1998.X.3. Zalahús-ZTE – Ferencváros 1-1

W_zte-ftcMagyar szinten jó iramú és szí­nvonalas találkozón az első félidőben a Ferencváros irányí­totta a játékot, megérdemelten szerzett vezetést. A fordulás után feljavultak a hazaiak, s akár a győzelmet is megszerezhették volna, ha a vendégek kapuja előtt jobban összpontosí­tanak.

Zalahús-ZTE FC – Ferencvárosi TC 1-1 (0-1)
Zalaegerszeg, 18.000 néző, V: Vágner

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Szabó I., Filó – Babati, Csóka (Casoltan 46.), Molnár B., Szabó II., Németh (Varga T. 89.) – Sebők, Szőke (Ferenczy 46.)

FTC: Udvarácz – Simon, Telek, Mátyus – Vincze O., Schultz, Lendvai, Kovács B. (Nyilas 65.), Füzi (Nagy N. 71.) – Bükszegi, Szabics (Kriston 90.)

Gól: Ferenczy (48.) illetve Kovács B. (13.)
Sárga lap: Szabó I. (43.), Casoltan (77.), Németh (79.) illetve Bükszegi (70.), Vincze O. (72.), Lendvai (83.)
Jók: Szabó I., Casoltan, Ferenczy illetve Lendvai, Telek, Vincze

Óvatosan kezdtek a csapatok, az első percekben mindkét oldalon a védelmek jeleskedtek. A 9. percben maradt ki az első hazai helyzet, Babati jobboldali beadását Németh 14 m-ről mellé lőtte. Az első tí­z percben a ZTE volt valamelyest aktí­vabb, de különösebb helyzetet nem sikerült kialakí­tania a fővárosiak kapuja előtt, sőt az első ferencvárosi támadást gólt ért. A 13. percben Vincze jobboldali beadását az elalvó hazai védők mellett Kovács B. 12 m-ről fejelte a jobb sarokra és a labda a későn vetődő Vlaszák mellett a kapuba jutott (0-1). A gól után alaposan visszaesett a hazaiak játéka, a ferencvárosiak vették át az irányí­tást. A 22. percben a megzavarodott hazai védők mellett Szabics egyedül lépett ki, kicselezte Szabó I-et, ám 12 m-ről mellé gurí­tott. Az egerszegi csapat bátortalanul játszott, í­gy alig jutott el a vendégek kapujáig. A 27. percben egy ritka hazai próbálkozás végén Szőke pöckölte el a labdát Udvarácz mellett, de Szabó II. éles szögből mellé pörgetett. A 33. percben egy hazaadás után Udvarácz sokáig dajkálta a labdát, majd Sebőkbe rúgta, de a csatárról visszapattanó játékszer elkerülte a kaput. A 36. percben a védőkről levágódó labdát Füzi 14 m-ről, kapásból a bal sarokra lőtte, de Vlaszák bravúrral védett.

Kettős cserével próbált erősí­teni a ZTE együttese. A 48. percben Simon próbált a 16-oson belül szerelni, de Ferenczy elvette tőle a labdát és a kifutó Udvarácz mellett 10 m-ről a hosszú sarokba lőtt (1-1). Nagyobb sebességre kapcsolt a ZTE, sorra gördültek a hazai akciók a ferencvárosiak kapuja felé. Az 58. percben Szabó II. 22 m-es szabadrúgása alig kerülte el a jobb felső sarkot. A 60. percben Szabó II. a védőkről levágódó labdát 17 m-ről csúnyán fölé bombázta. A félidő közepére megtört a ZTE lendülete, kiegyenlí­tetté vált a játék, de az FTC í­gy sem tudott eljutni a hazaiak kapujáig. A 75. percben Szabó II. szöglete a felső lécről vágódott ki, majd nem sokkal később Ferenczy 14 m-es lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot.

18. BVSC-Zugló FC 10 – 4 6 6-17 4

(A Vasas – III. Kerület (6-0) mérkőzés eredményét a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága megsemmisí­tette. Az óvás után a három pontot – 3-0-ás gólkülönbséggel – a III. Kerület FC-nek í­télték oda.)

11 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
8 gólos: Egressy (Diósgyőr)
6 gólos: Kulcsár (Diósgyőr), Korsós Gy. (Győri ETO FC), Hámori, Pál (Vasas DH)
5 gólos: Földes (Gázszer FC), Kenesei (MTK Hungária FC), Kirchmayer (Nyí­rség Spartacus SE)