1998.X.31. Videoton – Ferencváros 1-3

A fiatal játékosokkal felálló Videoton nagy akarással küzdött, a Ferencváros azonban taktikusabban játszott, gólhelyzeteit jobban használta ki és megérdemelten győzött.

Videoton FC Fehérvár – Ferencvárosi TC 1-3 (0-1)
Székesfehérvár, 8.000 néző, V: Makai

Videoton: Milinte – Mester (Fogarasi 46.), Makrickij (Csordás 70.), Urbonas, Schneider – Szalai, Lázár (Djurisic 50.), Tóth A., Zsivóczky – Waltner, Kuntic

Ferencváros: Udvarácz – Mátyus, Telek, Nagy N. – Nyilas (Jagodics 68.), Vámosi, Schultz, Lendvai, Vincze O. – Fülöp Z. (Füzi 75.), Szabics

Gól: Djurisics (75.) illetve Fülöp Z. (14., 67.), Füzi (85.)
Sárga lap: Kuntic (59.), Tóth A. (74.)
Jók: Urbonas, Waltner illetve Fülöp Z., Telek, Vincze O.

A Videoton kezdett jobban, mégis a Ferencváros szerezte meg a vezetést: a 14. percben Szabics ügyesen átjátszotta a hazai védőket és az alapvonalról átí­velt a kapu jobb oldalánál álló Fülöp elé, aki éles szögből, 1 méterről a hosszú sarokba fejelt (0-1). A gól után a Videoton megpróbált javí­tani, voltak is lehetőségei, de a következő percekben a taktikusabb, jobb csapatteljesí­tményt nyújtó Ferencváros fölényben játszott. Ha egy kicsit jobban összpontosí­tanak a zöld-fehérek, már a szünet előtt eldönthették volna a találkozó sorsát.

A szünet után a Videoton volt aktí­vabb, a Ferencváros viszont jól őrizte kapuját, eredményesen szűrte meg a Videoton támadásait. A 67. percben Schultz egy hazai támadásnál megszerezte a labdát, kitűnően indí­totta Szabicsot, a csatár a még jobb helyzetben lévő Fülöp elé tálalt, aki 12 méterről a kimozduló Milinte mellett a kapu közepébe lőtt (0-2). A 75. percben szépí­tett a Videoton. Egy kapu előtti kavarodás után Djurisics 4 méterről a kapu jobb oldalába fejelt (1-2). A 80. percben egyenlí­thetett volna a hazai együttes, Csordás azonban 6 méterről a kapu mellé fejelt. A 85. percben eldőlt a találkozó sorsa: Vincze kitűnően indí­totta Füzit, a játékos kicsalta kapujából Milintét, s 12 méterről az üres kapuba lőtt (1-3).

18. Siófok FC 13 1 4 8 11-21 7

(A Vasas – III. Kerület (6-0) mérkőzés eredményét a Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága megsemmisí­tette. Az óvás után a három pontot – 3-0-ás gólkülönbséggel – a III. Kerület FC-nek í­télték oda. A döntést a fellebbviteli bizottság megerősí­tette.)

12 gólos: Illés (MTK Hungária FC)
9 gólos: Egressy (Diósgyőr)
8 gólos: Kulcsár (Diósgyőr)
7 gólos: Korsós Gy. (Győri ETO FC), Kenesei (MTK Hungária FC)
6 gólos: Kirchmayer (Nyí­rség-Spartacus SE), Horváth P. (Vác FC-Zollner), Hámori, Pál (Vasas DH)
5 gólos: Buzás (Diósgyőri FC), Lengyel, Zavadszky (Dunaferr SE), Bükszegi (Ferencváros), Földes (Gázszer FC), Korsós A., Kovács Z. (Újpest)