1999.III.6. Ferencváros – III. Kerület 7-1

NS-19990307-01-19990306A Ferencváros minden poszton lényegesen jobb játékot nyújtva ellenfelénél ilyen arányban is megérdemelten nyert. A zöld-fehérek horvát edzője, Marijan Vlak tehát fölényes győzelemmel mutatkozott be.

Ferencvárosi TC – III. Kerület FC 7-1 (2-0)
Üllői út, 7.000 néző, V: Hajdó

Ferencváros: Udvarácz – Telek – Kriston, Nagy N. – Nyilas, Szűcs M., Vincze O. (Schultz 63.), Bócz (Vámosi 76.), Füzi Á. – Szabics, Selimi (Kulcsár 63.)

III. Kerület: Kiss Sz. – Vincze G. – Gáspár, Filó, Pálfi – Lendvai P., Tordai , Sági (Lázár 83.), Kilik (Kovács N. 55.) – Wukovics, Dunai (Gyura 67.)

Gól: Szabics (2., 51., 79., 85.), Nyilas (32. – 11-esből), Vincze O. (60.), Schultz (92.) illetve Lendvai P. (70.)
Sárga lap: Vincze O. (25.), Nyilas (40.) illetve Kilik (30.), Vincze G. (31.), Pálfi (54.), Gáspár (77.)

2. perc: Selimi balról 10 m-ről lőtt, Kiss Sz. a léc fölé ütötte a labdát. A szöglet után Selimi visszafejelt labdáját Szabics a felső kapufa segí­tségével juttatta a hálóba (1-0).
11. perc: Vincze O. jobbról érkező beadását Szabics alig fejelte a kapu fölé.
25. perc: A tétovázó hazai védők között Lendvai P. megszerezte a labdát, kapura tört, de kí­sérletét Udvarácz vetődve hárí­totta. Egy perc múlva Wukovics lövése mellé ment.
31. perc: Selimi beadásába Vincze G. kézzel ért bele a büntetőterületen belül, a megí­télt 11-est Nyilas a jobb alsó sarokba rúgta (2-0).
37. perc: Tordai Kilikkel kényszerí­tőzött az FTC 16-osán belül, az utóbbi játékos lövését védte a hazai kapus.
45. perc: Vincze O. 35 m-ről leadott szabadrúgását tenyerelte szögletre Kiss Sz.

50. perc: Nyilas baloldali szögletét követően Selimi a felső kapufára fejelt.
51. perc: Egy kapu előtti kavarodásnál Szabics a lecsorgó labdát zavartalanul lőhette a bal alsó sarokba (3-0).
57. perc: Előbb Vincze O. távoli lövését, majd Selimi közeli fejesét védte bravúrral Kiss Sz.
60. perc: Egy gyors hazai ellentámadásnál Szabics jó ütemben ugratta ki Vincze O.-t, aki a kifutó vendégkapus felett a hálóba lőtt (4-0).
70. perc: Lendvai P. 22 m-es szabadrúgása a ferencvárosi kapu bal felső sarkába hullott (4-1.)
79. perc: A csereként pályára lépett Kulcsár jól tálalt Szabics elé, akinek nem volt nehéz dolga, 5 m-ről az üresen maradt kapuba passzolnia (5-1).
85. perc: Szabics lépett ki a védők közül és az FTC fiatal játékosa a teljesen kiszolgáltatott Kiss Sz. mellett immár negyedik gólját lőtte (6-1).
86. perc: A vendégek is támadtak, egy beadást követően a hazai szí­nekben játszó Kriston becsúszását követően saját kapufájáról pattant ki a labda.
92. perc: A teljesen szétesett vendégvédelem között Schultz majdnem a gólvonalról lőtt a jobb alsó sarokba (7-1).

13 gólos: Egressy (Diósgyőr)
10 gólos: Szabics (FTC), Kenesei (MTK), Waltner (Videoton)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőr 9 gól/FTC 0), Korsós Gy. (Győr)
8 gólos: Nicsenko (Dunaferr), Zavadszky (Dunaferr), Kirchmayer (Nyí­rség), Horváth (Vác)