1998.X.24. Ferencváros – Diósgyőr 3-4

Nagyszerű mérkőzésen, a Diósgyőr taktikus, fegyelmezett játékkal értékes győzelmet aratott a szintén jól játszó Ferencváros otthonában.

Ferencváros – Diósgyőri FC 3-4 (1-2)
Üllői út, 10.000 néző, V: Ábrahám

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Vámosi, Mátyus – Kriston (Simon 86.), Nyilas, Schultz (Jagodics 83.), Kovács B. (Vincze O. 60.), Nagy N. – Bükszegi, Szabics

Diósgyőr: Nota – Téger, Szmiljanics, Kuttor, Kovács T. – Turóczi (Babos 59.), Kiser, Szabó T. (Kákóczki 87.), Buzás – Kulcsár (Szabados 83.), Egressy

Gól: Szabics (20., 69.), Bükszegi (74.) illetve Kulcsár (9., 19.), Egressy (73.), Szabó T. (84.)
Sárga lap: Vámosi (8.), Kovács B. (13.) illetve Egressy (59.), Szabados (88.)
Jók: Mátyus, Szabics, Vincze illetve Kuttor, Szabó T., Kulcsár, Egressy

Schultz átadása vezette be a találkozót, Kovács B. került jó helyzetbe, de 14 méterről fölé lőtt. Lendületesen játszottak a csapatok, a hazaiak birtolták többet a labdát, védekezésre kényszerí­tették a vendégeket. A 9. percben a diósgyőriek jutottak szabadrúgáshoz. Kulcsár a balösszekötő helyéről, 22 méterről a jobb felső sarokba csavarta a labdát (0-1). A 19. percben újabb gólt szerzett Kulcsár. Egressy futott el a bal oldalon, éles beadásából Kulcsár középről, 5 méterről bombázott a ferencvárosi kapu jobb felső sarkába (0-2). Egy perc múlva szépí­tettek a hazaiak. Nyilas jobb oldali beadásából Szabics fejelt kapura 5 méterről, Nota a labdát csak a gólvonalon túlról tudta kiütni (1-2).

A szünetet követően ott folytatták a csapatok, ahol befejezték az első félidőben. Pillanatok alatt a legmagasabb fokozatra kapcsoltak. Az 52. percben Turóczi lőtt középre, Szabó T. 15 méterről, kapásból a keresztlécre bombázott. A folytatásban újra a hazaiak kerültek fölénybe, percekig a vendégek 16-osánál pattogott a labda. A 69. percben egy gyors diósgyőri ellentámadás után Egressy került helyzetbe, de a bal kapufára pörgette a labdát. Azonnal jött a ferencvárosi válasz: a 69. percben Vincze cselezte tisztára magát a jobb oldalon, önzetlenül Szabicshoz gurí­tott, aki két lépésről az üresen maradt diósgyőri kapuba passzolt (2-2). Az újabb nagy lehetőségét a 73. percben nem hagyta kihasználatlanul a diósgyőriek válogatott csatára, Egressy: Téger beadása után 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-3). Újra jött a válasz a következő percben. Ismét Vincze cselezte magát tisztára a jobb oldalon, pontosan í­velt a túloldalra és Bükszegi 5 méterről fejelhetett a diósgyőri kapuba (3-3). Egy pillanatra sem lankadtak a csapatok, fergeteges játékot produkáltak. A 77. percben Bükszegi 15 méteres lövését hárí­totta Nota, majd Schultz 20 méteres bombáját hatástalaní­totta a diósgyőri kapus. A 84. percben negyedszer is megszerezte a vezetést a DFC: Szabó T. 18 méterről, jobbról, laposan lőtt a ferencvárosi kapu jobb alsó sarkába (3-4).

18. Siófok FC 12 1 4 7 11-20 7

(A Vasas – III. Kerület (6-0) mérkőzés eredményét a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága megsemmisí­tette. Az óvás után a három pontot – 3-0-ás gólkülönbséggel – a III. Kerület FC-nek í­télték oda. A döntést a fellebbviteli bizottság megerősí­tette.)

12 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
9 gólos: Egressy (Diósgyőr)
8 gólos: Kulcsár (Diósgyőr)
7 gólos: Korsós Gy. (Győri ETO FC)
6 gólos: Kenesei (MTK Hungária FC), Hámori, Pál (Vasas DH)
5 gólos: Lengyel (Dunaferr SE), Bükszegi (Ferencváros), Földes (Gázszer FC), Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus SE), Kovács Z. (Újpest), Horváth P. (Vác FC-Zollner)