1999.IV.10. DVSC-Epona – Ferencváros 6-1

A Vincze fegyelmezetlensége miatt emberhátrányba került Ferencváros tompán, lassan futballozva gyakorlatilag egy percig sem tudta megnehezí­teni a hazaiak dolgát. A Debrecen a második félidőben már szinte csak a közönségének játszva ilyen különbséggel is teljesen megérdemelten győzött.

DVSC-Epona – Ferencvárosi TC 6-1 (2-0)
Debrecen, 7.000 néző, V: Bede

DVSC: Téglási – Constantin (Frida 89.) – Bodnár, Sándor, Pető – Dombi (Siklósi 46.), Böőr (Kovács 85.), Vadicska, Szatmári – Ilea, Sabo

FTC: Udvarácz – Vámosi, Telek, Mátyus, Nagy N. – Nyilas (Kriston 46.), Lendvai, Vincze O., Szűcs M. (Selimi 75.) – Kulcsár, Szabics (Kovács B. 46.)

Gól: Sabo (6., 42., 47.), Ilea (68., 83 – utóbbi 11-esből), Bodnár (91.) illetve Nagy N. (64.)
Sárga lap: Bodnár (73.) illetve Szűcs M. (40.)
Kiállí­tva: Vincze (38.)

6. perc: A baloldali szögletzászlótól Szatmári í­velte be a labdát, a védők között fölugró Sabo 10 m-ről erős fejest küldött kapura. Udvarácz még beleért labdába, de védeni már nem tudott (1-0).
10. perc: Vincze végzett el szabadrúgást a debreceni 16-os bal oldalától, labdája azonban jó egy méterrel célt tévesztett.
23. perc: Szabics fordult le őrzőjéről, majd 19 m-ről lőtt, Téglási a bal sarok elől hárí­tott.
33. perc: Vadicska indí­totta a bal oldalon kilépő Szatmárit, aki a labdaátvétel után az alapvonalról estében küldte kapura a labdát, ami a kapufáról ment ki.
38. perc: Vincze kakaskodott a hazai védőkkel az alapvonal tájékán, ütött is, majd a játékvezetőnél reklamált, Bede azonnal piros lapot mutatott a ferencvárosi játékosnak.
42. perc: Szatmári jobboldali szöglete átszállt mindenki feje fölött, a hosszú oldalon őrizetlenül érkezett Sabo és a bal sarokba lőtt (2-0).

47. perc: Ilea indí­totta a jobb oldalon kilépő Sabót, aki megvárta amig a labda egyet pattan, majd 27 m-ről jobbal hatalmas gólt lőtt (3-0).
64. perc: Szöglet után Bodnár kifejelte a labdát, Nagy azonban 22 m-ről kapásból nagy gólt lőtt a bal sarokba (3-1).
68. perc: Sándor – Vadicska – Ilea volt a labda útja. A román légiós egyedül vezethette a kapusra a labdát, majd 8 m-ről a jobb sarokba lőtt (4-1).
83. perc: Bodnár szerzett labdát, nekilódult, majd középre adott, ahol Sabo érkezett. A román játékos lövését Udvarácz bravúrral hárí­totta, a labda Böőr elé pattant, akit Kriston a 16-oson belül felrúgott. A megí­télt 11-est Ilea már-már megalázó módon passzolta a bal sarokba (5-1).
90. perc: Siklósi labdájával Bodnár lépett ki a védők közül, majd Udvarácz fölött a hálóba emelt (6-1).