1998.VIII.29. BVSC-Zugló – Ferencváros 0-1

tfu_19980910_fu_004-0008-2A Ferencváros megérdemelten nyerte meg a találkozót, mivel a második félidőben sok helyzetet dolgozott ki, ugyanakkor a BVSC-nek egyetlen komoly lehetősége sem volt a gólszerzésre.

BVSC-Zugló FC – Ferencvárosi TC 0-1 (0-0)
Szőnyi út, 5.000 néző, V: Bede

BVSC-Zugló FC: Koszta – Reskó, Pomper, Bondarenko (Szakos 46.), Vincze Z. – Molnár, Brovcsenko, Csillag (Polonkai 70.), Usvath – Kiss (Aubel 63), Anghel

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Szűcs M., Mátyus – Nyilas (Schultz 77.), Vámosi, Lendvai, Vincze O. (Kovács B. 88.), Füzi – Bükszegi, Selimi

Gól: Bükszegi (56.)
Sárga lap: Szakos (58.), Resko (60.) illetve Lendvay (39.), Vámosi (62.)
Jók: Koszta illetve Vámosi, Lendvay

A találkozó első nagy gólhelyzetére a 11. percig kellett várni. Ekkor a hazaiak középpályása, Usvath egy jobb oldali beadást követően üresen maradt, ám kivárt, í­gy a Ferencváros hátvédje, Szűcs odaért, és tisztázni tudott. A 14. percben Brovcsenko lépett ki a ferencvárosi védők közül, de Mátyus utolérte, majd a tizenegyes magasságában becsúszva szerelt. A vendégek a 28. percben alakí­tották ki az első nagy gólhelyzetüket. Bükszegi adott be a bal oldalról, a hazai védők nem tudtak tisztázni, de a Koszta kapujától 13 méterre álló Vámosi nem találta el a labdát, í­gy az a bal kapufa mellett hagyta el a pályát. A félidő hátralévő részében a Ferencváros játszott mezőnyfölényben. A 45. percben Füzi kapott jó indí­tást a DVSC tizenhatosán belül, de a kivetődő Koszta hárí­tani tudott, í­gy maradt a 0-0-ás állás.

Ferencvárosi támadásokkal kezdődött a második játékrész. Az 51. percben egy bal oldali beadást követően Vámosi ugrott a legmagasabbra, fejese átszállt a kapujából kissé kint álló Koszta fölött, de a labda a felső lécről a mezőnybe pattant vissza. Egy perccel később Vincze O. cselezte ki a hazai védőket, majd lapos, jobb sarok felé tartó lövését a BVSC kapusa vetődve hárí­totta. Az 56. percben megszületett az FTC vezető gólja. Jobb oldalról érkezett középre a labda, amit Vámosi még a kapufára csúsztatott, ám a kipattanót az ötös bal sarkánál álló Bükszegi a hálóba lőtte (0-1). A 75. percben Vincze O. jobb oldali szöglete után a labda Koszta kapujában kötött ki, ám Bede játékvezető lökés miatt érvénytelení­tette a találatot. A 81. percben, egy perccel azután, hogy pályára lépett, a ferencvárosi Kovács Béla kapott jó indí­tást, középen kilépett a hazai védők közül, lövését azonban a kivetődő Koszta hárí­totta.

18. III. Kerület FC 6 – 1 5 3-19 1

(Az 1. fordulóból elhalasztott DVSC-Epona – BVSC-Zugló FC mérkőzést szeptember 8-án játsszák. Az ötödik fordulóból elhalasztott Vasas Danubius Hotels – Haladás-Milos találkozót szeptember 16-án rendezik meg.)

7 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
5 gólos: Hámori (Vasas DH)
4 gólos: Egressy (Diósgyőr), Lengyel (Dunaferr SE), Borgulya (Kispest HFC), Korsós A., Kovács Z. (Újpest FC), Pál (Vasas DH)
3 gólos: Buzás, Kulcsár (Diósgyőri FC), Bükszegi (Ferencváros FC), Korsós Gy. (Győri ETO FC), Kenesei (MTK Hungária FC), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus SE), Váczi (Vasas DH), Lukács (Videoton FCF)