 néző, V: Vágner

FTC: Hajdu – Dragoner – Nagy N., Vámosi – Schultz (Albert 71.), Szűcs M., Miriuta, Lipcsei, Vincze O. – Nicsenko (Zavadszky 66.), Horváth F.

Újpest: Bí­ró – Sebők – Tamási, Fehér – Jenei, Kozma, Monye, Tóth N., Szlezák (Kiskapusi 11.) – Herczeg, Korsós (Kopunovic 84.)

Gól: Szűcs M. (74.) illetve Sebők (21. – 11-esből)
Sárga lap: Vincze O. (73.) illetve Herczeg (18.), Kopunovics (87.)
Kiállí­tva: Miriuta (46.), Vámosi (90.) illetve Monye (46.), Tamási (90.)
Jók: Lipcsei, Szűcs, Schultz, Vince O. illetve Bí­ró, Fehér, Sebők

Az utcai tumultuózus jeleneteket sportszerű percek követték a stadionban. A KEK-győztes ví­zilabdásokat ünnepelte a ferencvárosi szurkolótábor az esőben. A stadion a kezdő sí­pjelre zöld, lila, fehér szí­nekbe borult.

Lendületesen, támadó szellemben játszottak a csapatok az első perctől, de mindkét oldalon jól megszervezték a védekezést is, í­gy nem kerültek veszélybe a kapuk. A 21. percben a kirobbanó Korsóst taszigálta, lökdöste Vámosi a hazaiak 16-osán belül. Vágner játékvezető büntetőt í­télt, amit Sebők biztosan értékesí­tett (0-1). A hazai csapat soraiban kisebb zavart okozott a bekapott gól, í­gy az újpestiek előnyük birtokában ügyesen tartották a labdát. Ellaposodott a játék a szünni nem akaró esőben. A 39. percben Lipcsei hatalmas lövését védte Bí­ró, majd a 44. percben Horváth F. leshelyzetből talált a kapuba. Az első játékrészt Miriuta hatalmas kapufája zárta.

A szünetet követően nem jött ki a pályára Miriuta és Monye, hiszen az első félidő után, levonuláskor összeakaszkodtak, amiért mindkettőjüket kiállí­totta a játékvezető. Téves játékvezető í­téletek borzolták az idegeket, a stadionban újra pattanásig feszült helyzet alakult ki. Miután lassan megnyugodtak a kedélyek, nagy fölénybe került a Ferencváros, az ÚTE 9 emberrel védekezett. A 63. percben Schultz löhetett jobbról, 8 méterről, tiszta helyzetből, Bí­ró azonban lábbal védett. A 74. percben tombolt a stadion: Lipcsei lépett ki a lila-fehér védők közül, 8 méteres lövését Bí­ró még védte, a labda azonban Szűcs elé pattant, aki 10 méterről, középről a kapuba lőtt (1-1). A hazaiak közönségük biztatása mellett óriási erőfeszí­téseket tettek a győztes gólért – sikertelenül.

1. Újpesti TE 31 20 8 3 55-22 68 pont
2. Ferencváros 31 19 6 6 58-37 63
3. Vasas Danubius Hotels 31 18 6 7 60-34 60
4. Győri ETO FC 31 15 9 7 41-28 54
5. MTK Hungária FC 31 15 6 10 50-33 51
6. Vác FC-Zollner 31 14 6 11 42-43 48
7. Gázszer FC 31 11 12 8 51-41 45
8. Zalahús-ZTE FC 31 13 5 13 50-40 44