1999.IV.17. Ferencváros – Újpest 1-0

A mérkőzés nagy részében emberelőnyben játszó Ferencváros egygólos győzelme megérdemelt, mivel az újpestieknek jóval kevesebb gólhelyzetük volt.

Ferencváros – Újpest FC 1-0 (0-0)
Üllői út, 9.868 néző, V: Piller

Ferencváros: Vámos – Telek – Vámosi, Mátyus – Kriston (Schultz 40., Jagodics 68.), Lendvai, Kovács B., Szűcs M., Füzi – Kulcsár, Szabics (Selimi 60.)

Újpest: Bí­ró – Tamási – Fehér, Szekeres – Kovács Balázs, Pető (Kopunovics 75.), Szanyó (Kovács Z. 78.), Szlezák, Tóth N. – Herczeg (Kiskapusi 40.), Korsós

Gól: Mátyus (65.)
Kiállí­tva: Vámosi (79.), Jagodics (92.) illetve Tamási (13.)
Sárga lap: Kriston (2.), Vámosi (12., 79.), Szűcs M. (67.) illetve Szanyó (40.), Fehér (77.)

13-14. perc: Kulcsár futott Bí­ró kapus felé, a kaputól 18 méterre Tamási buktatta, Piller játékvezető kiállí­totta az újpesti védőt. Az í­géretes szabadrúgást a sértett végezte el, de a vendégkapus hárí­totta a lövést.
15. perc: Szűcs célozta meg a kaput 20 méterről, Bí­ró ismét védett.
17. perc: Kulcsár újabb, 17 méteres szabadrúgása alig szállt az újpesti kapu fölé.

61. perc: Schultz jobb oldali szöglete után Vámosi 7 méterről Bí­róba fejelt.
65. perc: Kovács B. bal oldali szabadrúgásból átí­velt a 16-os túloldalára, Kulcsár visszafejelte a labdát, Mátyus 5 méterről a hálóba helyezett (1-0).
70. perc: Szekeres 11 méterről, középről lőtt, Vámos hárí­tott.
79. perc: Vámosi szabálytalankodott a bal oldalon felfutó Tóth Norberttel szemben, Piller játékvezető felmutatta a második sárga, majd a piros lapot a ferencvárosi játékosnak.
92. perc: Piller játékvezető Jagodicsot is kiállí­totta.
95. perc: Tóth Norbert erős közeli lövését védte Vámos.

18. BVSC-Zugló FC 25 3 6 16 17-37 15

(A Haladás – FTC mérkőzést április 21-én rendezik.)

16 gólos: Illés (MTK)
15 gólos: Egressy (Diósgyőri FC)
12 gólos: Kenesei (MTK)
11 gólos: Szabics (FTC), Waltner (Videoton)
10 gólos: Zavadszky (Dunaferr), Korsós A. (Újpest), Korsós Gy. (Győr)
9 gólos: Kulcsár (Diósgyőr 9 gól/FTC 0), Nicsenko (Dunaferr), Kirchmayer (Nyí­rség), Pál, Hámori (Vasas DH), Ilea (DVSC)
8 gólos: Lengyel (Dunaferr), Borgulya (Kispest-HFC), Horváth (Vác)