1998.VIII.15. Gázszer – Ferencváros 1-1

W_gázszer-ftcAz első félidő kicsit unalmasra sikeredett, a másodikra aztán felpörögtek az események. Nyilasi Tibor edző joggal bosszankodott, hogy csapata engedte a már padlón levő Gázszert felállni.

Gázszer FC – Ferencváros 1-1 (0-0)
Akasztó, 8.000 néző, V: Varga S.

Gázszer: Kövesfalvi – Szalai, Korol (Salacz J. 88.), Salacz Z. – Nagy, Dulics, Árky, Dvéri, Bekő (Szekeres 65.) – Földes (Simek 65.), Tiber

Ferencváros: Udvarácz – Telek, Szűcs M., Mátyus – Nyilas, Vámosi, Lendvai, Kovács B. (Kriston 46.), Nagy N. – Selimi (Fülöp Z. 50.), Bükszegi

Gól: Szalai (88.) illetve Bükszegi (60.)
Sárga lap: Fülöp Z. (66.)
Kiállí­tva: Dvéri (61.)
Jók: Szalai, Dulics, Árky illetve Udvarácz, Vámosi, Lendvai, Mátyus

A 19. percben került először valamelyik kapu is veszélybe. Az FTC első szögletét követően sokáig a 16-oson belül pattogott a labda, végül Selimi 8 m-ről fölé lőtt. A 23. perc hozta a Gázszer első kapuralövési kí­sérletét. Az ellenakcióból Nagy húzott el a bal oldalon, a beadás után Nyilas csak centiméterekkel vétette el a bal felső sarkot. A 30. percben Udvarácz rosszul rúgta ki a labdát, Dvéri azonnal kapura emelt, Udvarácznak bravúrra volt szüksége a hárí­táshoz. Három perc múlva Szalai utolsó emberként cselezgetett, Selimi szerelte, de Kövesfalviba vezette a labdát.

A második félidő 15. percében Vámosi vágtatott végig a pályán. A jobbösszekötő helyén kiugró Bükszegi elé tolta a labdát, aki a kapu közepébe vágta azt (0-1). Egy perc múlva Nyilas tört ki, Dvéri lerántotta, Varga játékvezető pedig kiállí­totta a Gázszer játékosát. A 67. percben Korol fejelhetett tiszta helyzetből, de Udvarácz hárí­tott. Három perc múlva Árky hatalmas bombája után kellett Udvarácznak Bicskei Bertalan kapitány válogatási elveit igazolnia. A 80. percben Vámosi kétszer is ziccert hibázott. Az utolsó percben Szalai egyenlí­tett egy beí­velés utáni lecsorgó labdából (1-1).

18. III. Kerület FC 4 – 1 3 3-10 1

(Az 1. fordulóból elhalasztott DVSC-Epona – BVSC-Zugló FC mérkőzést szeptember 7-én játsszák.)

4 gólos: Korsós A. (Újpest FC), Hámori (Vasas DH), Illés (MTK Hungária FC)
3 gólos: Buzás, Egressy (Diósgyőri FC), Lengyel (Dunaferr SE), Borgulya (Kispest-Honvéd FC), Kovács Z. (Újpest FC), Pál (Vasas Danubius Hotels), Lukács (Videoton FCF)